Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hány évesen kezdtetek el...

Hány évesen kezdtetek el babára vágyni?

Figyelt kérdés
én világéletemben idegenkedtem a dologtól. még csak közel se mentem a kicsikhez- hiszen olyan kis picikék, összetöröm, stb. ha megláttam egy terhes nőt összeszorult a gyomrom, nagyon félelmetesnek tűnt az egész. ha arra gondoltam hogy majd egyszer ha felnövök, és gyerekem lesz az mennyi macera, meg a terhesség se egy leányálom a szülésről nem is beszélve. de az utóbbi pár hónapban teljesen megfordult velem a világ. mindenhol kisbabákat látok a szemem előtt :) az utcán, a teszkóban, a buszon, a -mindenhol. már álmodni is szoktam ilyet, hogy van egy babónk, és az apukája bohóckodik vele, ilyesmiket. pedig valójában egyáltalán nem vágyom egy ilyen nagy felelősségre, örülök, ha magamért felelősséget tudok vállalni, meg egyelőre nagyon is jó nekünk így ketten. de mégis, mintha valami kis hangok mélyen a tudatalattimban kiabálnának a tudatos énemnek, hogy "csinálj gyereket!" ez mennyire számít furának? vagy, aki gyereket akart, az mindig is tudta ezt, régebb óta vágyott rá? mert pl húgomról tudom, hogy kb gyerekkora óta odavan a gyerekekért, és mindig is tudta hogy majd akar. szóval, ez az érzés nálatok hogy jött, és mikor?
2012. máj. 16. 22:34
 1/8 anonim ***** válasza:

Na, pont ezen járt most az agyam. :)

21 vagyok, már 3 éve vagyunk együtt a párommal, ebből 2.5 év az együttélés. És hát igen, mi (mert szerencsére nem csak én) már nagyon vágyunk rá. Állandóan arról beszélünk, hogy hogyan nevelnénk, én minden boltban a pelenkák árát nézegetem és (bár fog.gátlót szedek), de valahogy minden menzesz előtt reménykedek, hogy talán nem jön meg... Csak ekkor beugrik, hogy még fél év hátravan az egyetemből és jelenleg csak egy kis garzonban élünk...


De nagyon jó lenne, ha 1 év múlva megkérne, rá egy évre elvenne és rá egy évre jönne már az a gyermek... De az még minimum 3 év... Ami azért eléggé elszomorít.

2012. máj. 16. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Gyakorlatilag mióta az eszemet tudom :D Én azok közé a lányok közé tartoztam, akiknek a kedvenc játékuk a papás-mamás, és imádják a piciket. Van 3 kistestvérem, szóval elég hamar megláttam mivel jár ez, és gyermekorvos leszek :) 20 éves vagyok, még van jó pár évem az egyetemből, de már rendesen csilingel a "babát akarok MOST" a fejemben, szerencsére háttér lenne hozzám, a párom is nagyon gyerekszerető, úgyhogy lehet egyetem alatt belevágunk. Karriert építeni később is lehet, de fiatal szülők csak most lehetünk :)
2012. máj. 16. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
én is 21 vagyok, 3 éve együtt, ebből 2.5 együtt lakunk :) én még ennyire nem mentem bele a témába, mint ti, azért még nem örülnék felhőtlenül, ha terhes lennék. olyan egymásnak ellentmondó érzéseim vannak ezzel kapcsolatban, mert eddig teljesen "ellene" voltam a témának, most meg már nem. tulajdonképpen az lett volna a kérdésem, hogy mindig is tudtad, hogy akarsz majd gyereket, vagy 10enéves korodban te is idegenkedtél tőle? és ha igen, akkor mennyire volt éles, furcsa az "átmenet"?
2012. máj. 16. 22:53
 4/8 anonim ***** válasza:

Első vagyok.

Nekem mióta eszmet tudom fontos, hogy legyen majd gyerekem. Sőt, még tizenévesen elterveztem, hogy ha nem találom meg a nagy őt 30 éves koromig, elmegyek mesterséges megtermékenyítésre, gondolván, hogy férfi nélkül még el leszek, de gyerek nélkül biztosan nem. :)

2012. máj. 16. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
hú, hát akkor ezek szerint tényleg furcsa vagyok :)
2012. máj. 16. 23:03
 6/8 anonim ***** válasza:

mindig tudtam hogy majd egyszer szeretnék gyereket, de a 20-as éveimben ez még távol állt a megvalósítástól, nem akartam akkor még

30 után kezdtem el rajta gondolkodni, 32 évesen szültem

2012. máj. 16. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Soha nem volt ez az álmom.Elmúltam 30,és még mindig nem érzek semmi késztetést a dologra.
2012. máj. 16. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Én tizenévesen is tudtam, hogy majd egyszer akarok gyereket, de akkor még nem foglalkoztatott túlzottan ez a téma. Talán úgy 3-4 éve "kattantam" rá a babákra, és egyre inkább érlelődött bennem, hogy bizony én hamarosan anyuka szeretnék lenni. Ami leginkább visszatartott, hogy akkor egy elég problémás párkapcsolatban voltam benne, és most utólag áldom az eszem, hogy nem vállaltam be a gyereket.

Hál'istennek azóta rátaláltam a férjemre, és most, 25 évesen 12 hetes kismama vagyok, és nagyon-nagyon boldog! :) Alig várom, hogy a kezembe vehessem a mi kis csodánkat.

Előbb-utóbb biztos mindenkiben feltámad az anyai ösztön, kinek hamarabb, kinek később jön el ez az időszak.

2012. máj. 17. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!