Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Gáz, ha 5 éves gyereknek...

Gáz, ha 5 éves gyereknek leturmixolom a levest?

Figyelt kérdés

1 éve betegség kezdetekor a levest hányta ki, konkrétan látta benne a répa, zöldség, tészta darabokat. Előtte nagyon leveses volt, mindent megevett belőle. Most csak a levét nagy kínnal. Zöldség látványától öklendezik. Kipróbáltam ha leturmixolom jócskán zöldséggel, akkor megeszi.

Ez így ciki ekkora gyereknél, vagy erőltessem inkább a darabos zöldséget? egy évig kínlódtam vele, nem jutottam semmire. De ha valakinek van ötlete!?



2012. márc. 14. 12:27
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Ha másképp nem megy, akkor turmixold. Bár nem egészséges egy 5 évesnek turmixolni, ha csak nincs szervi baja.
2012. márc. 14. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Turmixold, nincs vele gond. Rengeteg turmixolt krémleves létezik.

Mondjuk, nem tudom az oviban, iskolai menzán mi lesz vele, de turmixold. Én is azt tenném, ha úgy megenné.

2012. márc. 14. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Nyugodtan turmixold. Mi meg magunknak is turmixolunk egy csomo levest. Pl: fustolt sonka es cukorborso leves, sparga leves, karfiol kremleves, fokhagymakrem leves, paradicsom leves, gombakrem leves es meg egy csomot szoktunk turmixolni. Nagyon szeretjuk igy.
2012. márc. 14. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Turmixold le, az is jobb, mint a semmi. Én is átéltem hasonlót kb. 8 éves koromban, az addig imádott mákos tésztát hánytam ki, és azóta ránézni sem bírok semmire, ami mákos, pedig 22 éves vagyok...
2012. márc. 14. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Ne erőltesd! Amikor kicsi voltam, belém erőszakolták a szüleim a főtt húst, nem elégedtek meg azzal, hogy megeszek a sült húst, a májat, a zúzát, a mellet, neeeem ,egyem meg a főtt csirke bőrét is! Ma 28 évesen nem eszek húst, csak amihez kedvem van, havi 1- alkalommal csirkemellet vagy valami színhúst, nem mócsngosat.


Ha turmixolva eszi meg, hát egye úgy, de próbáld meg, hogy egyre darabosabbra hagyod neki. Az oviban/suliban senki se fogja leturmixolni a levest.

2012. márc. 14. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Oviban a hányás óta egyáltalán nem eszik levest. Szóval én is úgy gondoltam, több mint a semmi. Legalább így csak eszik zöldséget. Én nagy zöldségmániás vagyok, úgy örültem, hogy mindent tudok neki adni, de ez a visszájára fordult:(
2012. márc. 14. 13:06
 7/12 anonim ***** válasza:

Semmiképpen se erőltesd, mert egy életre megutálja. Bár így is lehet, hogy nagyon sokáig nem fogja enni a zöldségdarabos levest.

Saját példám, élénken emlékszem, pedig nagyon kicsi voltam, 3-4 éves talán - apukám csécsi szalonnát evett, és természetesen mentem én is kéregetni belőle, és végül túl sokat ettem, megülte a gyomrom, és utána nagyon rosszul lettem, hánytam, minden bajom volt. 26 éves vagyok, de a mai napig nem bírok ránézni sem arra a fajta szalonnára, nem hogy megenni :(.


De a lényeg, hogy nem probléma a turmixolás, gondolom a húst nem turmixolod bele, csak a zöldségeket, akkor meg nyugodtan, egyszerű zöldség krémleves és kész, mi is sok krémlevest eszünk, az én fiam is jobban szereti, mint a darabos zöldséglevest.

2012. márc. 14. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Ne erőltessél semmi kajával kapcsolatos dolgot. Turmixold és kész. Majd kinövi, túlteszi magát rajta. Esetleg később csinálhatod, hogy kicsit darabosabbra hagyod, magadnak és abból kínálod. Ha tiltakozik, egye a turmixoltat.
2012. márc. 14. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Ha erőltetem úgyse eszi, így legalább jut egy kis zöldség a szervezetébe..
2012. márc. 14. 13:55
 10/12 anonim ***** válasza:

Szia!


Nyugodtan turmixold le neki. Majd "elfelejti" ezt idővel és akkor megint enni fogja, addig ne erőltesd, mert úgy csak rosszabb lesz.


Én kb. 4 éve elkaptam valami vírusos betegséget, ami a gyomromra húzódott, pont a kedvenc rántott karfiolom után tört rám a hányinger és a hányás, ami két hétig tartott, majd még egy hónapig amíg kilábaltam belőle (15 kg-ot fogytam). Utána kb fél évig már akkor is felfordult a gyomrom, ha csak gondoltam a karfiolra vagy a brokkolira és kb 1 évnek kellett eltelnie, hogy ismét enni is tudjak belőlük (krémleves, hogy ne érezzem az állagát, mert attól is irtóztam), majd újabb 6 hónapnak, hogy megint egészben tudjam enni és ne öklendezzek. Nem tudom, mitől lehetett ez, de nagyon rossz volt. Mostanra ismét a kedvenceim, de ha beteg vagyok nem tudom megenni egyiket sem. :(

2012. márc. 14. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!