Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ilyen esetben vajon jár a...

Ilyen esetben vajon jár a bérkompenzáció majd, vagy kevesebbet fogok kapni?

Figyelt kérdés
Január elején a munkáltatóm bejelentette, hogy megszűnik, és kérte vegyem ki a szabadságaimat, mert úgyis lejár a gyedem márciusban. Kivettem, és most jár le február 6-án. Igényelni akartam azonnal a tgyást, mert most várom a második babát, aki március elején születik és mivel nincs meg a biztosított 365 napom, ezért ugye a minimálbér kétszerese alapján fogják számolni a tgyást. De ugye nem lesz már adójóváírás, ami miatt kevesebbet fogok kapni, de éppen január 1-én már nem voltam gyeden, csak dec 31-én. Vajon ilyenkor igényelhetem a bérkompenzációt? mert kb 12 ezer forinttal lesz kevesebb a tgyásom, mint annak aki ugyanúgy gyedről ment tgyásra? Mit lehet ilyenkor tenni, mert éppen egy hónap választ el a bérkompenzáció lehetőségétől, mert le mondtam a gyedem utolsó 3 hónapját.
2012. febr. 4. 22:36
 1/3 anonim ***** válasza:
Ha dec. 31-én még gyeden voltál, de jan.1-jén már szabadságon, akkor úgy tudom nem igényelhetsz jövedelempótlékot.
2012. febr. 4. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nem jár. Ha gyeden lettél volna január 1-én akkor a gyedre járt volna, de a tgyásra már akkor se. Viszont a béred után kérheted a bérkompenzációt.


És ne haragudj, de kijavítanálak: nem azért lesz a tgyásnak maximuma, mert nem volt meg a 365 biztosításban töltött nap, hanem azért, mert nem volt 180 bérezett napod. Nem ugyanaz:)

2012. febr. 5. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Ma a bérszámfejtő azt mondta, hogy kapni fogom, mivel a bérem után is kapni fogom és akkor a tgyásnál automatikusan járni fog, ha nincs meg a 180 bérezett napom. Remélem tényleg így is lesz...
2012. febr. 6. 21:15

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!