Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Egy fodrásznak mikor érdemes...

Egy fodrásznak mikor érdemes szülni? A Munka megkezdése előtt, vagy közben?

Figyelt kérdés

Fiatalon szeretnék anyuka lenni. Lelkileg már most készen lennék rá, csak anyagilag nem( bár az lehet sose adatik meg..).

Felmerült bennem a kérdés, hogy mielőtt elkezdek dolgozni akkor érdemes szülni, vagy pedig rá pár évre(pár éven belül minden hogy szeretnék). Ezzel viszont az a baj, hogy 1-2-3 év kell a vendégkör kialakulásához. Akkor elmenni, meg nem valami jó.

Ti hogy oldottátok meg ezt ilyen esetben?


2012. febr. 17. 22:45
 1/7 anonim ***** válasza:
76%

én nem vagyok fodrász, de a fodrásznőm esetét el tudom mesélni

ő egyéni vállalkozásban csinálja, saját üzlettel, egyedül dolgozik, jól megy neki

mindig azon gondolkodott hogyan menjen el szülni, mi lesz a vendégeivel, el fognak menni tőle, amíg ő gyesen lesz, nem lesz pénz, stb, stb, aztán egyszercsak 40 éves lett, és nincs gyereke :(

szóval én azt mondom előtte, főleg ha már szeretnél babát

2012. febr. 17. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Nagyon szeretnék.

Ami ellene szól az csak az, hogy még a párommal huzamosabb ideig nem laktam együtt, és nem dolgozunk rendszeresen. Bár azt tudom, hogy az anyagi ami bele szól ugyan, de ha akarja az ember megoldható még ha szűkösen is.

Plusz szerintem ő még direktbe nem szeretne ezek miatt.

Arra meg nem sok esély van, hogy csak úgy besikerül.

2012. febr. 17. 23:01
 3/7 anonim ***** válasza:
Én is inkább most vállalnék, múltkor a fodrászommal beszélgettünk.Rákérdezett,hogy mikor jön nálunk a kistesó én meg visszakérdeztem.Mondta,hogy fodrászként saját üzlet mellett nagyon nehéz.Ő előtte vállalta a lányát (13 éves) üzletnyitás előtt.Azóta elég szép házban él és jó körülmények között.Lehet mondani bármit,még mindig sokan járnak fodrászhoz.E.
2012. febr. 18. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Mindenféle képen ajánlom, hogy dolgozz néhány évet (akár 1-2 is elég). A GYES, GYED, stb-hez jól jön! Meg legalább lesz tapasztalatod. Amit most megtanulsz, és nem gyakorlod, könnyen kijöhetsz a gyakorlatból. És szülés után, könnyebb vissza zökkeni a melóba, ha már dolgoztál egy kicsit és van tapasztalat. Ha alkalmazottként dolgoznál, akkor pedig ki a túró venne fel Téged, ha suli után rögtön szülsz, és ott a gyerek, aki ha pl bölcsis lesz már és két-három hetente beteg lesz. Gyerekkel sokkal-sokkal nehezebb elhelyezkedni, vagy akár saját vállalkozást beindítani. Ha már meg vannak az alapok, könnyebb lesz szülés után visszaállni a munkába.

A fontosabb, hűségesebb vendégeid szerintem úgy sem hagynának el. Gyerekkel is lehet heti néhány alkalommal fodrászkodni. Vagy hozzád mennek lakásra, vagy Te mész hozzájuk. (Anyukámhoz egy idős bácsi jár ki.)

