Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szülésem után 1 hónappal...

Szülésem után 1 hónappal lejárt a szerződésem, ilyenkor hogyan tovább?

Figyelt kérdés

December elején szültem tavaly, dec 31.-el lejárt az egyéves szerződésem.Nem küldtek el ugye, mert védve vagyok, de most hogyan tovább majd ha vissza akarok menni?

Én egy másik városban dolgoztam hivatalosan egy cégnél, aki kiközvetítve a saját városomban adott munkát, de mikor lejárt a szerződésem, a munkahelyem helyett egy másik céget bíztak meg hogy közvetítsen most már hozzájuk embert, mert nem voltak az én cégemmel megelégedve.Szóval szinte semmi közöm már a helyhez ahol végül is dolgoztam, most ha vissza mennék, hogy lesz?Jövőre tervezem, mikor a picim 2 éves lesz, kiveszem a szabikat, de utána felajánlanak egy munkát a másik városba, mert tudják úgy se fogadom el?(3 óra busszal az a másik település)

Természetesen felhívom a könyvelőjüket, de szeretném tudni igazat mond-e vagy simliskedik(volt már rá példa, pl a tgyás-om 4 hónap késéssel érkezett meg mert a papírokon ült...)Valaki tud segíteni?Remélem érthetően írtam le...


2012. jan. 23. 08:24
 1/9 anonim ***** válasza:

Ha lejárt a szerződésed, akkor mi ellen lennél védve? A felmondási védelem csak a rendes felmondásra vonatkozik, ha lejár a határozott idejű szerződés, az nem rendes felmondás, és a munkaviszonyod megszűnik.

Biztos vagy benne, hogy meghosszabbították? Mert ha nem hosszabbítottak, akkor most nincs munkaviszonyod, ergo nem is fogsz tudni hová visszamenni.

És ha nem hosszabbítottak, az is teljesen törvényes.


Talán első körben azt kellene kiderítened, hogy a munkaviszonyod él-e még (szerintem sanszos, hogy nem).

Az, hogy kaptad a tgyást és a gyedet, az teljesen rendben van, hiszen tgyás alatt szűnt meg a munkaviszony, így járt végig a tgyás, és passzívan a gyed.


Ha a könyvelő azt mondja, már nincs munkaviszonyod, akkor kérdezz rá, mikor fizetik ki a szabidat, mást nem tudsz tenni.

2012. jan. 23. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Értem, ebben van valami,de azért gondolom, hogy él még a munkaviszonyom, mert nem kaptam semmi papírt, hogy megszűnt volna, ugye azt amivel majd esetlegesen mennem kell munkanélkülire...Vagy ezt csak akkor kötelesek küldeni, mikor esetleg a szabit fizetik majd ki?
2012. jan. 23. 09:12
 3/9 anonim ***** válasza:

De nem is kell küldeni papírt a megszűnésről, hiszen van egy szerződés, amiben le van írva, hogy mely időpontban szűnik meg. Ilyenkor nem kell külön rétesítés, hiszen mindkét fél aláírta a szerződést.

Az egyetlen simliskedésnek tűnő történet, hogy a szabidat ki kellett volna fizetni, erre mindenképp kérdezz rá, lehet el akarják sumákolni.


Persze kivéve, ha arra a szabira gondolsz, ami tgyás-gyed alatt halmozódik, mert az a munkaviszony megszűnése után nem jár.

Ha a szülés évében maradt bent szabid, akkor az jár mindenképpen, de ha már kivetted az éves szabikat, akkor nincs más elszámolnivalója feléd a cégnek.

2012. jan. 23. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Bocs, nem rétesítés, hanem értesítés:)
2012. jan. 23. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm, én ebbe így nem is gondoltam bele...Ez sajnos nem jó hír, abban bíztam, hogy legalább a tgyás-és gyed alatt lévő szabikat megkapom...De sajnos csak 1 hó tgyás-volt még a munkaviszonyom alatt, akkor gondolom az 2 nap szabit jelent...:(Azért még telefonálok, de bíztam benne, hogy küldenek papírt, ha megszűnt volna...:(
2012. jan. 23. 09:31
 6/9 anonim ***** válasza:
Igen, kb. annyi:( Sajnálom.
2012. jan. 23. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Ha még itt vagy:ilyen feltétellel amivel ugye megszűnt a munkaviszonyom(hogy lejárt) jogosult leszek munkanélkülire ugye?És azt ha még gyesre is elmegyek, akkor nem a gyedből meg gyesből, hanem a munkabéremből számolják ugye?
2012. jan. 23. 14:18
 8/9 anonim ***** válasza:

Szia, igen járni fog, mert annak feltétele a 4 éven belül 365 nap munkaviszony.


Az összegét indig az álláskeresővé válást megelőző 4 naptári negyedév alapulvételével állapítják meg, így neked majd az azévi lesz, amikor szültél.

2012. jan. 23. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm!
2012. jan. 23. 15:12

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!