Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » GYES/GYET kérdés: ki az aki...

GYES/GYET kérdés: ki az aki jártas ebben? Bővebben lent.

Figyelt kérdés

Jelenleg a fél éves gyermekemmel vagyok gyesen. Elvileg 3 éves koráig jár a gyes, de ő tartósan beteg, így tíz éves koráig kapjuk majd. Mi van akkor, ha közben szeretnénk még egy gyermeket? A gyes csak egy gyermek után jár, tehát az újszülöttre való tekintettel kapnék gyest a beteg babóca után meg semmit? Az újszülött a harmadik gyermekünk lenne, így GYET-re lennék jogosult: A gyermekgondozási támogatás keretében a GYES után gyereknevelési támogatás (GYET) illeti meg a szülőket, ha három vagy több kiskorú gyermeket nevelnek. A legfiatalabb gyermek 3. életévének betöltésétől a 8. életévének betöltéséig jár jogosultak a támogatás igénybevételére.

Tudna segíteni valaki eligazodni ebben?


2012. márc. 12. 10:57
 1/4 anonim ***** válasza:
A gyes csak egy gyermek után jár , de szerintem nem érdemes átvinni az újszülötre,hiszen a beteg gyermekedre úgyis tízéves koráig kapod. Azt nem tudom,hogy a gyet összege mennyi és,hogy lehet -e a gyest igénybe venni mellette, de lehet,hogy ott is úgy van,hogy csak az egyiket kaphatod egyszerre.
2012. márc. 12. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
csak egyik gyermekre kapod, nem érdemes az újszülöttre kérni, hanem kérd továbbra is a nagyobbra. Szerintem a gyet, ami tulajdonképp a gyes folytatása a legkisebb 3 éves korától 8 éves koráig jár, ezt akkor tudod megigényelni, ha a nagy elmúlt már 10 éves, de a kicsi még nincs 8. tehát a gyes mellett ez sem jár úgy tudom
2012. márc. 12. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm, tehát jobban járok, ha minden marad ugyanúgy Vagyis ha pl 3 év korkülönbséggel születik a pici, akkor a nagyobb 10 éves korában megszűnő GYES helyett az akkor 7 éves kisebbre még egy évre kérhetem a GYET-et.
2012. márc. 12. 11:55
 4/4 anonim ***** válasza:
Igen, én így tudom így van, nekem egy 18 hós és egy 3 hós picim van, és csak az egyikre jár ellátás.
2012. márc. 12. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!