Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Rengeteg hangyánk van, mivel...

Rengeteg hangyánk van, mivel irtsam ki? 35 hkm

Figyelt kérdés
Raid, Fáraó, Domestos, sütőpor nem jött be. Tudtok vmi csodaszert?
2012. ápr. 21. 10:47
 1/8 anonim ***** válasza:
Igaz én nem próbáltam, de itt olvastam valahol, hogy sokaknál a biokill jött be.
2012. ápr. 21. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Nálunk is bejött a BioKill :-)


34 hkm

2012. ápr. 21. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszi! Hol lehet kapni?
2012. ápr. 21. 11:09
 4/8 anonim ***** válasza:
Sajnos nálunk a biokill hatástalan volt, mivel nagyon hamar lebomlik, így egy hét után visszatértek a hangyák a lakásba. Nekünk végül (legalábbis tavaly nyár óta még nem jöttek vissza) az vált be, hogy minden bútort elhúztunk a helyéről, porszívózás és ecetes felmosás után a parkettára Raid srayt fújtunk, a sarkokat körbe pedig egy fehér porral szórtuk be, de annak a nevére sajnos nem emlékszem (a boltban biztos megmondják).
2012. ápr. 21. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Én elmentem egy növényvédő-szereket árusító boltba és kértem darazsak ellen valamit. (ugye a cseresznyét, meggyet is darazsak károsítják, az ő kukacaik vannak benne). Mivel a darazsak és hangyák igen közeli rokonságban vannak egymással, gondoltam, hatnia kell a szernek. És bingó, bejött. A szer neve Actara (de én nem élek MO-n, ott nem tudom milyen néven futhat).
2012. ápr. 21. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Nálunk hatásos a BioKill. Mi gyerek mellett használjuk.

Ha felmosok, azután is hat. A hangyák épp előjönnek, de egyből elpusztulnak. (többször kell használni a porszívót)

Mezőgazdasági boltban veszem.

Régebben (mikor még nem volt gyerek), mi is ilyen fehér port használtunk. A nevét már nem tudom, de a boltban biztos ismerik.

2012. ápr. 21. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Csincsy ***** válasza:

Szia!


Nekem a bórax jött be, és a cukros víz...

Kombináltam kicsit a megoldásokat, amiket olvastam, de bejött végül!


1. Bórax-ot kiszórni, a hangya behordja a fészekbe, és elpusztul mind!


2. Cukros víz. Én vajkrémes doboznak a tetejébe tettem, és úgy tettem ki oda, ahol járkáltak a hangyák, és szépen bele is fulladtak! :) Máz állagú volt. Azért tettem "alacsony falú" edénybe, mert úgy vettem észre így könnyebben megtalálják (de lehet, csak türelmetlen voltam)


Úgy kombóztam az egészet, hogy kiszórtam a bóraxot egy kis kristálycukorral keverve, plusz szórtam egy picit a cukros vízbe is! Meg egy pár csepp vanília aromát. Így aki kijött, és nem kezdte el behordani a bóraxot a fészekbe, az belefulladt/beleragadt a cukros löttybe!

Távol tartásra nálam a levendula illóolaj volt jó! Ahova cseppentek belőle, oda nem megy a hangya!


Amúgy ma rámászták egy fél zacskó chipse, én meg gyanútlanul belenyúltam... Nagyon mérges lettem rájuk, de hát ez van! Hoztam is a fegyvereimet!


Remélem segítettem!


Üdv!

2012. ápr. 30. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Csincsy ***** válasza:
Bocsi, nem kristály, hanem porcukorral kell keverni!
2012. ápr. 30. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!