Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Családi adókedvezmény? Én is...

Kisnita kérdése:

Családi adókedvezmény? Én is igénybe vehetem vagy csak a párom?

Figyelt kérdés
2 éves a gyerekünk, a párom már igénybe vette a családi adókedvezményt. Most készülök vissza menni dolgozni, én is igénybe vehetem vagy egyszerre csak az egyik szülő kaphatja?
2011. máj. 31. 13:22
 1/7 anonim ***** válasza:
Családi adókedvezményt a fizetendő szjából vonják le. Ha a párodnak kevés a bruttója, akkor lehet, hogy nem tudja teljes egészében igénybe venni és akkor meg lehet osztani.
2011. máj. 31. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, hogy mindketten igénybe vehetitek.
2011. máj. 31. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Milyen összeg alatt lehet megosztani? A párom bruttó 100 e Ft-ot kap.
2011. máj. 31. 13:34
 4/7 anonim ***** válasza:

Ha a párod br. 100eFt-ot keres, akkor célszerű megosztani a családi adókedvezményt.

A br. 100eFt után az szja-ja 20320 Ft, ha igényli (igényelje!) az adójóváírást, akkor csak 8220 Ft marad a családi adókedvezményre, így kvázi 1780 Ft-ot állambácsi zsebében hagytok. Ezt viszont tudod te igényelni.

Ugyanazt a nyomtatványt kell kitölteni, megosztatni, egymás munkáltatójával aláíratni.

2011. máj. 31. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ha Te is ekörül keresel, akkor jobb, ha megosztva veszitek igénybe, mert így mindkettőtök szja-jából történik a levonás. Egy gyerek után is lehet megosztva.
2011. máj. 31. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Tisztánlátás érdekében: a megosztatás nincs összeghatárhoz kötve, ha egy házaspárnak többmilliós bruttója van, azok is megosztathatják. Az lehetett a félrevezető, hogy ha kevés a bruttója apának, akkor célszerű megosztani, hogy az utolsó forintig ki tudjátok használni.
2011. máj. 31. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Értem köszönöm szépen.
2011. máj. 31. 14:04

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!