Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha két országban is kapja a...

Ha két országban is kapja a párom a családi pótlékot akkor abból lehet gond?

Figyelt kérdés
Párom 2 hónapja lett magyar állampolgár a fiammal együtt. Van Magyarországon bejelentett lakcímük; igazolvány, lakcímkártya, TAJ-kártya, meg folyamatban az adókártya. Elintézte a családi pótlékot és a GYES-t is, amit majd ezután kapni fog. Közben pedig az eddig aktuális országban is kap családi pótlékot (elég keveset) mert munkanélküli. Mivel most két országban is állampolgár gond hogy a családi pótlékot felveszi mindkét helyen? Az itthonit inkább mondjuk le, vagy nem lesz belőle probléma?
2009. jún. 11. 22:58
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagyok ebben illetékes, de szerintem az egyiket le kell mondani. Ha kiderül, visszafizettetik. Azt kell eldönteni, h melyik államhoz akar tartozni jogosultság szempontjából, és a másikét nem kérni.

Bár mondom, nem vagyok illetékes, de ha azokra a magyarokra gondolok, akik anno kitelepültek (Kanada, Amerika, Németo.), és most hazaköltöztek a nyugdíjas éveikre, a nyugdíjat ők sem 2 helyről kapják. Általában kintről kapják, mivel egyrészt ott dolgoztak, adóztak, másrészt mert az jóval magasabb, mint a magyar nyugdíj.

Mondjuk példának ez azért nem túl jó, mert a nyugdíjhoz x év munka szükséges, míg a GYES alanyi jogon jár.

Nekem mégis az a véleményem, h nem járhat egyszerre két országtól ellátás.

Bocs, h csak okoskodok úgy, h nem értek hozzá, csak gondoltam, megosztom Veled a véleményemet. :)

2009. jún. 12. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
85%

Nekem a drága főnökasszonyom csinálja ezt. LÁnya már 6 éves, de még mindig felveszi Írországban is a családit, ami ott elég sok pénz.(kb80000)

Ne haragudj,hogy ezt kérdezem, de nem tudja valaki hol lehet ezért feljelenteni valakit???

2009. jún. 12. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem legalis. Nem tudom, hogy mekkora az eselye annak, hogy kideruljon, de hivatalosan egy tipusu tamogatast csak egy orszagban lehet igenybe venni.

En kulfoldon elek, itt dolgoztam mar nehany eve, itt szultem meg a gyermekemet is. Magyar allampolgar vagyok es az allamkincstarnal konkretan rakerdeztem, hogy jogosult vagyok-e alanyi jogon valamire Magyarorszagon, ha megmaradt a bejelentett lakcimem es egyedul egyszeri anyasagi tamogatast kaphattam, azt is csak amiatt, mert ahol elunk, ott nincs ilyen tipusu tamogatas, vagyis van, de mi mar nem kaphatunk (altalaban csak egyedulallo, vagy munkanelkuli anyukaknak adjak meg).

Ezenkivul kapok csaladit, kaptam itt a gyed-nek megefelelo juttatast, ezeket tehat otthon mar nem kerhetem. Donteni kell, hogy melyik a jobb.

Ettol fuggetlenul ket ismerosom is van, aki itt el es itt is kap juttatasokat, es otthon is igenyelte a gyest+csaladit azt hazudva, hogy otthon elnek es itt nem kap semmit. Irasban kellett nyilakozniuk. Nem vagyunk gazdagok, jol jonne az a harmincvalahany ezer forint is, amit igy kapnank havonta, de nekem megis zabszem van a fenekemben, nem merem megcsinalni.

Ha kiderul, akkor allitolag nem csak vissza kell fizetni, hanem itt peldaul az osszes tamogatast, juttatast megvonhatjak tolunk, meg az adokedvezmenyt is es nem csak adott evben, hanem a jovoben is. Nah, ezzel nem akarok szorakozni, mert mi meg jopar evig itt maradunk, gyereket is szeretnenk meg, akkor meg nezhetnek ki a fejembol es gazdalkodhatnek a havi harmincakarhanyezer forintbol harom even keresztul itt, ahol atszamitva csak a lakasert vizetunk havonta 200000 forintot...

De ez en vagyok, mondom, en paras vagyok, nem kell mindenkinek ilyennek lennie.

2009. jún. 12. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
77%

Első vagyok

Bocs, csak most néztem, h kimaradt vmi. :)

Azt akartam írni, h GYES + csp alanyi jogon jár, de a + csp lemaradt a nagy kapkodásban. :)

No, látom, akkor aránylag jól okoskodtam. Nekem is az a véleményem, ha emiatt megvonhatnak más juttatást is, inkább ne kockáztassatok! Mérlegeljetek, melyikkel jártok jobban, aztán válasszátok azt!

Minden jót!

2009. jún. 12. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
96%

08:04-es vagyok. Miért kellett lepontozni??!! Én szeretném feljelenteni azt a nőt, aki ezt csinálja, mert milliomos, két üzlete van, mégis ezt csinálja. Ebben mi olyan rossz??

Persze ha én ellopnék egy gyufát a boltból, mehetnék a rendőrségre, más meg miliókat sikkaszt. Ez jó így szerintetek??!!!

2009. jún. 12. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!