Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mennyi lenne az ideális...

Mennyi lenne az ideális tarifa gyermekfelügyeletért?

Figyelt kérdés
Úgy néz ki itthon leszek a nyáron, mert sajnos munkanélküli vagyok. Van a közvetlen szomszédságban egy 2,5 éves kisfiú, egy 2,5 éves kislány, és egy 3 éves kislány. Ők jönnének át megőrzésre az én 2,5 éves kislányomhoz. Nagyon nagy barátok ők négyen. Még nem tudom konkrétan hány napot kellene rájuk vigyázni, és nagy valószinüséggel nem egyszerre lennének itt, mivel a 2 bölcsisnek júliusban van szünet, az ovisnak augusztusban. Ha összesen 2-3 napról lenne csak, akkor természetesen nem kérnék érte semmit, mert barátnők vagyunk mindhárom anyukával. De ha mondjuk hetekről lenne szó, akkor gondolom a kajára-innivalóra csak kellene valamennyit kérni/adniuk, hogy ne jöjjek ki minuszba pusztán szivességből, azt sajnos nem engedhetjük meg magunknak. Mennyi lenne az az összeg, egy napra gyerekenként, amit ti reálisnak tartanátok ha egy ismerős/barátnő vigyázna a gyereketekre nyári szünetben, míg ti dolgoztok? Köszönöm a véleményeket.
2012. máj. 3. 12:21
 1/9 anonim ***** válasza:

500,-/ óra alkalmanként

vagy ha nem akarnak tényleg fizetni akkor az ételt hozzák v. abba szálljanak be ezt más nem tudja kiszámolni .igy ált. 1000,- / nap szoktak kérni .

2012. máj. 3. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Pl. 500ft/nap/gyerek? Az ideális, vagy sok? Esetleg kevés? Totál nem tudom mit gondoljak.
2012. máj. 3. 12:29
 3/9 anonim ***** válasza:
Ha jó barátnőmről lenne szó akkor annyi pénzt fogadnék el amennyi az étkeztetésükre kell meg ha esetleg elmentek valami programra akkor azoknak az árát. Nem hiszem, "munkabért" is kérnék. :)
2012. máj. 3. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
500ft/óra? Az egy napra 7-től 17óráig 5000ft. Az rengeteg szerintem. 8-től 16-ig dolgoznak mindannyian. 7-7:30 körül áthozná, 17óra mire jönne a gyerekért.
2012. máj. 3. 12:31
 5/9 anonim ***** válasza:

első v.

500,- / óra ha pl. színház mozi stb. miatt pár órát kell csak rájuk figyelni.


ha egész nap ott lennánek akkor arra irtam hogy az étkezést Te tudod . de ott 1000,/nap. / az étkezés

2012. máj. 3. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Én nem vagyok ebben jártas, de én szerintem annyi pénzt kérnék a gyerekekért, mint amennyit fizetni kell az oviban vagy a bölcsiben kajáért/nap.Az nem tudom mennyi, de szerintem ez így korrekt, mert semmivel se kérnél többet, mint amit a bölcsiben vagy az oviban fizetni kéne.
2012. máj. 3. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

5 napot vigyáztam barátnőm gyerekére. 7-19 között. Mondtam nem kérek semmit, hozott kb. 10.000 Ft értékben kaját, hús tészta, joghurt, keksz, chips, tej, liszt, tojás, mirelit borsó, felvágott... mert hogy egész nap itt eszik iszik a gyerek, és csak kell vele foglalkozni is.

Hát, én alig vártam hogy elteljen a hét, nagyon hosszú volt a nap két 3 éves gyerekkel! Veszekedtek, vitatkoztak, verekedtek, nem hallgattak rám! Nem volt jó a tányér, a pohár amiben kapta az enni innivalót, mindig a lányomé kellett neki mindenből!

Ha itt az anyukája, teljesen másként viselkedik, mint így hogy magában volt! Na meg az Anyuka is 4-így dolgozik, de még haza ment mielőtt jött volna a gyerekért, ide jött érte 7- re, de még 9- ig itt ültek, és ha koszos lett kint a ruhája, vagy bepisilt és a ruhája olyan lett, még neki állt feljebb, hogy miért nem vittem gyakrabban wc-re...

Gondold meg, hogy vállalod-e, én és a lányom is annyira kiábrándultúnk belőlük, lányom már emeli a kezét ha a kisfiú közeledik, hogy védje magát, mert ütötte, csapdosta a gyerek. Mostanság nem is keressük a kapcsolatot velük.

2012. máj. 3. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Az én fiamra 4000 ft/nap vigyáz egy lány, van hogy 4 órát kell, de van hogy 8 órát, és itt nálunk, szóval kajával, semmivel nem kell beszállnia. Így szerintem az 500ft/óra teljesen reális, mivel a hivatásos bébiszitterek 1500ft/óránál kezdődnek. Én is örülök, hogy ennyiért vállalja a lány a fiamat, mert többet nem tudnék fizetni.
2012. máj. 3. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Ezt neked kell eldönteni,hogy mennyiért vállalod és ők mennyit tudnak ezért fizetni.

Annyit megjegyzek mivel nekem 4 gyerekem van,hogy húzós ám a sok gyerek.

2012. máj. 4. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!