Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Tudom mindenki unja már, gyed...

Tudom mindenki unja már, gyed kompenzáció éhenhalunk vagy nem?

Figyelt kérdés
Egyedül nevelem a fiamat, 17.-én lesz 1 éves, ma 57000 Ft helyett 47000 Ft Gyed érkezett a számlámra, sajnos nekem az a 10000 Ft létszükséglet, a családi adókedvezmény igénylésére a nyomtatványt már visszaküldtem az oepnek. Ha jól értelmezem, akkor így nem jár a kompenzáció? Most mihez kezdjek? Miért is jó ez nekem? Kérem valaki segítsen! Bruttó 90000-el voltam bejelentve, persze nem ennyit kerestem, de tudjuk ez így meg és most szívok....
2012. febr. 8. 00:42
 1/9 anonim ***** válasza:
81%
Én úgy tudom, hogy vagy családi adókedvezmény vagy gyed kompenzáció. A kettő együtt nem megy. Ha a családi adókedvezményt már megigényelted, akkor fogják küldeni a következő hónaptól.
2012. febr. 8. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem egyértelmű a dolog, de ahogy én gondolom:

1 gyermek után is kérhetsz kompenzációt, de kevesebb az összeg. Ha minden igaz, akkor Neked 63.000 bruttód van most, ami után ha 1 gyermekre kérsz családi adókedvezményt akkor 100 Ft kompenzációt kaphatsz.

2012. febr. 8. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

100Ft-ot igényelhet? basszus ezt komolyan gondolják? Hihetetlen. Tegnap néztem a házon kívült és sírni lett volna kedvem. Kijelentik, hogy 47e-ből meg lehet élni, felvételi előtt hirdetik ki, hogy milyen radikálisan változtattak a keretszámokon...egyszerűen nem hiszem el, hogy mit csinálhatnak még meg.

Bocsánat, hogy ide írtam, de kikívánkozott belőlem, főleg, hogy nagyon is valóságosnak érzem azt, hogy a kérdező 100Ft kompenzációt kaphat, na meg egyébként is meg lehet élni 47e Ft-ból. :x:x :(

2012. febr. 8. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
40%

Légyszíves olvassatok már rendesen utána, mielőtt a kérdezőre ráhozzátok a frászt!!

Kedves kérdező!

A www.magyarkozlony.hu-n, a február elsejei számban minden részletesen le van írva.

Kérheted és kapod is kompenzációt ha egy gyermek után veszed igénybe az adókedvezményt.

Nézd meg mennyi a bruttó gyeded és a b oszlopban keresed meg melyik sor vonatkozik rád.

A kompenzáció összege nettóban értendő.

Ha tényleg 60 akárhány ezer a bruttó gyeded 9 ezer párszáz forintot fogsz kapni!

2012. febr. 8. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Ki riogat kit?!

Szerinted rácsaptam a hasamra, vagy esetleg a kisujjamból szoptam ki a 100 ft-os összeget?

Először olvass utána, és csak aztán írj!


A családi kedvezményt az Igénylõ egy kedvezményezett eltartott után veszi igénybe:

Kompenzálandó pénzbeli ellátás havi összege: 62801–63400 Ft

Jövedelempótlék havi összege: 100 Ft


Honnan szedted a 9000 Ft-ot??? Az első oszlopból? Az nem a kérdezőre vonatkozik, mert Ő igénybe veszi a családi adókedvezményt 1 gyermek után.

2012. febr. 8. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat, mindenkinek ment a zöld kezecske. Felhívtam az OEP- et, ezt kellett volna tennem elsőre is. Azért kaptam ennyit, mert a családi adókedvezményt még nem számolták bele, így nagyjából ugyanannyit fogok kapni, ami megnyugtató, kérhetem a kompenzációt is csak nincs értelme, mert kevés az adóalapom hozzá. A bruttóm 62500 Ft, erre 0 kompenzáció jár. Megkérdeztem, hogy szerintük a családi adókedvezmény vagy a kompenzáció, mivel lehet kérni csak a kompenzációt is, azt mondták az adókedvezménnyel járok jobban, mert az több. Továbbgondolva a dolgot, ha nem egyedül nevelném a fiamat, akkor a családi adókedvezményt a dolgozó apukának a legjobb igényelni a gyed kompenzációt pedig anyukának, így a családok jobban járnak én meg ugyan ott vagyok, de mondjuk én a nnak is tudok örülni, ha a családok jobban járnak. ment mindenkinek a zöld kezecske.
2012. febr. 8. 13:59
 7/9 B.Inez válasza:
Nekem azt mondja meg valaki, miért nem mindegy, hogy ki veszi igénybe a családi adókedvezményt!?
2012. febr. 10. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Szia kedves utolsó! Azért nem mindegy, mert, ha jogosult vagy a gyed kompenzációra akkor a családi adókedvezményt, ha apa kéri te meg a gyed kompenzációt és egy lakcímre vagytok bejelentve, akkor neked marad a tavalyi gyeded de apának min. 10000 Ft-al többet fognak utalni, mert ennyivel kevesebbet kell adóznia, a kormány így próbálja motiválni a gyerekvállalást, ez szép meg jó, csak az egyedülálló szülőkre nem gondoltak!
2012. febr. 11. 00:35
 9/9 anonim válasza:
A kompenzációnál a 2011.dec. havi bruttót kell nézni!
2012. márc. 8. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!