Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Kisgyermeknek melyik a jobb...

Kisgyermeknek melyik a jobb tej? 2,8%-os vagy 1,5%-os?

Figyelt kérdés
Én a 2,8-asat adom, mi is azt isszuk. Nemrég megkérdeztem a gyerek orvosunkat és ő azt mondta,hogy az 1,5%-osat adjam. De az szinte átlátszó, vizes lötty. Nem sok tápértéke lehet. Most akkor melyik? Ti melyiket adjátok gyermeketeknek? Köszi,ha írtok.

2012. ápr. 10. 14:36
 1/9 anonim ***** válasza:
Nekem meg pont a gyerekorvos mondta, hogy 2,8%-os legyen, mert a masfeles az szinte víz. Meg a védőnő is ezt ajánlotta. Így én a 2,8-as bolti tejet adom.
2012. ápr. 10. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

én is a 1,5-öst adom, a gyerekorvos nekünk is azt javasolta. Nem terheli meg úgy a kis gyomrukat mint a 2,8-as,mert az már túl "zsíros" az én lánykámnak. 1 éves kora óta kap tejet,ha 2,8-ast adtam neki piros pöttyök lettek rajta,amióta az 1,5-öst adom semmi baj.

Ha a Te gyereked gyomrát nem bántja a 2,8-as,fogyasszátok azt! :)

2012. ápr. 10. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
64%
2,8-asat itatok velük. A férjem mindig olyat vesz, amit nem tejporból csinálnak (sajnos a legtöbb már ilyen), mostanában Mizo tejet.
2012. ápr. 10. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Nekünk anno a gyerekorvos és a védőnő is a 3,5öst javasolta. De mivel tudunk venni házi tejet, így azt kap a fiam 1 éves korától, az 4,2%-os
2012. ápr. 10. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
A mi gyerekorvosunk is azt mondta, hogy 2,8%-os tejet adjam.
2012. ápr. 10. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

"A tehéntej zsírjában találhatók olyan kis szénatomszámú zsírok, melyek növekedési faktort tartalmaznak, ezért gyerekeknek a minél magasabb zsírtartalmú (3,6/2,8%) tej fogyasztását javasolják."

[link]


"A tehéntejben, főleg az 1,5 %-ban messze nincsenek benne kellő koncentrációban a kisdedek optimális fejlődéséhez szükséges vitaminok. Lehet ebben a korban már tejet is adni, akár már 2,8%-t is..."

[link]



Nekem is magasabb zsírtartalmút ajánlanak a dokik, védőnők (hozzáteszem itt csak 3 éves kortól ajánlják a tejet amúgy...én 15 hónapos kora óta adom a lányomnak).

2,8-ast adok neki mindig, és soha nem hígítottam.


Amúgy ezerféle választ olvastam már ezzel kapcsolatban, így a saját megérzéseimre és a gyerek reakciójára hagyatkozok.

2012. ápr. 10. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
20%
Ha a tej kalcium tartalma miatt akarod adni a 2.8-asat, akkor akár a másfeleset is adhatod, mert annyi tejet nem tud meginni, amennyi kalcium neki kell, vitaminnal mindenképp pótolni kell. Akkor meg miért terhelnéd felesleges zsírral, ha amúgy meg tökmindegy? Ez már nem az a tej, amit még mi ittunk...
2012. ápr. 10. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 porcukormókus ***** válasza:
Egyértelmű, hogy a 2,8as a jobb választás, gondolom a gyerkőc már elmúlt egyéves, a zsírtartalma nem terheli meg már a gyomrát. Sőt, a zsírban oldódó vitaminok (A,D,E,K) a zsírosabb tejben szívódnak fel hasznosabban.
2012. ápr. 10. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
20%

Dr. Robert M. Kradjian orvos a honlapján kifejti hogy a szakirodalom például 1988 és 1993 között 2700 tanulmányban foglalkozott a tejjel a "gyógyászat" címszó alatt. Ebből ő személyesen közel 500-at vizsgált meg. Ezt írta:

"Hogyan foglalhatnám össze ezeket a cikkeket? Még a borzalmas minosítésnél is rosszabbak egy picivel. Eloször is, egy szerző sem beszélt a tehéntejről mint egy mellékhatás nélküli kiváló ételről és mint 'teljes értékű étel'-ről, mint ahogy azt az ipar elhitette velünk. A kiadott riportok fő fókuszában ezek voltak: bélgörcs, bélfertőzés, belső vérzés, vérszegénység, allergiás reakciók csecsemőknél és gyerekeknél, valamint fertőzések mint például salmonella. Még baljóslatúbb a szarvasmarha fehérvérűség vírusától való félelem, vagy a BIV (bovine immunodeficency virus) nevű szarvasmarha AIDS-szerű vírusától, valamint a gyermek cukorbetegség előidézésével való kapcsolatától. A tejben levő vérrel és fehér (genny) sejtekkel, valamint a benne levo kémiai anyagok, permetek egész sorával is foglalkoztak. Gyermekeknél ezek a problémák merültek fel: allergia, fül- és mandula fertőzés, ágybavizelés, az asztma súlyosbodása, bélvérzés, görcsök, és 1-es típusú cukorbetegség. A felnőtteknél a problémák inkább a szívbántalmak és ízületi gyulladás, allergiák, homloküreg gyulladás, és a sokkal komolyabb fehérvérűség, meg a lymphoma-ban és rákban való közreműködése."


írd be a google-be. tej káros hatása

2012. jún. 11. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!