Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Babakocsi, nehéz választás?

Babakocsi, nehéz választás?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Gondolom nem Én vagyok az egyedüli aki nagy gondban van a babakocsi választással. Rengeteg kérdést végigolvastam ezzel kapcsolatban itt az oldalon, de a mai napig tanácstalan vagyok :)


A kocsi vásárlás nem olyan sűrgős, de szeretnék időben körülnézni.


Ami fontos:


- Családiházban lakunk, nem kell majd cipelgetnem a kocsit, buszra sem szállunk, a kocsink pedig jó nagy- a csomagtartó is :)

- nagy kerekű, strapás kocsi kéne, mivel nem városi "cirkáló " lenne javarészt.


Amiben pedig nem vagyok biztos, és ami a legfontosabb lenne. 3 vagy 4 funkciós kocsi? Azok a babakocsik amikhez van hordozó: mennyire kényelmes a babának a hordozó? Érdemes lenne inkább olyan kocsit nézegetnem amihez kényelmes, nagy mózes van, és vennék a kocsiba rendes gyerekülést, vagy szerintetek érdemes venni hordozós babakocsit? -Bevallom ez azért tűnik praktikusnak, mert kiveszem a kocsiból a hordozót és rárakom a babakocsi vázára, nem kell a hidegben/melegben a babát kivennem az ülésből majd bele a mózesbe....


Vélemények? Nagyon köszönöm!!!!


2012. márc. 26. 11:52
 1/9 anonim ***** válasza:

Nekünk 4 babakocsink van,mert mindegyiknek van előnye is és hátránya is.

1.Haberkorn Variosport

-jó:könnyen tolható,viszonylag könnyű

-rossz:nem átfordítható a tolókar,hamar kinőttük a mózest

2.Pierre Cardin 822

-jó:átfordítható tolókar,ami állítható is,bolygósítható első kerék,dönthető háttámla

-rossz:ezt is hamar kinőttük,és nekem nem volt jó tolni,alacsonyabbaknak tökéletes

3.Touragoo Track:

-jó:nagy helye van a babának,télen a nagy hóban sem akad el

-rossz:nincs bolygósítható kerék,nehéz a babakocsi

4.Tesco-s sport kocsi

-jó:könnyű

-rossz:nehezen lehet tolni

2012. márc. 26. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
én nem szeretem az autós ülést egyáltalán nem jó a babának akkor inkább autóba köthető mozes(de persze ez csak az én véleményem)
2012. márc. 26. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Mi külön vettünk egy babakocsit, egy hordozót, és egy autósülést. A babakocsink jó nagy, könnyen tolható, átfordítható tolókarja van, puhafalú mózes van hozzá, 3 fokozatban dönthető háttámla, 5 pontos biztonsági öv, stb. A mi autónk is nagy, kényelmesen elfér a csomagtartóban. (Véleményem szerint a hordozó nem a legkényelmesebb egy pici babának.)
2012. márc. 26. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Én olyan babakocsit vettem, amihez lehetett venni rácsatolható hordozót, szerintem nagyon praktikus. Nyáron már a második babával fogom használni. A hordozóba bent a lakásban belerakod a babát, és csak be kell kötni az autóba, bárhova mész, csak kiveszed hordozóval együtt, és rácsatolod a babakocsira. Persze, ha nem tart túl sokáig a dolog, mert azért fél napig nem túl kényelmes folyamatosan a hordozó. Azért is szerettem, mert ha elaludt, akkor sem kellett őt felébreszteni. Ami még tényleg jó, az az autóba köthető mózes. Bár a hordozó ebből a szempontból biztonságosabb, de páldául az én babám hason szeretett aludni, így sokszor nehezen aludt el a hordozóban útközben. Ha még egyszer vennék babakocsit, lehet, hogy beköthető mózesűt vennék.
2012. márc. 26. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Falura egy régebbi típusú is jó/tapasztalatból mondom. Minél nagyobb annál kényelmesebb a babának. Hordozót nem értem miért erőlteted. Miért kéne rárakni a babakocsira falun? Egy akármilyen mezei jó hordozóból, abba tolni gyereket szerintem felér egy kínzással. Beviszed meg kiviszed benne a gyereket ennyi. Ha nagy a kocsitok akkor úgyis mindig viszed a babakocsit, annál meg nincs kényelmesebb.

Szerintem még a bolygós kerék is teljesen fölösleges.

2012. márc. 27. 04:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
7 éve lakok itt a párommal, de kb. 2x sétáltam a faluban. Nyilván most majd többször fogok. De boltba bevásárolni sem ide járok. Szóval nekem a falu talán most fog a sétálásoknál szerepet játszani, de bevásárolni ezután is a 9km-re levő városba fogok menni, kocsival.
2012. márc. 27. 10:27
 7/9 A kérdező kommentje:

Ami azt jelenti, hogy valószínűleg olyan kocsit veszek majd amihez van hordozó, és amikor nagyon muszáj abba rakom, a bevásárlás erejéig.

A nagy sétáknál meg a mózesbe. Régi kocsit pedig nem vennék. De köszönöm.

2012. márc. 27. 10:31
 8/9 anonim ***** válasza:
Hát ha valami modernebb babakocsit veszel akkor is figyelni kell mert a horgozó nyáron nagyon meleg. A pici babák meg általában nagyon izzadósak (főleg mikor épp elalszanak). Inkább drágábbat éri meg abból venni, aminek szellőzők vannak vágva. Ha téli baba akkor édes mindegy milyen márka, viszont kell bele való bélelt zsák.
2012. márc. 28. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Szeptemberi baba lesz :)
2012. márc. 28. 13:53

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!