2012. febr. 18. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Én kozmetikus vagyok,de ez uyge a lényegen nem változtat. 20 éves koromban már dolgoztam a szakmámban,de akkor még eszem ágában sem volt szülni ill. a partnerem sem volt meg ezekhez a dolgokhoz. Szórakoztam,dolgoztam, nagyon jó kis időszak volt. Aztán 28 évesen vállaltunk babát, ráadásul ikreink lettek. Ezért abba kellett hagynom még a terhesség alatt a melót, de nem bántam. Most már 1 évesek a fiaim, eszem ágában sincs még visszamenni dolgozni.(pedig nagyon sok vendég várna vissza). 2 éves korukig biztos nem megyek, aztán, hogy mi hogy lesz nem tudom. Sokan mondják, hogy az én esetemben a legjobb, hogy ikreket szültem,hiszen így is elég lesz egyszer újból kezdeni mindent. (és már van 2 gyerkekm, tehát ez esetben igaz, a "letudni egyben kettőt" esete) Igen ám, de mi szeretnénk majd még egy babát. Most nem gondolkodom azon,hogy mi hogy lesz. Értelek nagyon is, hogy ez a probléma felmerül benned, hisz sztem ezen minden ilyen szakmában lévő nő elgondolkodik.

Inkább azon agyalj, hogy mennyire fontos, hogy fiatalon légy anyuka! Persze ez relatív, sztem én sem voltam öreg 28 évesen, de Te biztos arra gondolsz, hogy 20-23 évesen szeretnél gyereket. Ha ez számodra mindennél fontosabb, akkor elöbb szülj. Persze azt nem tudom, hogy hány éves vagy és egyáltalán elvégezted-e a fodrászsulit, mert ez most lényeges. Ha elvégezted már,de a babót úgysem rögtön szeretnétek, csak a közeljövőben, akkor viszont ne ülj tétlenül, dolgozz!

Én nem bántam meg, hogy így alakult az életem, tudom,hogy nekünk nem oylan könnyű visszamenni dolgozni, mint akinek megvan a fix munkahelye és fix keresete, mert nekünk ha nem is nulláról kell újból indulnunk,de sok mindent újból kell végig csinálni és ez nehéz. Főleg anyagilag. Sosem tuidhatod ebben a szakmában, hogy milyen hónapod lesz. Nekem jó helyem volt/van, az átlagnál többet kerestem vele, sok kozmetikus csak álmodott volna annyi bevételről,amennyi néha nekem volt, de bizony még így is volt oylan hónapo(ok), hogy nagyon nem volt jó...

Szóval nem egyszerű ez, de nem írtad meg pontosan, hogy Te most hogy állsz, mennyi idős vagy, van-e már végzettséged...remélem érthető vtam:)

2012. febr. 18. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Én csak azt tudom leírni, ahogy az én fodrászom csinálta. Ő nagyon népszerű a környéken, sokan járnak hozzá, elég fix vendégköre volt, amikor elment szülni. Érthető volt, hogy meg is akarta tartani a vendégeit, ezért úgy oldotta meg a dolgot, hogy 3 hónap után már ismét dolgozott, de csak minden második nap, és csak pár vendéget vállalt egy-egy napra, szóval ilyen napi négy órákat dolgozott. Ha jól emlékszem, délelőtt tíztől délután kettőig. Igaz, ő ezt könnyen meg tudta oldani, mert volt egy nyugdíjas nagymama, aki a szomszédban lakott, illetve dolgozni is csupán egy utcával arrébb járt az otthonától.

Ezt egy évig csinálta így, utána már a rendes nyitvatartása szerint dolgozott.

Na mondjuk ezt segítség nélkül nem lehetne megcsinálni, annyit meg gondolom azért ő sem keresett, hogy ha nincs a nagymama, akkor fizessen egy bébiszitternek.

2012. febr. 18. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszaitokat.

20éves vagyok és idén végzek. Ezért is merült fel bennem, hogy akkor még most szülni kéne, mire kijárom az iskolát, majd csak utána szülnék, addig meg itthon tudnék ezt azt csinálni ( ami nem ugyan olyan), de legalább annyira nem jönnék ki a gyakorlatból.

Kb olyan max 23éves koromban szeretném az elsőt, de ott körül alakulna ki igazán a vendégkör is szerintem.

2012. febr. 18. 12:27

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!