Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Kisfiamnak az arca, mostanában...

Kisfiamnak az arca, mostanában de mindig ugyanazon a helyen, száraz, kipattogzik, piros. Mivel kenjem neki, hogy elmúljon, ti mit használtok, ha nálatok előfordul ilyesmi?

Figyelt kérdés
2012. ápr. 11. 10:48
 1/6 anonim ***** válasza:
Nekem egy anyuka a Gabi baba-testápolót javasolta. Bevált, bár a lányomnak nem volt nagyon durva az arca, de azért sztem érdemes kipróbálni.
2012. ápr. 11. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
én vagy sudocremmel, vagy babatestápolóval kentem. plusz visszaváltottam a gyógyszertári babafürdetőre.
2012. ápr. 19. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
A gyógyszertárban kevertek ki nekünk testápolót száraz bőrre, nagyon jó.
2012. ápr. 19. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Lipobase-gyógyszertárból
2012. ápr. 19. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Én fiam arcán is volt sokáig egy ilyen folt, kb. 20ft-os nagyságú. Bármivel kentem nem múlt el. Aztán arra kezdtem figyelni, hogy semmilyen vegyi anyag ne érjen az arcához,(tehát nem kenem semmivel, csak tiszta vízzel mosom neki fürdéskor,régen néha törlőkendővel szoktam megtörölni a száját, arcát, ezt sem szabad), így lassan elmúlt a folt és azóta sem jött ki. De érdekes, hogy csak azon az egy területen volt mindig piros, máshol soha, nem tudom miért.
2012. ápr. 19. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
A fiamnak a felkarján volt egy ilyen rész. Nem igazán csináltam belőle ügyet, de azért amikor egyszer megfázás miatt elvittem az orvoshoz, akkor erre is rákérdeztem. Na akkor rendesen meglepődtem, mert az orvos azt mondta - amit itt az egyik válaszadó is megerősített -, hogy a vegyi anyagok okozzák, legyen szó bármilyen szappanról, testápolóról, fürdetőről, stb., mert MINDEGYIKBEN van kőolaj származék, maximum nem ezt a szót írják rá, hanem olyanokat, hogy ásványi olaj, meg még nem tudom milyen megnevezése van. Utána is néztem később a dolognak, tényleg szinte az összesben benne van. Akkor írt fel a dokinéni egy krémet (bocs, már nem tudom mi volt a neve, de csak receptre lehet kapni), hogy azzal kenjem neki, plusz azóta is írja receptre a csecsemőknek való fürdető krémet, mert abban tényleg nincs semmi ilyen jellegű vegyi anyag. Igaz, már négy éves elmúlt a fiam, de ezt használom neki, és tényleg elmúlt a száraz folt. Sőt, azóta én magam is ezt használom arcmosásra, és érdekes módon azóta nem hámlik az orrom, nem szárad ki az arcom, nem zsírosodik a homlokom.
2012. ápr. 19. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!