Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Kisbabát várunk, a baba...

Kisbabát várunk, a baba apukája igényelheti az adókedvezményt a baba után?

Figyelt kérdés
Egy munkahelyen dolgoztunk,míg nem lettem állapotos most táppénzen vagyok.A munkahelyünkön azt mondták a páromnak,hogy ő nem veheti igénybe az adókedvezményt a baba után,mert nem vagyunk összeházasodva.Most akkor igénybe veheti vagy sem?
2012. máj. 15. 08:47
 1/8 anonim ***** válasza:

A várandósság alatt valóban csak akkor veheti igénybe, ha össze vagytok házasodva. Ha nem, akkor csak te veheted igénybe.


Ha jövőre kéritek vissza bevalláskor, akkor kérheti a párod is.

2012. máj. 15. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Igy van, ahogy az elso valaszolo irta. Nalunk is igy volt.
2012. máj. 15. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Szóval ha egy összegben kérjük vissza az adóbevalláskor,akkor kérheti ő is?Egyébként mennyiben befolyásolja a visszatérített összeget,hogy ugyebár ő többet keres mint én táppénz alatt. Szóval arra lennék kíváncsi,hogy ha én igényelem akkor mennyivel kapok kevesebbet mint ha ő igényli akár egy összegben is adóbevalláskor?
2012. máj. 15. 08:54
 4/8 anonim ***** válasza:

Ez jövedelemfüggő, mivel az adókedvezmény adott - 62500Ft-al csökkenthető így az adóalap.

Ha neked nincs ennyi a bruttód, akkor értelemszerűen nem tudod teljesen kihasználni. Ha ennél több, akkor teljes mértékben kihasználható.

Az mindegy, hogy 600 ezer a bruttó, vagy 100 ezer, a kedvezmény mértéke nem változik.

És ha te nem tudod teljes mértékben kihasználni, akkor meg is oszthatjátok, a maradékot is kérheti a párod a bevallásnál.

2012. máj. 15. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
És ha adóbevallásnál szeretnénk kérni vagyis ő?Akkor mi a teendő?És akkor az ha jól számolom 120.000ft lenne,és ebből már nem vonnak adót ugye?
2012. máj. 15. 08:59
 6/8 anonim ***** válasza:

Nem.


Az adókedvezménynek az a lényege, hogy a kedvezmény mértékének megfelelő adót kapsz vissza:) Adóból meg (még:() nem vonnak adót:)

2012. máj. 15. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
És ha bevallásnál kéri vissza, akkor majd jövőre, amikor készíti a bevallását, akkor be kell írnia, hogy kéri vissza az adókedvezményt egy összegben (külön lap van hozzá a bevalláson)
2012. máj. 15. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Értem köszönöm szépen.Akkor egyben lesz a legegyszerűbb kérnünk azt hiszem.
2012. máj. 15. 09:58

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!