Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Tényleg mindenki délután ÉS...

Tényleg mindenki délután ÉS délelőtt is levegőzik a kisgyerekével? Hogy van ennyi időtök?

Figyelt kérdés

Mikor van házimunka, kis pihenés? Mindent este meg alvásidőben csináltok?


Légyszi elsősorban olyanok válaszoljanak, akiknek pl. játszóra kell elmenniük és akkora gyerekük van, hogy a sarkukban kell lenni. Mert ugye a kertes háznál kint a gyerek, rálátsz. De nálunk pl. 20 perc, míg a játszóra érünk, ott min. egy órát töltünk, és akkor még nem vásároltunk, 2-3 óra simán elmegy, ha elindulunk.



2012. jún. 20. 14:50
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:
ja, és van, aki tényleg mindent alvásidőben csinál, ha meg ébren a gyerek, csak vele foglalkozik. Mikor csak egy gyerekem volt, én is ezt csináltam :)
2012. jún. 20. 15:25
 12/20 anonim ***** válasza:
100%
Én kétnaponta főzök.
2012. jún. 20. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:

Én is kétnaponta főzök, kétnaponta mosok, kétnaponta felmosok, minden napra jut valami.

Mindennapos a rendrakás, mosogatás többször, tornászni is szoktam. Most mennem kell, később visszanézek, köszönöm a válaszokat.

2012. jún. 20. 15:29
 14/20 anonim ***** válasza:
86%
Én megmondom őszintén, 0-24 ig szinte a gyerekeimmel vagyok (kettő van) de sosem tudtam kicentizni az időt, hogy ettől-eddig tv-znek, utána ettől-eddig főzök- ettől eddig alszanak....Amikor tudok, főzök, amikor legalább egyik alszik, beteszem a mosást, vagy kiteregetek, egész nap járom a lakást, törölgetek, porszívózom, elpakolok, mosogatok.......és ha van idő du,lemegyünk a játszira. DE nem minden nap. Én bevállalom.
2012. jún. 20. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:

Ez nem bevállalás kérdése, valaki szerencsés (mint mi) közelben van egy jó játszótér a gyerekek elvannak magukban, másnak kevésbé van szerencséje. Egyik sem jobb vagy rosszabb a másiknál.


Kérdező: én a SZÉP kártyával 2 héten keresztül szoktam kaját rendelni ez azért nagy könnyebbség. Ilyenetek nincs? Mert pl a Teletálnál lehet fizetni vele.

2012. jún. 20. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:

szerintem 4 főre nem lenne olyan olcsó az ételrendelés, ráadásul a többiek eléggé finnyásak, nem esznek meg bármit. Egy hétig próbáltam rendelni kaját, de nagyon sajnáltam rá a pénzt, mert én jobban a mi szánk íze szerint főzök.

Mondjuk én bírnám, ha nem kellene főzni...az a legidőigényesebb, vásárlás, főzés, mosogatás...

2012. jún. 20. 18:14
 17/20 anonim ***** válasza:
100%
Kertes házban lakunk, de soha nem volt kint egyedül egyik sem. Bármi megtörténhet, a mi kertünk lejtős, zegzugos. Szóval vele kell lenni. A játszó messze van, kocsival megyünk, kb. 1-2 óra a napi levegőzés, amit házon kívül töltünk. Ezt olyankor tesszük, amikor a nagyért megyünk a suliba. Általában alvásidőben vasalok, a többit a járóka és babakocsi segítségével oldom meg. A bevásárlást is a séta idejére időzítem, vagy este együtt az egész család, vagy apát küldjük. De mivel innen minden csak autóval érhető el, tervezni kell. Szóval a nagyot viszi apa reggel a suliba, mi a kicsivel délelőtt itthon vagyunk, aztán megyünk a nagyért. Attól függően, hogy van-e különóra, vagy nincs, elintézzük a postát, vásárlást, vagy csak sétálunk, játszóterezünk. Elmegyünk a suliba, aztán vagy haza, vagy a naggyal vásárolni, stb. Alvásidő, házi feladat ellenőrzés, kaja, esti rituálé. És ha marad valami dolog, azt este alvásidő alatt, vagy másnap csinálom. Volt olyan hetem, hogy úgy el voltam havazva, hogy 3 kosár tiszta ruha állt tornyokban vasalásra várva, mert egyszerűen nem aludt, nem volt időm, este meg hulla voltam. Lehet, hogy nagy baj, de én ebből nem csinálok gondot. Akkor csinálom meg, ha van időm.
2012. jún. 20. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
Ja a vasalást azt én is halmozom, hetente 1x van vasalós napom, amikor a kicsi alszik. Ilyenkor (ha a nagy oviban van) megnézek valami filmet közben, így összekötöm a kellemest a hasznossal :)
2012. jún. 20. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
Bizony, kizárólag tévézés, filmnézés közben vasalok :)
2012. jún. 20. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Nem olvastam el a hozzászólásokat, de én úgy megyek 2x játszótérre, hogy hanyagolom a házimunkát. Illetve épp annyit csinálok, hogy ne egyen meg a kosz, legyen tiszta ruha, stb. De felmosni csak egy héten 1x szoktam, 2 naponta mosogatok, ha megtelik a mosogató és főzni is csak 1-2 alkalommal állok neki egy héten. Ebből a szempontból persze praktikus, hogy sokat megyünk a nagyikhoz és akkor ott is vacsizunk...
2012. jún. 22. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!