Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Nem nevelem túl lányosnak a fiam?

Nem nevelem túl lányosnak a fiam?

Figyelt kérdés

Egyedülálló anyuka vagyok, gyakran tartok tőle, hogy túlságosan lányosra nevelem a kisfiam. Természetesen fiús ruhákban jár, meg igyekszem fiús programokat kitalálni neki, de vajon az baj, hogy minden házimunkára megtanítom? Amúgy még kicsike, 2 éves lesz, de nagyon kis rendszerető, mindig jön velem főzni, mosogatni, takarítani. De vajon nem lesz így túl "háziasszonyos"? Mondjuk én nem vagyok annak híve, hogy a férfi otthon nem csinál semmit, és a nő a kiszolgáló személyzet, csak néha felmerül bennem a kérdés, hogy nem túlzás ez? Mondjuk nem szeretnék a kisfiamból egy lusta férfit nevelni, ez biztos. Amikor a szüleim elváltak, akkor megfogadtam, hogy az én gyerekem, ha fiú lesz, nem lesz olyan, mint apukám (amúgy imádom apukámat, csak vannak rossz tulajdonságai), szóval apukám az mindig elvárta, hogy anyu intézzen mindent, 16 év alatt egyszer láttam porszívózni, ha megkértük valamire, vicceskedve azzal intézte el, hogy "az női munka", de apukám még egy villanykörtét sem szerelt be soha, sőt, kicsi koromtól kezdve még a szobafestést is anyukám csinálta egyedül, beleértve a bútorpakolást is (amikor nagyobb lettem, akkor persze én is vele együtt). Szóval ezt szeretném elkerülni, csak nem nagyon tudom észlelni, hogy hol van a határ az ésszerűség, és a túlzott házimunkára fogás között. A másik gondom még az, hogy ugye nincs otthon férfi, ezért a kisfiam minden mintát tőlem vesz át. Pl. állandóan felhúzza a cipőimet, a tűsarkúakban is próbál tipegni. Oké, öcsém is csinált ilyet amikor kicsik voltunk, viccből, de nem lesz ebből gond, hogy a mi kis családunkban én vagyok az egyetlen felnőtt? Az apuka egyáltalán nincs jelen. Persze az nem igaz, hogy csak én vagyok felnőtt, de én vagyok állandóan jelen. De a többi felnőtt is jobbára nő, anyukám, nagymamám, kisfiam keresztanyuja, aki a legjobb barátnőm, szóval ha nekem dolgom van, ők szoktak rá vigyázni. Apukám - jelleméhez híven -, még sosem vállalt unokára vigyázást, bár nagyon szereti, de eddig akár hányszor kértem, nem vállalta, hogy egyedül vigyáz rá, mert hogy ő férfi, nem érthet a kisgyerekekhez (teszem hozzá, tanár, épp eleget van gyerekekkel). Öcsém a keresztapuka, na hát ő a 20 évével olyan még, mint egy nagy gyerek. Imádja a kis unokaöcsköst, de 5 percnél tovább tesóm sosincs egy helyben, persze nem is várom tőle, hogy a haverozás és csajozás helyett babázzon állandóan, nem is a saját kényelmem miatt lenne jó. Vannak persze még fiú barátaim is, de hát őket csak nem hívhatom ide azért, hogy a gyerekkel játszanak, ha jönnek, azért jönnek, hogy velem beszélgessenek.

Hogy találjam meg az egyensúlyt?


2009. jún. 9. 12:13
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Attól még nem lesz fiús, hogy el tudja végezni a házimunkát. Az én férjemet is megtanította az édesanyja még vasalni is, és biztosíthatlak róla, hogy egyáltalán nem nőies. :-) Csak jó, ha ki tud mondjuk vasalni magának, mert később ha felnő és külön költözik, akkor is el tudja látni magát. Ez csak előny, ügyes vagy! :-)
2009. jún. 9. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia

Az én férjem is minden házimunkát meg tud csinálni (és szokott is segíteni). 1,5 évvel idősebb nála a nővére, tehát együtt gyerekeskedtek, és bizony ő is ugyanúgy babázott, fűzött gyöngyöt, öltözött be régi függönyökbe stb, mint a nővérkéje.

Ettől még talpig ffi.

Mondjuk neki ott volt az apja mintának, és ez sokat számít. Ha van rá módod, találj ki olyan programokat, ahol a kisfiad akár a fiúhaverjaiddal, akár a tesóddal huzamosabb ideig együtt lehet, ha egyedül nincs el velük, akkor te a háttérből figyuzhatsz. pl: strandolás, lemenni focizni a térre, vagy pl hajvágáskor mindig XY kíséri a fodrászhoz őt, ha a szüleidnek kertesháza van ,akkor fűnyíráskor, levélgereblyézéskor "segítsen" a papának...

mittomén, a lényeg, hogy rendszeresen legyenek jelen az életében férfiak.

2009. jún. 9. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Tökéletesen csinálod,én erre csak azt tudom mondani.Nagyon ügyes és talpraesett vagy az olvasottak alapján:)Egyébként én úgy vettem észre a párkapcsolataimból,hogy azok a srácok akiket csak az anyukájuk nevelt,sokkal jobban ismerik és átérzik a nők dolgait,több mindent tudnak róluk,figyelmesebbek stb...:)

A cipő és a ruci,nos erre egy tökéletes példa:DVolt egy ovis szerelmem Dávid és ő is ezt csinálta,farsangkor peidg Piroskának öltözött.Tökéletesen hetero:DÚgyhogy ne aggódj:)

Csak arra figyelj,hogy legyenek fiú barátai,nagyobb pasik társaságában,baráti körben esetleg,vagy ha csak megismersze játszótéren egy mamát összebarátkoztok és jártok egymáshoz,nah náluk is ha tthon a papi akkor az már jó.Meg játsz vele srácos dolgokat:)Például focizz vele,játsz szerepljátékokat,mondjuk háborúsat(én is mindig azt játszottam lány unokatesómmal,de ő volt am fiús én csajos voltam:)),akkor ilyen pókember,Naruto, batmen meg ilyen dolgokat.Én komolyan mondom h jobban élveztem a játékot mint kerim fia amikor ilyeneket játszottunk pedig mr 17 voltam akkor:D

Próba cseresznye:)

2009. jún. 9. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Teljesen alaptalan a félelmed, jól csinálsz mindent.
2009. jún. 9. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nekem is megfordult már ez a gondolat a fejemben,pedig nálunk van apuka is.A fiam most 3 éves,és minden házimunkát utánoz.Amióta beszélni is tud,mondja is ,hogy anya segítek neked,hogy ne egyedül csináld.Apát is dicséri, ha segít.Szerintem fontos,hogy egy fiú gyerek is megtanuljon nőiesebb dolgokat.Nem árt ,ha felnőtt korában fel tud varrni egy gombot,vagy kimosni egy pár zoknit.

(Néha a lányoknak sem ártana,ha többet lennének apával,és felnőtt korukban be tudnának hajtani egy csavart,vagy tudnának villanykörtét cserélni.:):):) )

2009. jún. 9. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!