Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Tartós beteg gyes mellé...

Tartós beteg gyes mellé igényelhető álláskeresési? És Tartós beteg gyes mellé táppénz? Szakértőket kérdeznék!

Figyelt kérdés

2012. szept. 15-én lejár a gyedem, a kislányom tartós beteg, ma voltunk felülvizsgálaton, szeptemberben kapom meg a javaslatot a dokitól mert akkor lesz meg a fél év szakorvosi ellátás. (4 hós kora óta asztmás tünetei vannak, de más kezelte)

Férjem két éve munkanélküli semmilyen ellátásban nem részesül, fizetjük utána az eü hozzájárulást.

Ha lejár a gyedem kiveszem a szabijaimat, majd felmondok, mert 50 km-rel arrébb költözünk.

A szabik kb. dec. 31-ig kitartanak (plusz,minusz pár nap, össz. 73 napom van) ezután mennék munkaügyibe regisztrálni, ahol ha jól tudom 3+6 hónap ellátás jár, hogy mi a neve, összege nem tudom. Lehet, hogy lenne még egy babánk, ez még eldöntés alatt áll, ha igen, akkor még a szabi alatt szeretném ha megfoganna, akkor nem modanék fel, hanem táppénz, tgyás, gyed.

Ha mégsem lesz baba, akkor szabi, munkanélküli.

Érdemesebb a férjem nevére kérni a tartós gyest, vagy én is igényelhetem. Mert ugye a szabi ideje alatt jár, hiszen 8 órában dolgozhatok mellette, de utána mi lesz?


Köszi előre is!


2012. máj. 15. 14:31
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:

Inkább a férjed nevére kérjétek, mert addig se kell fizetni utána a tb-t.


Ha összejön a második baba, akkor annyi ideig jár együtt a gyes és a táppénz (akár a férjednek is), amennyit dolgoztál (a szabi is ideszámít). Ha ez 3 hónap, akkor 3 hónapig.

Utána a gyest le kell mondani, és majd a második babára kell kérni a tgyást, majd a gyedet.

2012. máj. 15. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
Ja, és az álláskeresésit kaphatod te, mialatt a férjed kapja a gyest.
2012. máj. 15. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:

És még valami, bocs, hogy három részletben válaszolok, de kicsit szétszórt vagyok. Ne haragudj.


Szóval az álláskeresési támogatás 3 hónapig jár, nem 3+6 hónapig.

2012. máj. 15. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
GYES mellett nem jár munkanélküli és ha nincs munkaviszonyod akkor nincs mire táppénzt kérni
2012. jún. 7. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
0%
OFF Két munkanélküli mire akar bevállalni egy újabb gyereket? Ennyire felelőtlenek ne legyetek már
2012. jún. 7. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
Milyen alapon járna egyszerre táppénz és GYES is????
2012. jún. 7. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
69%

Azon az alapon, hogy a gyes jár a táppénz mellett, amennyiben dolgozott a gyes alatt, úgy amennyi napig dolgozott, annyi ideig jár együtt a két eljárás. Az az oka ennek, hogy a gyes a kicsi után jár a korábbi jogviszony alapján, a táppénz meg az azóta ledolgozott idő után jár.


Eb törvény ír róla, de az OEP saját tájékoztatójában is benne van, hogy ha a biztosított egyidejűleg gyesre és táppénzre is jogosult, akkor választania kell az ellátások között, KIVÉVE ha gyes mellett munkát vállalt, és keresőképtelenségére tekintettel táppénzre jogosult.


Ilyen esetben annyi ideig jár együtt a két ellátás, amennyi dolgozott. (pl. januártól májusig dolgozott gyes mellett, akkor 4 hónapig kaphat egyidejűleg gyest és táppénzt)


Itt is le van írva:

[link]


4. oldal.

2012. jún. 7. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
70%

76%-os válaszoló, te nem tudsz olvasni?

A kérdező nem munkanélküli, csak tervezi, hogy felmond, élő munkaviszonya van, amit nem is hagy ott, ha összejön a tesó, csak ha nem jön össze, és vált.


Nem mellesleg meg semmi közöd hozzá, hogy ki mit csinál...

2012. jún. 7. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
0%

És te 79-es?


"Tartós beteg gyes mellé igényelhető álláskeresési?"

Nem. Mert egyszerre nem lehet GYES-en meg munkanélkülin valaki. A munkaügyi központban is el fogják neki mondani, hogy jelenleg fizetés nélküli szabadságon van, a munkaviszonya nem szűnt meg. Miért is lenne akkor munkanélküli és mire fel járna a segély?


"És Tartós beteg gyes mellé táppénz?"

Nem. A táppénz ugyanis a munkaviszony után jár és GYES mellett csak akkor kaphatja, ha van élő munkaviszonya. Neki pedig nincs, hiszen épp fizetés nélküli szabadságon van a GYED miatt.


Ja, ha nincs munka, nincs pénz, csak nem kellene másik gyerek.

2012. jún. 7. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
:) Én is szeretlek. :)
2012. jún. 7. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!