Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Saját vagy nevelt gyerek?

Saját vagy nevelt gyerek?

Figyelt kérdés
Mért van az, ha vki örökbe fogad egy gyereket, akkor anyagilag jobban jár, mint saját gyerekével? Sokkal több pénzt kap utána, támogatásokat, ajándékokat stb. az államtól. A saját gyerek ezt nem érdemli meg? Annak elég a gyes, gyed és családi pótlék? Arról nem is beszélve, hogy nem mindegy milyen helyre kerül az a gyerek, mindent tüzetesen megvizsgálnak. A saját gyereknél ezeket nem nézik? Komolyan néha úgy érzem, hogy többre becsülik az árva gyerekeket, mint azt, akinek vannak szülei. Szerintem egyik sem ér többet vagy kevesebbet a másiknál, mindegyiket ugyanúgy kell szeretni, de ezt anyagiakkal nem lehet elérni.
2012. febr. 15. 00:01
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%

Tisztában kellene lenni a dolgokkal.

Ha örökbe fogadnak egy gyereket akkor ugyanazt a juttatást kapják mint a nem örökbe fogadott gyerek (családi pótlék) mivel onnantól saját gyereknek számít.

Több pénzt a nevelőszülői hálózatban lévők kapnak akik nem fogadják örökbe a gyereket hanem ideiglenesen nevelik. Ebből az országban pár tucat van és komoly feltételeket kell hozzá teljesíteni. Nekik gyakorlatilag az a dolguk, hogy megkönnyítsék az árvaellátási hálózatot.

2012. febr. 15. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
Igaza van az előttem szólónak.
2012. febr. 15. 04:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:

Így van, utána kellene nézni és nem vagdalkozni!

Az örökbefogadott gyerek után egy huncut fillérrel sem kap többet senki!

A nevelőszülő tök más, és aki ezzel foglalkozik annak ez a munkája, tehát nem tud mellette máshol is dolgozni, így nyilván fizetés jár érte!

2012. febr. 15. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
Tökéletesen igaza van az előttem szólóknak. Én egy dologban értek egyet veled: a saját szülőkkel élő gyerekek körülményeire is jobban oda kellene figyelni, szóval jobban kéne működnie a Gyermekjóléti Szolgálatnak. Csak az a gond, hogy a világon nincs olyan hely, ahol erre megfelelő kapacitás lenne.
2012. febr. 15. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
Úgy értettem, hogy a nevelt gyerekek után többet kapnak, mint a saját után, evvel ti is egyet értetek, nem? Szóval ez zavar, hogy ez mért így van? Sokan abból élnek, hogy tucat szám viszik ki a gyerekeket és bezsebelnek több száz ezer forintot. És aki a saját gyerekeit neveli, az mit kap?
2012. febr. 15. 12:32
 6/20 ava87 ***** válasza:
Azt tudod, hogy mennyit kap összegszerűen? És hogy ezzel el is kell számolnia?
2012. febr. 15. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:
Nagyjából tudom mennyit kap egy gyerek után. Rendben, hogy rendszeresen megnézik, megvizsgálják a körülményeket, mindennek flottul kell menni, de ugyanezeket mért nem teszik meg egy normális gyerekért? Azok mindegy milyen körülmények között élnek? Éhezhetnek, fázhatnak? Valahogy igazságtalan ez a dolog, úgy érzem. Erre egy jó példát is fel tudok hozni. Édesanyám négy gyereket nevelt fel velem együtt (a legkisebb testvérem még kiskorú), egy kis faluban élnek, ahol semmi munkalehetőség nincs, elég szegényen élnek, jó, ha van mit enni. Ismerősünk, 4 vagy 5 nevelt gyerekkel él, fél milliót kap kb. a gyerekek után, plusz ruhapénzt, kapnak enni ingyen a menzán, ünnepekkor nem semmi ajándékokat kapnak és még ki tudja mikben nem részesülnek. Tehát főzni aligha kell rájuk, ruhát sem kell sűrűn venni, bezzeg, akinek sajátjai vannak, az meg nem tudja mit adjon a szájukba enni. És nem csak az én szüleim vannak saját gyerekekkel ilyen rossz helyzetben, hanem nagyon sokan rajtuk kívül.
2012. febr. 15. 14:26
 8/20 anonim ***** válasza:

Tehát neked a nevelőszülőkkel van gondod, ha jól értem.

Régen, az én gyermekkoromban előfordult, hogy kivettek jó néhány gyereket, aztán rájuk bízták a házimunkát, a gazdaságot. Volt aki éppen a gyerekek miatt tudott hatalmas földet megművelni, rengeteg állatot tartani. A gyerekek meg csak úgy nőttek, nem nagyon foglalkoztak velük. Persze már akkor is volt ellenpélda. Az első fiúmat egy idős néni nevelte, akinél egyszerre volt 8-10 gyerek. Ő is kiadta nekik a feladatokat, segítettek a kertben, az állatok körül, de Ő az így megteremtett pénzből tartotta el Őket, az államtól kapottat pedig betette minden gyereknek egy-egy külön számlára. Amikor megkapták az Életkezdési Támogatást, mindannyian meg tudtak venni egy-egy pici házat.

Ma már szerencsére odafigyelnek arra is, hogyan nevelik a gyerekeket, és a pénzzel is szigorúan el kell számolniuk. Ha vannak gyerekeid, akkor pontosan tudod, hogy nem kevés feladatot rónak az emberre. Nem hiszem, hogy valaki csak a pénz miatt venne ki több gyereket is, mert ezzel nagyon nehéz feladatra vállalkozna. Én jelenleg két családot ismerek, akik nevelőszülőként "dolgoznak". Egyikük végtaghiányos gyerekekre specializálódott, mert a saját fia is így született. Másikuk a saját 4 gyereke mellé vesz ki gyerekeket, és neveli fel Őket.

Egyikük sem pusztán a pénz miatt csinálja, sőt az elsőként említett szívesen örökbe is fogadná az aktuális kislányát, ha a szülők lemondanának róla.

Nem tudom, miért merült fel benned ez a kérdés. Talán elkeserítőnek találod, hogy mennyire nem támogatja az állam a családokat. Igazad van, tényleg nehéz helyzetben élünk. De ez az egész egyszerű matek. Egy gyerek intézetben történő felnevelése jóval többe kerül, mint amit a nevelőszülőknek fizetnek, tehát megéri "alkalmazni" Őket. Mert ugye azt azért nem várhatják el senkitől, hogy akár sérült, vagy fogyatékos "idegen" gyerekekről ingyen gondoskodjon. És hogy a többi család miért nem kap? Ez is matek. Mert rengetegen vagyunk, és erre egyszerűen nincs pénz.

2012. febr. 15. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:
De ha ennyire nincs pénze az államnak segíteni a családosokon, akkor a nevelt gyerekes családosoktól mért nem vesz el vmennyit? Egálba lehetne mindkét család, az egyik kicsivel kevesebbet, a másik meg kicsivel többet kapna. De nem lenne horribilis különbség.
2012. febr. 15. 14:46
 10/20 anonim ***** válasza:
Dehogy lenne egálban. Természetesen nem tudok pontos számokat, de matekozzunk egy kicsit. Mondjuk 1000 normál családra jut 10 nevelőszülős család. Még ha a teljes támogatást elveszik is tőlük, és átadnák a normál családoknak, az pénzben nem okozna, csak néhány száz forintos emelkedést náluk. Ellenben jó néhány nevelőszülő kevesebb gyereket venne ki, akik további ellátása még többe kerülne az államnak. Szerinted ezt a pénz kitől vennék el?
2012. febr. 15. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!