Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mikor kapok már táppénzt?...

Mikor kapok már táppénzt? 2011. 09. 01-től vagyok táppénzen. Terhes vagyok most vagyok a 35. hétbe!

Figyelt kérdés
Azóta egy fillért nem láttam, pedig a tb-nek kellene már fizetnie. Állandóan olyan leveleket kapok, hogy a munkáltatóm, nem tölti ki rendesen a papírjaimat és felszólítják őket a hiányosságok pótlására és hogy legyek türelemmel. Biztonsági cégen keresztül dolgoztam őrként. A türelmem elfogyott, a szülés a nyakamon, van még egy 6 éves kisfiam, egyedülálló vagyok és nem tudom miből tartsam el őket! És ilyenkor hogy lesz a szülési szabim meg a gyedem?
2012. jan. 30. 12:30
 1/10 betta55 ***** válasza:
A munkáltatódnál tudsz elsősorban reklamálni!A papírok hiánypótlását tőle kérik és ha nem küldik be normálisan kitöltve a papírokat addig nem is fogsz kapni egy fillért sem sajnos!Légy erélyes!Sok szerencsét hozzá!
2012. jan. 30. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Hát én bemennék a munkahelyemre, és borítanék!

Minden hónapban kellene kapnod a táppénzt.

Én ugyan így voltam. 2010. szept. 5-től voltam táppénzen. Minden hónap 26-ig be kellett vinnem a papírt és jött a szlámra a pénzt.

Utána, mikor megszültem, akkor meg a TGYÁS-hoz leadtam a papírokat és a cég intézte.

Ha ennyit sz@rakodnak, vedd kézbe a dolgot. Kérj ki minden t a cégedtől és vidd be te az OEP-hez.

2012. jan. 30. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

én most vagyok igy hogy 2011 december 1 ota táppénzen vagyok veszélyeztetett miatt!

a mai napig nem kaptam egy fillért sem, kezdünk mi "is éhen halni".

néha ugy érzem magam mint egy férfi...tele a tököm :) sok sikert neked is, és remélem én is kapok lassan pénzt :(

16h km

2012. jan. 31. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat!

Tegnap írtam a jogi fórumra,hogy ilyenkor mi a fészkes fenét lehetne csinálni és a következő választ kaptam: Javasolt panasz levelet írni és azt 3 helyre is tértivevényesen elküldeni:

Az illetékes Megyei Kormányhivatal Kormánymegbízottjának.

Az Országos Egészségbiztosítási Pénztár Főigazgatójának.

Dr. Szabó Máté Alapjogi Biztosnak (Leánykori neve: Állampolgári Jogok Országgyűlési Biztosa)

A tények leírása mellett kérje, hogy a rendelkezésre álló adatok figyelembevételével, haladéktalanul, legalább a minimálbér alapulvételével előleget állapítsanak meg az Ön részére.

A panaszban térjen ki arra, hogy a késedelem a létfenntartását veszélyezteti, nem segélyt, hanem a járulékfizetésért cserébe az Önt, a biztosítási esemény bekövetkezésekor megillető (szerzett jogot) TB ellátást kéri.

Hívja fel a címzettek figyelmét arra, hogy a késedelem miatt súlyosan sérül a tisztességes eljáráshoz és a határidőben történő döntéshez való jog.

Az ombudsman már többször figyelmeztette a TB szerveket arra, hogy az indokolatlan és a biztosított létfenntartását veszélyeztető késedelem semmilyen indokkal nem fogadható el, így az sem érv, hogy a munkáltató a jogszabályi kötelezettségének nem tesz eleget. A közigazgatási szervnek ugyanis joga van a jogsértő foglalkoztatót szankcionálni, hatósági ellenőrzésnek alávetni, a szükséges adatokat így beszerezni, addig is a rendelkezésre álló adatok alapján előleget megállapítani.

Helytelenül jár el a TB szerv, ha határozat, vagy végzés helyett csak egy tájékoztató levelet ír a biztosítottnak. Ezzel ugyanis megfosztja a jogorvoslathoz való jogától.

A TB szervnek vannak hatósági ellenőrei, akik képesek lennének a helyszínen eljárva max. 1 héten belül beszerezni a szükséges okmányokat, adatokat.

Amennyiben a TB szerv 30 napon belül nem hoz érdemi döntést köteles az állam részére büntetést (általános tételű illeték), a biztosítottnak pedig kamatot fizetni. (Nem kell kamatot fizetni, ha az nem éri el az 1.000 Ft-ot.)

Levelében kérje, hogy a TB szerv a kamatot is fizesse ki Önnek.

A panasztételhez való jogot megalapozza az alábbi két jogszabály:

Hivatkozva az Alaptörvény XXV. cikkében foglaltakra, amely jogszabályi hely szerint „Mindenkinek joga van ahhoz, hogy egyedül vagy másokkal együtt, írásban kérelemmel, panasszal vagy javaslattal forduljon bármely közhatalmat gyakorló szervhez”, illetve a 2004. évi XXIX. törvénynek a közérdekű kérelmekkel, panaszokkal és bejelentéssel kapcsolatos eljárásról rendelkező 141.§. , 142.§. és a 143.§-ban foglaltakra az alábbi panaszt kívánom előterjeszteni.

Tekintettel arra, hogy szeptember óta ellátatlan -ha a fentiek sem vezetnek eredményre- forduljon a sajtóhoz.

2 héten belül garantáltan a számláján lesz a pénz.


A levél már kész van 3 példányba,mindjárt indulok is feladni őket csak még címek után kutatok a neten.

Remélem már történni fog valami,mert már anyagilag nagyon mínuszba vagyok.

2012. jan. 31. 09:52
 5/10 anonim ***** válasza:
az előző vagyok (16h km)ha lesz valami majd ird meg akár privátba, mert érdekel...remélem sikerül elintézned. Attol függetlenül milyen kedvesek hogy másképp nem tudod elintézni ez is egy vagyon lesz ahhoz képest hogy csak levél. sok sikert
2012. febr. 1. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

16h km!

Hát látod ez van!Amint lesz valami közlöm!

Sok sikert neked is!

2012. febr. 2. 11:17
 7/10 anonim ***** válasza:

16

még máig nem történt semmi:(((

kezdek félni:((

2012. febr. 3. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Még nálam sem!:-(
2012. febr. 4. 10:56
 9/10 anonim ***** válasza:

16

na megjött a december ota várt táppénz...lehet találgatni hogy mennyit kaptam...

.

.

.

.

.

32.000ft kb


mit csináljak ennyi sok pénzzel?

nem is tudom...

félre teszek a temetésemre, mert ebböl éhen lehet halni.

remélem nektek több lesz -.-

2012. febr. 7. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Hát én még mindig nem kaptam semmit sem. :-(

Emailt azt igen,hogy állítólag e hónap 7-én postázzák a címemre az előleget szept.01-dec.31-ig.Kíváncsi leszek mennyi lesz,mert ugye az még nem a teljes összeg lesz ami megjár!

2012. febr. 9. 08:47

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!