Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogyan számolják a GYEST?

Hogyan számolják a GYEST?

Figyelt kérdés

Nagyon homályos ez nekem nagyon örülnék,h ogyha valaki tudna segíteni...

Van amit nem értek.2007-ben 135. 000 ft os brutto fizum volt amire most kapok 70.120 táppénzt. Mivel augusztusban szülök ezért utána 6 hónapig kapom majd a TGYÁST ami a brutto fizum 70%= 94. 000. Ft.? A GYESEM pedig mivel már 2009 februárjában kezdődik meg ezért a 2008 -as évem brutto 70 % ami szinte végig táppénz. A táppénzes időmnek mennyi a bruttója??Tehát mit vesznek figyelembe, milyen összegből vonják a 70%-ot?


2008. ápr. 21. 18:42
 1/8 anonim ***** válasza:
szia..lehet én most hülyeséget mondok de én ugy tudom hogy elsö hat honap a TGYÁS ami a fizud 100%-a ..utána másfél évig a GYEDET ami a fizud 70%- azt hiszem..és utána jön 2 éves kortol a gyes..ami a mindenkori minimum..de ha rosszul irtam akkor ugyis nem soká leszavaznak..nekem is ezt mondták
2008. ápr. 21. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Tgyás után Gyedet kapsz, ami annyival kevesebb a Tgyás-nál, hogy vonnak belőle adót. Ennek van max értéke, pontosan nem tudom, ez jövőre mennyi lesz. És ha a baba 2 éves, akkor kezded kapni a Gyes-t. A Tgyás, Gyed az a fizetésed után kerül kiszámításra, amit táppénzen ill. Tgyáson töltöttél idő nem számít bele. Ugyanis a szülés előtti évet veszik alapul, ami nálad a 2007-es év. A táppénzt pedig az aktuális fizud után kapod. Húúú. Remélem érthető.
2008. ápr. 21. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Itt sokan keveritek a fogalmakat. A GYES-t nem számolják, az mindenkinek ugyan annyi. Na, egy kis áttekintés:

TGYÁS: kb. a gyermek fél éves koráig jár, a valóban megkeresett fizetésed átlagának a 70%-a. Tehát ebbe beleszámít, hogy mennyit túlóráztál, mennyiszer kaptál valamiféle jutalmat, de az is, hogy mennyit voltál betegszabin. Aki nem dolgozott, annak értelemszerűen nem jár.


GYED: Ezt akkor kapod, amikor lejárt a TGYÁS, a gyermek két éves koráig vehető igénybe. Ez viszont a törzsbéred 70%-a, ebbe nem számít bele a túlóra meg ilyesmik, pusztán annyi, amennyire be vagy jelentve. Ez amúgy szinte pont annyi, mintha táppénzen lennél, hiszen a táppénz is a fizetés 70%-a, pontosabban a törzsbér 70%-a. Ez szintén annak jár, aki munkaviszonyban van, és onnan ment szülni.


GYES: A GYED lejárta után a gyermek 3 éves koráig jár, mindenkinek ugyan annyi, azt hiszem, 28 ezer forint, de nem biztos, még nem tartok ott. Ez mindenkinek jár. Aki nem dolgozott, annak három évig végig ez jár.


És ugyebár ittvan még a családi pótlék, bár tudom, azt nem kérdezted, de ide tartozik, ez szintén mindenkinek jár, a gyermek hat éves koráig (évvesztesnél hét éves korig) alanyi jogon, utána addig, amíg tanul (nappali tagozaton, vagy amíg nincs rendszeres jövedelme és estin vagy levelezőn tanul).


Fontos megjegyezni, hogy TGYÁS ill. GYED alatt nem szabad semmilyen munkát végezni, nem lehet kereseted (kivéve szerzői jogdíj), még négy órás állásban sem lehet lenni, ellenkező esetben le kell mondani a GYED-et, különben megbüntetnek.


Hát ennyi, remélem tudtam segíteni.

2008. ápr. 21. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
És akkor nekem a 2007-es vagy a 2008-as évől számolják a GYEdet? Ez fontos infó, mert 2008 szinte végig táppénz.
2008. ápr. 21. 19:10
 5/8 anonim ***** válasza:
Legjobb tudásom szerint a szülést megelező naptári év alapján számítják. Ha 2008 augusztusban szülsz, akkor a 2007-es évet veszik alapul. Legalább is én így tudom.
2008. ápr. 21. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
2008 augusztusban szülök, de a GYEDET 2009 februárjától fogom kapni.Akkor a 2008-as évet nézik, tehát a táppénzemet?
2008. ápr. 22. 07:17
 7/8 anonim ***** válasza:
Nem, a szülés előtti évet nézik. Tehát nem a táppénzes időszakodat számolják (nekem ezt mondták a munkahelyemen és így is kapom a GYED-et).
2008. ápr. 22. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ja, és én is táppénzen voltam terhesen.
2008. ápr. 22. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!