Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogy adjam be a gyógyszert a...

Hogy adjam be a gyógyszert a 3 éves kisfiamnak?

Figyelt kérdés

Torok gyulladása van, és 3 szirupos gyógyszert kapott.

Egyszerűen nem bírom neki beadni.Se kanállal, se a panadol adagolójával, sem teába keverve.

Már lefogtam, benyomtam a szájába a panadolos adagolót de kiköpi mégmielött össze nyomnám neki a száját, meg annyira össze sem bírom már neki szorítani. :(

A gyógyszer adásba szerencsére rutintalan vagyok, mert most beteg életében másodjára, az elsőnél meg kb fél éves volt akkor még az volt amit én akartam, benyomtam a szájába és jól van, de most...

Adjatok vmi tanácsot.

Már a lefizetésen is túl vagyok.


2012. márc. 6. 07:26
 1/10 anonim ***** válasza:

Egy 3 éves gyerekkel már meg lehet beszélni, hogy be kell szednie, ha nem akar beteg maradni.

A lefizetés meg eröszak nem megoldás.

2012. márc. 6. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Lefogni...belenyommi a szájába...szorítani...lefizetni...TE ATYAÚÚÚÚÚÚRISTEN!!
2012. márc. 6. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
58%

Már bocsi kedves utolsó, de vannak ilyenek. És inkább sírjon az a gyerkőc, amíg belenyomom a szájába a gyógyszer és utána pár percig, minthogy a kórházban kössön ki, ahol össze-vissza szurkálják és egy három évessel már nem is biztos, hogy ott lehet maradni.


Nem tudok más tanácsot adni, mint hogy próbáld meg vele megbeszélni. Nekünk az jött be, hogy ha őszerinte rossz ízű a gyógyszer, akkor utána iszik rá valami finomat, pl gyümölcslevet, vagy elszopogathat egy cukrot (ilyenkor a verbéna hársfás vagy bodzás cukor még jót is tehet).


Nálunk amikor kiszáradással majdnem kórházba kerültünk, akkor volt az, hogy óránként egy deci vizet kellett beleerőltetnem, szegény sírt és tényleg volt, hogy lefogtam és úgy adtam be neki, de nem kerültünk kórházba.

2012. márc. 6. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen.

Azért nem azzal kezdtem a próbálkozás módok listáját hogy szépen kértem, mert azt hittem ez egy értelmű.

Tegnap reggeltől folyamatosan kértem, kérleltem hogy vegye be a gyógyszert mert csak akkor fog ez a fájdalmas köhögés elmúlni.

Egyszerűen hiába magyarázom neki, mitha meg sem hallaná.

A lefizetés alatt azt kell érteni hogy "Kisfiam ha beveszed a gyógyszert kapsz kakaót (egész nap csak a kakaót kéri).Most reggel kérte hogy hagy játszon a gépen, mondtam neki hogy csak akkor játszhat ha beveszi a gyógyszert, 1 órát hisztizett, majd elvonult.

Vettem neki mentolos cukrot, mézes cukrot olyanokat amiket szeret, de most nem kell neki. :(

Nem rossz, nem hisztis gyerek, de ez a betegség most teljesen kifordította önmagából.

Eddig a mézet is képes volt ön magában enni, most amikor jó lenne ha enné, nem eszi meg.

Az adagolót kikapja a kezemből és eldobja, a teán ha megérzi az első kortyra a gyógyszer ízét eldobja.

Egyszerűen tanácstalan vagyok.

2012. márc. 6. 08:38
 5/10 anonim ***** válasza:

8:22-es


Ne magyarázd már meg, hogy az erőszak a célravezető! Légy rafinált, kreatív, cssempészd bele valmi italába gyógyszert, de hogy erőszakkal...hát gratuéálok neked, jó anya vagy, szerencse, h nem az enyém.

2012. márc. 6. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Szóról szóra egyetértek a 3. válaszolóval.


Nekem a doktornő mindig azt szokta mondani, hogy beadom, utána egyen valami finomat, Ő általában a Túró Rudit, mogyorókrémet szokta emlegetni (gondolom sokaknál ez vált be, nálunk is)


Azért látom a szuperanyák megint tudnak okoskodni (ha egyáltalán van gyerekük)

2012. márc. 6. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Na megint bebizonyosodott hogy érdemes ide kérdést feltenni..

Aki segített annak köszönöm.

5. te meg légy olyan kedves és tanulj meg olvasni.

Ha végig olvasod a kérdést, akkor látod hogy a rafináltságon, krativitáson már túl vagyok.

Már a jó istenbe is megpróbáltam beletenni azt a rohadt gyógyszert, tea, szörp, kakaó, kaja de egyszerűen annyira erős a gyógyszer íze, hogy megérzi rajta és azonnal eldobja.

2012. márc. 6. 10:25
 8/10 anonim ***** válasza:
6. válaszoló vagyok. Írtad hogy 3 gyógyszert kapott, egyiket sem eszi meg? Mert ha csak az egyiket, akkor én még lehet hogy felhívnám az orvost, nem adna-e másikat. Bár általában ezeknek a szirupos antibiotikumoknak tényleg elég rossz ízük, illetve utóízük van. Megkóstoltam egyszer én is, ha belenyalok finom, de utána kesernyés, nem csoda hogy nem szeretik. A köptetők, köhögéscsillapítók viszont általában finomak.
2012. márc. 6. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Én teljesen megértelek, nálunk is ugyanez van, szintén torokgyulladás, az én fiam 2,5 éves, És tényleg van ilyen, hogy semmilyen érvelés, igérgetés, lefizetés, zsarolás nem használ, csak az "erőszak". Bármibe keverem, rögtön kiszúrja és már nem issza meg. Mondjuk az én fiam bárhogy is ordít, azért csak lenyeli a gyógyszert ha belenyomom a szájába, néha köpi csak ki. Néha az is segít, ha odaadom neki az adagolót és ő nyomhatja a szájába, vagy egy kis kristálycukrot kap utána (azért odavan), de többnyire marad a lefogás. Esetleg megpróbálhatod, hogy először ő nyom egy adagot a te szádba (pl. gyümölcslét), utána te az övébe játékosan (nálunk ez az orrszívásnál vált be, azóta hagyja szívni). Sok sikert! Majd írd meg mi vált be, hátha nekünk is bejön!
2012. márc. 6. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Egyiket sem hajlandó. :(

Ma reggel bele tettem neki teába a 3-ból kettőt valami gyógyszertári kutyulék szerű, meg spiropent, ezek szintelenek és nem olyan intenzív az ízük, lassan de megitta.

A sumetrolim ami a legfontosabb lenne, az bűn rossz és ráadásul ilyen rózsaszínes a színe, és bármibe teszem már ránézésre látja hogy benne van. :(

Régen a panadolnál bevált ez a módszer hogy ő magának kiszívja az adagolóból, de most nem, igyszerően ha oda adom neki eldobja.Leraktam a szobájába, hátha egyszer csak ráfanyalodik, de nem.

A szeme láttára ittunk az ő gyógyszereiből én is, apa is (ártani nem árt, meg amúgy is betegek vagyunk mi is) de az sem hatott.

:(

2012. márc. 6. 19:24

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!