Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Egyházi óvodába vagy iskolába...

Egyházi óvodába vagy iskolába csak megkeresztelt gyereket vesznek fel?

Figyelt kérdés
Kérnek róla papirt,hogy meg van-e keresztelve?
2012. márc. 24. 13:43
 1/9 anonim ***** válasza:
szerintem igen de ha nincs megkeresztelve a gyerek akkor ettől függetlenül érdemes!
2012. márc. 24. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
érdemes megkereszteltetni, bocsi
2012. márc. 24. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Szia!


Nekem a barátnőm kislánya jár egyházi óvodába,tőlük semmilyen papírt nem kértek,nem is volt szó róla.

2012. márc. 24. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Szia!


Anyukám egyházi fenntartású oviban dolgozik. Azt mondja, ők nem kérnek ilyen papírt és sok kicsi nincs is megkeresztelve. Ugyanakkor nekik ugyanúgy tanítják az egyházi dalokat, énekeket és az imákat is.

2012. márc. 24. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Reformátusoknál nem feltétel a keresztlevél megléte. Katolikusoknál nem tudom ott elég szigorúak.
2012. márc. 24. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Egyházi iskolába jártam, de nem voltam megkeresztelve, csak később lettem. Lelkészi ajánlás viszont kell. Oviba nem.
2012. márc. 24. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Nem, dehogy. Igazából csak az a fontos, hogy oda olyan szülők iratják a gyereküket, akik fontosnak tartják, hogy egy bizonyos vallás szerint neveljék a gyereket. De egyáltalán nem feltétel, hogy meg legyen keresztelve.

Én gimnáziumba jártam katolikusba, ott se volt kötelező, én se katolikus voltam. Igaz, meg voltam keresztelve, de nem katolikusnak.

2012. márc. 24. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
A fenntartó szabályozza. Ha ez a nagy egyház, akkor szoktak kérni, ha egy plébánia vagy alapítvány vagy egy szerzetesrend, akkor döntés kérdése. Oviból csak utóbbit ismerek, iskolából fele-fele. Tőlünk az oviban nem kértek, és ott a templomba járást sem ellenőrizték, de ugyanannak a fenntartó plébániának az iskolájába már csak azt veszik fel, akinek a családja is rendszeresen jár az adott templomba misére, hittanra, és részt vesz a közösségi életben, a keresztlevél meg így aztán nem is szempont, mivel úgyis van.
2012. márc. 25. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Év vesztes ikreimmel tavaly elmentem egy egyházi oviba, mert a vezető azt mondta, hogy csak névleg vallásos az ovi, pár éve vette át az egyház, de igazából nem gyakorolják a vallást. Épp gyerekeket keretek, mert kevesen jelentkeztek. Elmentem a gyerekekkel, előtte megnéztem a honlapjukat, és azt írták, hogy vallásos és NEM VALLÁSOS gyerekeket is fogadnak. A vezető nem volt ott, csak a helyettese, aki majdhogy nem páros lábbal rúgott minket ki, hogy mit képzelek én, ide csak megkeresztelt gyerekeket vesznek fel, akik mélyen vallásos családból származnak, és az oviban is napi szinten gyakorolják a vallást. Mondtam, hogy se a vezető nem ezt mondta, de még a honlapjukon sem ez áll. Persze nem hitte el... Utólag hallottam vissza, hogy én állítólag dühöngtem ott... Természetesen szó sem volt róla.

Szóval érdemes az ovit felhívni, mert akkor is kérhetik a keresztlevelet, ha a honlapon mást írnak.

2012. márc. 26. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!