Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Tartós beteg gyes mellé...

Tartós beteg gyes mellé igényelhető álláskeresési? És Tartós beteg gyes mellé táppénz? Szakértőket kérdeznék!

Figyelt kérdés

2012. szept. 15-én lejár a gyedem, a kislányom tartós beteg, ma voltunk felülvizsgálaton, szeptemberben kapom meg a javaslatot a dokitól mert akkor lesz meg a fél év szakorvosi ellátás. (4 hós kora óta asztmás tünetei vannak, de más kezelte)

Férjem két éve munkanélküli semmilyen ellátásban nem részesül, fizetjük utána az eü hozzájárulást.

Ha lejár a gyedem kiveszem a szabijaimat, majd felmondok, mert 50 km-rel arrébb költözünk.

A szabik kb. dec. 31-ig kitartanak (plusz,minusz pár nap, össz. 73 napom van) ezután mennék munkaügyibe regisztrálni, ahol ha jól tudom 3+6 hónap ellátás jár, hogy mi a neve, összege nem tudom. Lehet, hogy lenne még egy babánk, ez még eldöntés alatt áll, ha igen, akkor még a szabi alatt szeretném ha megfoganna, akkor nem modanék fel, hanem táppénz, tgyás, gyed.

Ha mégsem lesz baba, akkor szabi, munkanélküli.

Érdemesebb a férjem nevére kérni a tartós gyest, vagy én is igényelhetem. Mert ugye a szabi ideje alatt jár, hiszen 8 órában dolgozhatok mellette, de utána mi lesz?


Köszi előre is!


2012. máj. 15. 14:31
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

”Értelmes választ kaptál erre a kérdésre is, amit felteszem azért pontoztál le, mert az idióta frusztrációdat valahol le kell vezetni - a táppénz a gyes melletti munka alapján jár - és a szabi is ideszámít.. Ez a válasz teljesen helytálló, a te válaszod meg egy hatalmas baromság: ugyanis hiába van valaki a gyed miatt fizetés nélküli szabin, attól még a munkaviszonya ÉL.

Így az indoklás része már megbukott a béna okfejtésednek... Ciki. „

Hát csillagom, akkor menj el GYED alatt táppénzre Majd körberöhög az ügyintéző. GYED alatt fizetés nélküli szabadságon van. Tehát nem dolgozik. Nem dolgozik= nem fizet járulékot=nem jár táppénz. 


”És a vége, csak mert látom vannak szövegértési problémáid: azért írtam, hogy nem tudsz olvasni, mert egyfolytában azt hajtogattad, hogy ha nincs munka, minek szül. DE VAN MUNKÁJA, próbáld meg újra elolvasni (kicsit segítek: ha összejön a baba, nem mond fel - vagyis VAN MUNKÁJA) Többször is elismételném, de annyira frusztrált vagy, hogy még a normális észérvek is lepattannak rólad, kizárólag azzal vagy elfoglalva, hogy egy teljesen ismeretlen emberbe belemarj... „

Azt írta, felmond, mert 50 km-rel arrébb költöznek. Tehát vagy most, vagy 3 évvel később, de munkanélküli lesz, egy ideig biztos. :) Jó alap a gyerekvállaláshoz. :)


”Ismét megkérdezem: ugyan mi közöd az ő életükhöz? Ki a túró vagy te, hogy feljogosítva érzed magad erre? „

Válaszadó, ahogy te is, csak kissé nagyobb realitásérzékkel. :)


”Egy nagy nulla vagy, büszke lehetsz rá. Hát további kellemes időtöltést, és némileg tartalmasabb életet kívánok neked, hátha egyszer a saját életeddel foglalkozol másoké helyett.. Igazán jót tenne a szánalmas és sunyi egódnak.”

Látom van tükröd. :)

2012. jún. 7. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:
Mielőtt nagyon összevesznétek a semmit. A párom pénzt keres, tehát nem a semmire jönne a harmadik. Én munkaviszonyban vagyok. Ha lesz harmadik baba (bár mostmár úgy néz ki, ha lesz is csak pár év múlva) akkor nyilván nem mondok fel. De ha nem lesz, akkor nem tudok visszamenni dolgozni a távolság miatt. Emiatt kérdeztem, mit hogy csináljunk, hogy a lehető legjobban jöjjünk ki. Köszi!
2012. jún. 8. 15:16
 13/18 anonim ***** válasza:
0%

"Férjem két éve munkanélküli semmilyen ellátásban nem részesül, fizetjük utána az eü hozzájárulást."

Ja, hogy feketén dolgozik?????? Szép...

2012. jún. 8. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:
Úgy, és közöd? Nem ez volt a kérdés.
2012. jún. 8. 15:28
 15/18 anonim ***** válasza:
Ezért tart itt az ország, az ilyen emberek miatt, mint pl ti. Segélyre segélyt, aztán feketemunka. Ez igen. Büszke lehetsz magadra. Hát remélem, hogy kiderül.
2012. jún. 8. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:
miután nem talál bejelentett munkát a szakmájában talán haljunk éhen két gyerekkel. Egyel kevesebb rosszindulatú ember lenne a világon ha apád gumit használr volna! Nem jókedvünkben sakkozunk azzal hogy jövünk ki a legjobban.
2012. jún. 8. 15:47
 17/18 anonim ***** válasza:
Tehát ÉN rosszindulatú vagyok, TE pedig lopni és csalni tanítod a gyerekeidet. Merthogy a fekete munka lopás és csalás. Inkább legyek rosszindulatú
2012. jún. 8. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:
A fekete munka is munka. Van aki csak a segélyekre pályázik. Az mitől jobb?
2012. jún. 8. 18:14
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!