Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Családi adókedvezmény és...

Családi adókedvezmény és bérkompenzáció egy családban?

Figyelt kérdés
A férjem venné igénybe a családi adókedvezményt (neki éri meg) , viszont én közalkalmazott vagyok és a pénzügyesünk szerint ha a házastársam veszi igénybe a családi adó kedvezményt akkor én nem kaphatok bérkompenzációt. Én erre vonatkozót nem találtam a neten. Van még valakinek ilyen problémája?Köszi
2011. jan. 11. 20:57
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Igen, ez így van ahogy a pénzügyesetek mondta. A bérkompenzáció főszabálya az, hogy az veheti igénybe aki családi kedvezményre nem jogosult. Te jogosult vagy, függetlenül attól hogy a férjed veszi igénybe. Azonkívül még van pár eset ahol jár, pl. ha mindketten közalkalmazottak vagytok, de ott összeghatárhoz vagy kötve, illetve van még egy olyan is, hogy egy vagy két gyermek után vagy jogosult, de a béred nem ér el egy összeget (azt hiszem 70.000 ft körül - gondolom részmunkaidősökre vonatkozik, három vagy négy gyermek esetén több)akkor is jár valamennyi.

A 352/2010 (XII.30) kormányrendeletben van leírva amúgy (www.magyarorszag.hu-n) megtalálod, bár eléggé nehéz kibogarászni belőle a dolgokat (legalábbis nekem)

2011. jan. 11. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!! Sokat segítettél!!! :)
2011. jan. 11. 22:28
 3/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Én úgy tudom, hogy bérkompenzáció adókedvezmény mellett is igénybe vehető.

[link]

Bár lehet, hogy nem jól értelmezem. Mindenesetre én szeretném igénybe venni mindkettőt.

2012. febr. 3. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Szia! Utolsó vagyok. Itt a rendelet, ami részletezi ki kaphat bérkompenzációt. Nem csak az veheti igénybe, aki jogosult családi kedvezményre. Üdv!

[link]

2012. febr. 4. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Helyesbítek :) : Nem csak az veheti igénybe, aki nem jogosult családi kedvezményre.
2012. febr. 5. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Jaj, hát én itt "töröm magam" és látom, hogy ez egy tavalyi kérdés. :)
2012. febr. 5. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!