Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Anyukák, most őszintén!...

Anyukák, most őszintén! Szoktatok néha csúnyán beszélni a gyerekhez, és olykor "kicsit megrázni"?

Figyelt kérdés

Ha már dühös vagy, mérges, persze nem megverni, csak úgy "letenni kicsit erőteljesebben a kiságyba" pl.

Vagy ti mit csináltok,amikor már nem akar aludni, csak sír, hisztizik, nyekereg, és semmi sem jó neki??

Nem vagy olyankor bosszús?? :)


2009. júl. 6. 10:01
 1/7 anonim ***** válasza:
48%
Nem. En mar a legelso itthoni esteken azt csinaltam, hogy vacsora es furdes utan be az agyba (kulon szobaban), es alvas. Mindket fiam (ikrek) ataludta az ejszakakat, mert nem volt lehetoseguk megtapasztalni, milyen az, ha anya meg tutujgatja oket, csak nyigni kell erte.
2009. júl. 6. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
59%
Most őszintén: igen. Hiába fogadtuk meg a párommal, hogy mi leszünk a legnyugisabb szülők, a legtürelmesebbek, hiába fogadom már meg magamnak hatvanadszor, hogy most már tényleg nem ütök a kezére, popójára többet, mert az csak ront a helyzeten, néha nem lehet mást csinálni. Nem mondom, hogy ütöm-verem, csak kicsit megijeszteni akarnám, hogy tudja, mi a rend. Mostanában inkább a szobájába csukom be, hogy ott kihisztizheti magát. (3,5 éves) Az alvással nekünk nincs gondunk, csodálkoznék is, hogy egész napos nyüzsi, és ugrálás után nem aludna! Szóval én szerintem akárki akármit mond, valamennyire mindenki fegyelmezi így a gyerekét.
2009. júl. 6. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
66%

sajnos igen :-(


nagyon bűntudatom van olyankor, de volt, hogy amikor csecsemő volt ráüvöltöttem, amikor ő is üvöltött, persze ettől csak megijedt és még jobban sírt, és én sem lettem nyugodtabb...


most a másodikat várom és magnéziumot szedek, amitől sokkal nyugodtabb vagyok, így nincs ilyen, de múltkor pl. megharapott és megütöttem, de nem szándékosan, csak megijedtem, és reflexből meglegyintettem...

2009. júl. 6. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
85%
Talán egyszer rákiabáltam, de nagyon elszégyelltem magam. Főleg, ha pici babáról van szó, aki még nagyon sokáig ösztönszerűen működik! Hogyan használhatja ki a szülő az erőbeli fölényét? Ismeritek a Lóci óriás lesz c. verset? Gondoljatok bele, ha valami fáj, vagy rossz, mi felnőttek is milyen nyűgösek vagyunk! És akkor, ha a mi méretünkhöz képest egy tízszer akkora ember ránk kiabálna, milyen érzés lenne? A kisbaba nem rossz! Persze néha elveszti az ember a fejét, de olyankor kicsit ki kell engedni a gőzt...
2009. júl. 6. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
83%
15 hónapos. Igen, vannak olyan helyzetek, amikor érzem megy fel a pumpa, pedig még csak az elején vagyunk a nagy akarat kiteljesedésének :D. Hogy mit csinálok? Kontrollálom magam. Eszembe jut, hogy én vagyok az anyukája, nekem kell megmutatni, hogy ilyen helyzetben is hogy kell viselkedni. Szóval szigorúan helyre utasítom, aztán amikor látom, hogy megérti, akkor nagyon kedves vagyok vele és megdícsérem. A másik, szoktuk hallani, hogy a gyerekek kint játszanak az utcán, és ha hiszti van, áltban peluscsere miatt, akkor mondom neki, hogy na akkor most a gyerekek mit szólnak h ilyen butaságon hisztizik. Egyébként meg akkor van hiszti, ha álmos, nyűgös, na akkor meg leteszem aludni. Nincs nálam a Bölcsek Köve, lehet lesz ez még rosszabb is, de igyekszem majd higgattan kezelni a dolgokat, remélem, tudom is ... :)
2009. júl. 6. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
66%

Sajnos nálam néha előfordul. Olyankor utána nagyon lelkiismeretfurdalásom van, okkal. De persze nem agyonverem vagy ilyesmi, meg nem rendszeresen, de előfordult már hogy odacsaptam neki. De én is iszok magnézium pezsgőtablettát, hátha segít, meg saját magamat próbálom nevelni, hogy nem szabad. De mikor ott vagyok abban a helyzetben nehéz. De volt már mikor sikerült, elég sokszor. Ez olyankor még nagyobb türelmet és erőt ad.

Sajnos nekem néha azért jön ki mert már nem bírom itthon a párommal a dolgokat, meg hát nagyon nehéz anyagilag is, meg egyszerűen van hogy érzékenyebb vagyok.

De teszek azért hogy ne legyen ilyen még néha sem! De mikor kicsike volt nem volt ilyen gondom. Most ezt a dackorszakot viselem nehezen néha, meg hát ugye a sok gond mellette a nehéz. De tudom hogy nem szabad a gyereken kitölteni és igyekszem is ezt elkerülni, de néha sajnos nem sikerül. De próbálok tenni ellene. Csak nehéz hogyha nincs senki aki veled van és segítsen, akire számíthatsz.

2009. júl. 6. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
66%
Nem, még egyszer sem fordult elő eddig. Pedig szörnyű sárkány tudok lenni és felnőtteknek úgy leüvöltöm a fejét hogy lobog a hajuk, de a babával egyelőre birkatürelmem van. Ezen én vagyok a legjobban meglepődve, mert azt hittem nem fogom majd bírni idegekkel. Ha már nagyon kivagyok, nyomok valami poént vagy van hogy azon vigyorgok hogy milyen viccesen néz ki a babó üvöltés közben és elszáll a mérgem. Sajnos az apjával kevésbé vagyok türelmes és eljár a szám, utána meg attól vagyok oda, hogy mit szól majd a kisfiam hogy így beszélek apuval és mit fog így gondolni rólunk... Húúú, rengeteg önkontrollra lenne szükség!!!
2009. júl. 6. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!