Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Saját vagy nevelt gyerek?

Saját vagy nevelt gyerek?

Figyelt kérdés
Mért van az, ha vki örökbe fogad egy gyereket, akkor anyagilag jobban jár, mint saját gyerekével? Sokkal több pénzt kap utána, támogatásokat, ajándékokat stb. az államtól. A saját gyerek ezt nem érdemli meg? Annak elég a gyes, gyed és családi pótlék? Arról nem is beszélve, hogy nem mindegy milyen helyre kerül az a gyerek, mindent tüzetesen megvizsgálnak. A saját gyereknél ezeket nem nézik? Komolyan néha úgy érzem, hogy többre becsülik az árva gyerekeket, mint azt, akinek vannak szülei. Szerintem egyik sem ér többet vagy kevesebbet a másiknál, mindegyiket ugyanúgy kell szeretni, de ezt anyagiakkal nem lehet elérni.
2012. febr. 15. 00:01
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:
Így is a szegényektől veszik el a pénzt. Amúgy meg ez most úgy tűnik, mintha arra ösztönöznék az embert, hogy ne vállaljon saját gyereket, inkább vegyen magához egy idegent.
2012. febr. 15. 14:52
 12/20 anonim ***** válasza:

Hiába próbálnák erre ösztönözni az embert, ha nem érez rá késztetést, mert túl erős bennünk a vér átörökítésének ösztöne. Te el tudod képzelni, hogy csak a pénzért lemondasz a saját gyerekről, és másét neveled inkább, aki ráadásul lehet, hogy értelmileg, testileg, érzelmileg sérült? Hozzátéve még azt is, hogy bármikor elvehetik tőled, hiszen csak nevelőszülő vagy? Ha meg ugye örökbefogadod, megszűnik a támogatás. Nem hiszem, hogy ez így működne. Arra persze ösztönözhetnek, hogy a sajátod mellé vegyél ki nevelt gyerekeket. Ami meg nem rossz dolog, hiszen te pénzhez jutsz, az állam meg spórol az intézeten.

Ha nagyon bosszant ez a dolog, fogd fel úgy, hogy nekik ez a munkájuk, amiért fizetés jár. Az óvónő is fizetést kap azért, hogy vigyáz a gyerekeinkre.

Én személy szerint nem tőlük sajnálom a pénzt, hanem az óriási végkielégítéseken, sikkasztásokon háborodok fel.

2012. febr. 15. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:
És azok az édesanyák, aki a sajátjukat nevelik, azok nem érdemlik meg azt a pénzt? Ők is ugyanazt csinálják. Szerintem a kettő között nincs nagy különbség.
2012. febr. 15. 15:04
 14/20 anonim ***** válasza:

Nagyon megérdemelnék Ők is. De már leírtam neked, hogy ha 1000-ből 10 család nevelőszülős, akkor pénzügyileg megoldható a 10 támogatása, de a 990-é már nem.

Én is sajnálom, hogy így van ez, de személy szerint azt gondolom, hogy nagyon is megilleti Őket ez a pénz. Mert hidd el, hogy sokkal nehezebb nekik felnevelni ezeket a gyerekeket, mint a sajátjukat. Mert legtöbbjük már komoly sérüléseket szerzett a saját családjánál, amin nem túl egyszerű átsegíteni Őket. És ez a munka az, amit szinte lehetetlen forintosítani. Hogy megpróbálnak embert nevelni ezekből a gyerekekből, akik majd nem segélyekből élnek, hanem hasznos tagja lesznek ennek a társadalomnak.

2012. febr. 15. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:
Hát nem tudom. Engem az bosszant, hogy párommal nem tudnék jelen pillanatban gyereket vállalni, mert az a pénz, amit kapnék az államtól, az édes kevés lenne. De ha mondjuk kihoznék egy gyereket, mint nevelő szülő, akkor jóval több anyagi juttatásban részesülnék, és nem lenne gond avval, hogy mindene meglegyen, meg a rezsit is ki tudjuk fizetni. Szóval nekem semmi bajom a nevelt gyerekekkel, mert lehet, hogy tényleg megérdemlik azt a pénzt, de egy saját mért nem? Ő is ugyanolyan gyerek és szerintem ő is ugyanúgy tudna örülni azoknak a dolgoknak, mint a másik. Neki nem lehetnek problémái? Az mért jó, ha egy szegény családban nő fel, ahol jó, ha van mit enni?
2012. febr. 15. 15:17
 16/20 anonim ***** válasza:
Tehát ezért van benned keserűség. Én könnyen beszélek, nekem már van 5 saját gyerekem. Engem sem támogat agyon az állam, de megélünk valahogy. Azt hiszem, te is tudni fogod, mikor jön el az a pillanat, amikor a gyerek utáni vágy erősebb lesz benned, mint a racionalitás.
2012. febr. 15. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:
Én már évek óta szeretnék babát, de tudom, hogy nem lehet. Nincs munkám és albérletben lakunk. Úgy érzem testileg-lelkileg felkészültem a gyerek vállalásra, de anyagilag nem.
2012. febr. 15. 15:23
 18/20 anonim ***** válasza:

Tudod mi jutott még az eszembe? Képzeld el, hogy az állam ezerrel elkezdi támogatni a családokat. Erre a nyugdíjasok fellázadnak, hogy akkor Őket is. Aztán a betegek, hogy legyenek olcsóbbak a gyógyszerek. És így tovább... De erre a világ minden pénze nem lenne elég.

