Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mire vehetem fel a félszocpolt?

Mire vehetem fel a félszocpolt?

Figyelt kérdés
Azt már tudom,hogy tetőtér beépítésre nem,de ha például befejezetlen folyosót szeretnék lakható szobává tenni...arra sem?Kell csinálni mindent!Falazni,ablakokat rakni,fűtést beépíteni....ez is "tetőtérnek"számít?Aki tud segítsen!Fontos lenne!Válaszaikat köszönöm!!!
2009. jún. 10. 19:54
 1/5 anonim ***** válasza:
Úgy tudom,hogy már nem lehet felvenni,mert eltörlik....
2009. jún. 10. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

fel lehet még venni júli 1-ig, legalábbis ha addig benyújtod akkor még megkaphatod!

[link]

bár nyilván már utánanéztél de azért bemásoltam!

Az a biztos ha megkérdezed vagy az államkincstárat hogy mik a feltételek!

2009. jún. 10. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Szia! Kérdezd meg valamelyik bankban. Mi is egy banki ügyintézőtől tudunk mindent a félszocpolról. Ha június 30-ig beadjátok még megadják. Építési engedély is kell, vagy legalább egy igazolás az engedély átvételéről. Nekünk ezt mondták. Nem végleg törlik el, csak határozatlan ideig felfüggesztik.
2009. jún. 10. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Félszocpol

Fél Szocpol. feltételei:


* Olyan munkára, amellyel legalább egy szobával, és az terület 50 %-ával bővül az igénylő lakása.

* Két vagy több gyermeket eltartó építtető esetében a tetőtér beépítésre is igényelhető.

* A három vagy több gyermek esetén a 2001. augusztus 1-jén már tulajdonában lévő lakás értékesítése, és helyette legalább egy lakószobával több szobaszámú, továbbá legalább komfortos lakás vásárlására, ha az értékesített lakás az eltartóknak és együtt költöző eltartott gyermekeiknek együttesen legalább 50%-os arányú tulajdonában állt, továbbá, ha az értékesített lakás eladási árának az azt terhelő, visszafizetett önkormányzati, illetőleg munkáltatói támogatással, valamint lakáscélú hitelintézeti kölcsönnel csökkentett összegét a vásárlásra fordítják.

2009. jún. 10. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nem új lakás,házvásárlásra lehetett eddig,vagyis júliusig,mert úgy tudom utána el lesz törölve.
2009. jún. 11. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!