Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogyan tudom elintézni a...

Hogyan tudom elintézni a Gyást és a Gyest?

Figyelt kérdés
A munkáltatom honapokig hitegetett azzal hogy elintézték a gyásomat,majd kiderült hogy mégsem.A papírjaimat állítolag elküldték postán,1,5hónapja várom és nem ért ide.Hol tudnám elintézni hogy megkapjam azt ami jár és visszamenőleg is 6 hónapramert nem az én hibámból csuszott a dolog?(A cégnél most 3 kismama van mindannyiunknál ugyan ez a szitu a vége az hogy a postán elkeveredett a papírY)
2008. ápr. 30. 19:34
 1/5 anonim ***** válasza:
Ha a munkáltatódnál van Tb kifizetés akkor a tgyást onnan kell kapnod. Ha nem akkor is az igénylést nekik kell benyújtanod, és ők továbbítják a tb felé. Szerintem a területileg illetékes tb-nél tudod megérdeklődni. A gyest pedig ugyanonnan ahonnan a családit igényelted. Ott tudod elintézni.
2008. máj. 1. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszi szépen,de pont az a baj,hogy kiszurásból a munkáltatom nem továbbította.
2008. máj. 1. 11:07
 3/5 anonim ***** válasza:

Ha a munkáltatód kifizetőhely, akkor ők intézik, olyan nincs, hogy kitolásból nem intézik, mert törvényileg elő van irva nekik minden.

A MÁK-nál kérdezd meg, hogy hogy állnak a papirjaid, mert ők utalnak.

Lehet ez az átmeneti idő, amikor elbirálják a papirokat, én sem kaptam egyből szülés után, pár hónapot kellett várni, de ennek 6 éve, nem tudom most hogy megy, én még előtte állok.

Visszamenőleg megkapod, mert a szülés idejétől számolnak mindent, elszámolni nem lehet.

2008. máj. 2. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Már megkérdeztem a MÁKnál onnan tudom hogy a cégem nem intézte.Valahol panaszt kéne tennem vagy feljelenteni őket,mert ők elintézték annyival ,hogy elvesztek a papírok.
2008. máj. 2. 20:23
 5/5 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy jobb lenne, ha magad járnál utána.

www.csaladinet.hu oldalon tudsz ezeknek utánaolvasni, illetve www.oep.hu oldalon írd be a keresőbe, hogy gyes, vagy aminek utána akarsz nézni és kiadja. Illetve az egyszeri anyasági támogatást, családi pótlékot a Magyar Államkincstárnál kell igényelni.Sok sikert! www.allamkincstar.hu

2008. máj. 7. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!