Én valahol hiszek abban, hogy a gyerekek felnevelése elsősorban a szülők kötelessége, mégha ez nagyon nehéz is.

Kívánom neked, hogy találj munkát, legyen saját otthonod, és vállalhass kisbabát.

Most el kell mennem itthonról, de ha hazajövök, még ránézek a kérdésedre.

2012. febr. 15. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a jó kívánságokat! Amúgy igazad van, hogy nagyon sok helyen jól jönni a plusz pénz, főleg a jelenlegi helyzetben. A legfontosabb mégis az lenne, hogy több munka lehetőség legyen és jobban keressenek az emberek. Ha ez megoldódna, akkor nem gondolnák meg a párok százszor, hogy akkor vállaljanak-e gyereket vagy ne.
2012. febr. 15. 15:30
 20/20 anonim válasza:
Én teljesen egyet értek a kérdezővel... Az én édesanyám nevelő szülő,3 gyereket nevel , én nem tudom hogy bírja csinálni mert a tegyesz minden téren megmondja neki hogy mit csináljon.. ezeket a szaros retkeket állandóan vinni kell minden hova minden megkapnak amit még mi sem kaptunk meg , semmit nem hálálnak meg, pofátlanok,szemtelenek, utálatosak, tanulni nem akarnak és buták mint a föld . én személy szerint megutáltam már őket mert bennük van az a visszataszító oláh cigány vér, 3 éve vannak itt az anyám keservesen dolgozik azon h kinevelje belőlük azokat a visszataszító tulajdonságokat, amiket otthonról hoztak a mocsokból ahonnan kiemelték őket..szeretetet kapnak tőle és odafigyelést de ezekre kár költeni! amikor idejöttek örültek ha vajas kenyeret láttak itt tanulták meg mi az h főtt étel. vinni kell őket cirkusztól a színházik h egy kis kultúrát is lássanak de ezekre kár költeni mert génhibás mind... más saját gyerekét nem viheti el olyan helyekre ahova ezeket a cigány kölyköket el KELL vinni havi 3700 forintos zsebpénzt kell nekik adni minden hónapban közben 10 -ig nem tudnak elszámolni az ember hiába ül mellettük heteket hónapokat h megtanítsa őket a matematika alapjaira... de a zsiványságra a csalásra meg a hazudozásra rögtön megvan mindnek az esze, a tapétát egy az egyben festés után leszaggaták a falról amikor meg kérdőre vonod csak néz rád tátott szájjal mint akinél leoltották a villanyt... Csodálok minden nevelő szülőt mert a nevelt gyerekek 90 százaléka ilyen selejt oláh cigány gyerek... Verni ugyebár nem szabad őket pedig néha szívesen lekevernék neki egy olyan büdös pofont hogy a falról pattanna vissza mert olyan tiszteletlenül beszél édesanyámmal ... Igen kedves kérdező igazad van.. a mi saját gyerekeinknek nem jár semmi csak az éhenhalás ezeknek meg ahogy írtam minden zsebpénz utazás, kirándulás, édességek, üdítő , tánctábor , és a tegyesz mindent megkövetel azt nem mondhatod h márpedig te nem viszed el őket mert nincs időd, vagy mert nem érdemli meg mert bűn rossz a gyerek... Szóval nincs igazság ebben az országban ebben sem... ezek a sehonnai vakarékok mindent megkapnak , amit amúgy ha a retkes cigány anyukkal maradtak volna soha életükbe nem kaptak volna meg... Én szívem szerint annyit követelnék meg a tegyesz helyében hogy legyenek rendesen tartva, etetve tiszta ruhába járatva és a tanulmányaira odafigyelve... kész semmi plussz szórakozás, semmi kötelező gyereknap meg tegyesz nap meg amit kiejt a száján tedd meg neki.. Soha nem nevelnék ilyen retkes purgyé kölyköket ahhoz viszont nem fizet eleget az állam... ő bármit megtehet téged meg pszihológushoz küldenek kötelezően ha felmerül h esetleg megütötted ezt a korcsot...(azért írom h korcs mert akik nálunk vannak azoknak a szülei édestestvérek!!!!- na erre varjál gombot! és 7 gyereke van ennek a testvérpárnak!A legkisebb mikor idejöttek 6 éves volt de beszélni nem tudott egyszerűen nem értetted mit mond...még a betűket sem tudta formálni kiejteni ) na mind1 a lényeg h ezek mindent megkapnak a sajátodat meg le se szara a kedves állambácsi... Bocs a nyers megfogalmazásért
2012. dec. 6. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!