Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Volt mar valakinek himloje...

Volt mar valakinek himloje felnot koraba?

Figyelt kérdés
a ferjem a tegnap at ment a keresztfiahoz,aki himlos.es csak ma mondta el nekem hogy a gyerek himlos,es o a tegnap az olebe vette,es puszilgatta,meg minden,es hat persze neki meg nem volt himloje gyermek koraban,szerintetek elkaphatja igy ha puszilta a gyereket meg stb...?amugy ma at neztem es nem lattam rajta semmi olyan tunetet ami himlore utalhat,vagy ez csak a napokban fog ki jonni rajta?
2012. márc. 9. 10:55
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
ja amugy nekem mar volt gyermek koromban....
2012. márc. 9. 10:57
 2/12 anonim ***** válasza:
Ha nem volt még akkor elkaphatja. A bátyám járt úgy, hogy a nagyobbik lányától kapta el a bárányhimlőt, mert ő sem volt beteg korábban. Amúgy a bárányhimlő nem fertőz, ha már kinn vannak a pöttyök. Akkor fertőz, amikor még nem is tudják hogy himlős a beteg. :)
2012. márc. 9. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
hat a gyereknek mar kint van,de ugy mondta a sogornom,hogy rozsahimloje van a gyereknek
2012. márc. 9. 11:02
 4/12 anonim ***** válasza:

Ha nem volt még himlős, és puszilgatta, valószínű, hogy elkaphatta, ugyanis cseppfertőzéssel terjed. Sokkal súlyosabb lefolyású, mint gyermekkorban.

Lappangási ideje 2-3 hét. Akkor nem fertőz már, ha már pörkösödnek a pöttyök!

2012. márc. 9. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
akkor ma meg ha nem lattam rajta ilen potyoket,az nem jeleni hogy holnap,vagy akar 2-3 nap megjelenhet rajta nem? es ilyenkor kell vigyem a hazi orvoshoz nem?
2012. márc. 9. 11:17
 6/12 anonim ***** válasza:

Jaj most olvasom, hogy rózsahimlő, igen az csak addig fertőz, amíg nem jelennek meg a pöttyök!

Vagyis a lappangási időszakban és a pöttyök megjelenését követő pár napban.

2012. márc. 9. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
csa a tegnap jelentek meg rajta a potyok a gyereken....
2012. márc. 9. 11:18
 8/12 anonim ***** válasza:
2-3 hét a lappangási idő, nem 2-3 nap.
2012. márc. 9. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
akkor ez azt jeleni hogy akar csak 2-3 het mulva jelenhetnek meg a ferjemen a potyok? boccs de nem vagyok jartas a temaban,meg nincen gyermekunk,hogy tudjam ezeket a dolgokat....
2012. márc. 9. 11:20
 10/12 anonim ***** válasza:

Ha találkozott vele 2 hete, akkor is megfertőződhetett, de akár tegnap is, ezt előre nem lehet látni, ha 2-3 hét múlva nem jelenik meg rajta semmi, akkor nem kapta el.

[link]

2012. márc. 9. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!