Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Van olyan akinek nincs kertje...

Van olyan akinek nincs kertje (és közelben rokonnak sincs) és mégsem viszi játszótérre a gyerekét a fertőzésveszély miatt?

Figyelt kérdés

Nemrég volt egy kérdés azzal kapcsolatban hogy akkora a fertőzés a játszótereken, hogy le se szabadna vinni a gyereket(TV-ben foglalkoztak vele).Sok anyuka írta, hogy ő bizony nem viszi le,volt olyan, akinek a gyereke 1 héten csak 1x homokozhat mikor a nagyszülőknél vannak...

Mi panelban lakunk(36 nm), 1,5 éves fiammal nem tudnám megcsinálni, hogy nem viszem le!Főleg, hogy ilyen jó idő van!

Amúgy meg akinek kertje van oda is sz@rhat a galamb, macska,ott is lehet fertőzésveszély,nem?

Vagy én vagyok 'túl laza' hogy engedem körülkerített játszótéren játszani?


2012. márc. 27. 12:41
 1/4 anonim ***** válasza:

A levegő a gyereknek kell!!

Fertőzés veszély pedig nem csak a játszótereken lehet.

Nekünk van valami a kis kertben ami kiüti a gyerekemet.

De ettől még ki megyünk,csak nem a kiskertbe,amíg nem tudjuk,hogy mégis mi az amire allergiás ott!

2012. márc. 27. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Hát itt mindenki leviszi a környéken. Kertvárosi környezet, társasházakkal.

3,5éves lesz a nagyobbik gyerekem, 1éves a kicsi, de szerencsére még semmi fertőzést nem kaptak a játszótér miatt, bár sokan a beteg gyereküket hozzák le, szerencsére azt a fajta kórságot sem kapták el. Sőt én még a toxoplazmózison sem estem át, pedig macskával élek ezer éve.

Hm...

A fiam egyfolytában a homokban ás.

2012. márc. 27. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Aki nem viszi le a gyerekét, az hülye!

Mi Bp közepén élünk, szmog és galambszaros homokozók dögivel. De a gyerekeim és én is megőrülnénk itthon a négy fal között! És igen, én is leviszem "betegen" a gyereket, mert annyira nem beteg, hogy feküdjön, és a levegő jót tesz (cserébe nem haragszom más anyukára sem, ha benyalunk mi is valamit). Ez benne van a pakliban.


Viszont fel vagyok háborodva, amikor valaki a játszótéren arra tanítja a gyerekét, hogy etesse meg a galambokat!! Akkor ne csodálkozzon, hogy szaros a homok!!

2012. márc. 27. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Gondolom a kérdező a vakságot okozó valamilyen bélféregre gondolt, amiről most szóltak a híradások. Nyilván valós a veszély, de mivel kiküszöbölni nem lehet, én próbálom nyugtatni magam, hogy miért éppen mi kapnánk el. Amúgy az oviban is homokoznak, és ott sem steril a homok.
2012. márc. 27. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!