Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szülés után hat hónappal is...

Szülés után hat hónappal is nagyon daginak érzem magam. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Hat hónapos a fiam, már nem szoptatok, tehát elvileg bármilyen fogyókúra vagy sport jöhet, de nem tudom, mit csináljak. Nem akarok nagyon drasztikusan lefogyni, mert félek, hogy a bőröm azt nem tudná követni, de azért nyárra szeretném visszakapni a régi alakom (legalább nagyjából). Amikor terhes lettem, 60 kiló körül volt a súlyom (néha kicsit kevesebb), most 70 kiló vagyok. A terhesség végén 85 kiló voltam, szüléskor lement 10, aztán hat hónap alatt öt. Ezt a maradék tíz kilót el akarom tüntetni, de nem tudom, hogyan. Fogyózni nem nagyon tudok, mert sajnos nagyon könnyen elcsábulok, egyszerűen nem tudok ellenállni a kísértésnek. Nem az édességekkel van a probléma, nem vagyok édesszájú, de nagyon szeretem a csipszet (ami ugyebár kész hízókúra), meg a jegesteát (mármint a boltit). Tudom, hogy nem kéne ilyen sz*rokat ennem, de az egész napi lóti-futi után olyan jólesik. Nem minden nap persze, sőt általában csapvizet iszom, de hát azért hetente egyszer ott a jeges tea, a csipsz meg kb. 3 naponta jelen van. Jobb lenne, ha valami olyan sportot ajánlanátok, ami konkrétan a hasamat, a combomat, fenekemet és a csípőmet formálja, mert ezekkel vagyok a legnagyobb gondban. Úszni nagyon szeretek, de nem tudom, hogy az mennyire hatásos. Vagy biciklizzek? Nincs bicajom, de már gondoltam rá, hogy veszek egyet, mert autóm sincs, és lehet, hogy itt a kertvárosban egyszerűbb lenne majd a közlekedés is vele, ha már picit nagyobb a csemete. Jó a biciklizés, vagy ilyen esetben nem? Légyszi tanácsoljatok valamit, mert már rosszul vagyok, ha egy ruhát fel kell próbálnom és meglátom a csípőmet meg a hasamat, ahogy kilöttyen a háj :(
2008. ápr. 26. 15:28
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Ami szerintem neked segítene az a sok mozgás.Vagy iratkozz be egy fitness klubba és amikor a férjed otthon van,akkor kicsit kapcsolódj ki és tornázz egy jót.A diétás étrenden nem is tartom jó ötletnek.Mondjuk arra odafigyelhetsz,hogy sok zöldséget, gyümölcsöt fogyassz,meg este 6 után már ne nagyon egyél.

A biciklizés is tök jó,meg a futás és az úszás is.Nem lesz rohamos a fogyás,de nem si azt szeretnéd.Aztán ami még anyának bevált szülés után az a Calanetics(lehet kapni könyveket,amik baromira jól leírják a gyakorlatokat), kamasz koromban én is csináltam,és tényleg szépen formál.Arra gondoltam én is,hogy majd szülés után azzal hozom formába magam,mert biza én is felkaptam néhány kilót így a 3. trimeszter végére.Az úszás állóképességet ad,ami szontén nélkülözhetetlen,ez kiegészítve egy kis tornával remek lesz.és tényleg figyelj oda a kajára,de csak annyira,hogy kerüld a gyorséttermek olajos szarjait,meg az édességbevitelt se vidd túlzásba,és sok gyümi,amit így nyáron könnyű berattani,lassan itt az eperszezon:)

2008. ápr. 26. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

én 62kg vagyok de én is fogyni akarok

én 56 szeretnék lenni de nekem is jelen van a cvsoki meg az éjszakai evés

pl én az éjszakai evéstől hiztam .én biciklizem napi fél orát meg 5 után nem ettem és heti 4 kg ot fogytam.

dee persze azota visszaszedtem

2008. ápr. 26. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia,

Nem tudom, hogy mekkora a lakásotok, de az elliptikus trinare egy jó megoldás lenne.Mivel síelő mozgást végzel, szinte suhansz, persze napi 15 percel kezd el és amikor már nagyon megy mondjuk minden másnap egy óra, akkor már beiktathastz minden másoidk 10. perben 10 perc jobbra-balra fordulást is.Ez jót tesz a derekadnak és a hasadnak is.Hidd el, hamar hozzászokik a tested eleinte nagyon nehéz lesz még a 15 perc is de ez így normális.Én még be is tekertem magam előtte, vagy érdemes venni egy izzasztó biciklis gatyát..azt hiszem 6000 ft ért lehet ezt a gatyót kapni.Jó ideje nem művelem, mert állapotos vagyok, majd hogyha szopiztattam akkor újra elkezdem.Az az előnye, hogy feszesen fogysz tőle, és nagyon jó lessz az állóképességed is.Zenét hallgass közbe úgy jobban megy az idő.

2008. ápr. 29. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Újra én...Érdemes még nyáron beiktatni egy napot a hétből, hogy csak dinnyét eszel.Vízhajtó és finom.Sezrintem kibírható a gyümi nap.Én még lehet, hogy állapotosan is meg csinálom.
2008. ápr. 29. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Második válaszoló Én 64ről szeretnék 55 re fogyni tényleg 4kg-t fogytál egy héten?

Pontosan hogyan csináltad?

Én nem szeretném visszaszedni de nem is fogom ha folytatom a diétát és a mozgást.

2008. nov. 13. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!