Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Kismamák ti is kiakadtatok...

Kismamák ti is kiakadtatok azon, hogy a minimálbéreseknek kevesebb lesz a gyed kb 9000ft al és a táppénz 10-12 ezer forinttal?

Figyelt kérdés

Közalkalmazott vagyok minimálbéren.6 hetes terhesen egy csúnya fertőzés miatt tp re küldtek azt követően hypertóniát diagnosztizáltak,ha akarnék sem mehetnék dolgozni.Ráadásul a gyógyszereim se két forint csak a dopegytem van 1600felett+a vitamin5000 havonta.Tudom,hogy sokan vagyunk igy.Akkor sem bírom egyszerűen megérteni miért a kisemberektől veszik el azt a keveset is.Aki többet keres az megint többet is visz haza.Legalább a kismamákat támogatnák végülis ők könyörögnek hogy sokasodjunk.Azért szűkösen feltudjuk nevelni a picit,de szegény még mesem született már hátránnyal indúl.sajnos csak szeretettel pedig egyikünk sem lakik jól.


Egy agódó kismama


2012. jan. 18. 19:54
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
100%

*a gazdagok miatt vesznek el a szegényektől, a hazugok miatt a becsületesektől. Ez alapján csak az jöhet, hogy senki ne legyen becsületes, mindenki csaljon, ahol tud...


Ezzel akarják rákényszeríteni az embereket, hogy ragaszkodjanak a teljes fizura való bejelentéshez, hiszen érdeke, hogy ne járjon rosszabbul. Ha pedig mindenki normálisan fizet, akkor több az államak az adóbevétele. (Ebből lehet támogatni a valóban rászorulókat ugyebár, meg a családokat. Ha mindenki adót csal, akkor viszont nem jut rá pénz.)


Az nem zavar senkit, hogy becsületesen adózik a kevéske fizujából, mások meg minimálbérre vannak bejelentve, az után adóznak, és kapják a borítékba a fizut adózatlanul? Mert engem zavar.

2012. jan. 18. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
100%

utolsó válaszolóval teljesen egyetértek! Nem tudnám most este 11kor jobban megfogalmazni. Aki benne egy picit is a közgazdaságtanban, az érti.

Egyébként meg kompenzálva lesznek, tehát nem kell annyira aggódni, figyeljétek a híreket, hogy hol lehet majd ezt igényelni.


ha nem lenne, akkor én is kiakadtam volna, hisz alapfeltétel, senkinek nem csökkenhet a fizetése.

2012. jan. 18. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
Jó, ez már nem a kérdéshez tartozik, de anyukám is kevesebbet fog kapni, aki nem állami cégnél van bejelentve, egyedül él és 70-80ezer ft között keresett eddig, ebből 40ezer a rezsije, ki tudja mennyi a bkv bérlete. Na, szóval róla nem szól a kompenzáció. Majd én, a kikompenzált gyedemből segítek neki, vagy hogyan?!
2012. jan. 19. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:

"A rendelettervezet szerint a jövedelempótlékot a tgyásban, illetve gyedben részesülőknek igényelniük kellene az ellátást folyósító társadalombiztosítási kifizetőhelytől. Csak azok kérhetnének kiegészítést, akik 2011. december 31-én már 2012. január 1-jén pedig még ugyanazt a juttatást, tehát vagy TGYÁSt vagy GYEDet kaptak. Így nem igényelhetnek kompenzációt azok, akik december 31-én még TGYÁSt kaptak, január 1-től viszont már GYEDet."


[link]


"A terhességi-gyermekágyi segélyben és gyermekgondozási díjban részesülők számára nyújtott jövedelempótlékról szóló kormány-előterjesztés tervezete"


[link]

2012. jan. 19. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:
Utánna néztem!Hiába estem 2011 szeptemberébe teherbe nem illet meg a kompenzáció mivel 2012 májusában szülök!Menekülnék én is végülis semmi nem köt ide,de nem a bátorságomról és merészségemről vagyok híres!
2012. jan. 19. 10:04
 16/20 A kérdező kommentje:
É most még a babakötvényre is ráteszik a kezüket!
2012. jan. 19. 18:56
 17/20 anonim ***** válasza:
67%

Már megbocsáss, de ez nem igaz. Kizárólag a kihelyezett pénz forgatásából járó hasznot akarja - egyébként szerintem jogosan - megkapni, és nem akarja az amúgy is extraprofitot termelő (és az állampolgárokat lehúzó) bankoknak átengedni.

Egyrészt: a babakötvényt az ÁLLAM adja AJÁNDÉKBA. Megtehetné, hogy nem ad semmit, ezzel spórolna. Ez nem "jár", hanem kapod. Örülj neki.

Mi abban a probléma, hogy a megtakarításokat (amit amúgy sem vesznek ki az emberek 18 évig) forgatja és nyereségre tesz szert? A bank is ezt csinálja! Csak az bank az állam által adott babakötvényeny nyerészkedik, az állam meg a saját ajándéka után akarja a nyereséget.

A gyes JÁR neked, mert fizetted a járulékot, amíg dolgoztál, de a babakötvény senkinek nem "jár", azt adják, amíg telik rá. De ha te az általa adott ajándék után lévő nyereséget (amit egyébként a bank nyelt el eddig) sajnálod az államtól, könnyen előfordulhat, hogy hamarosan nem lesz babakötvény sem, és akkor nem lesz, mire "rátegyék a kezüket" - vagyis egyből megszűnik a problémád. Ez ugyanis egy potenciális bevételi forrás, és az állam a bevételeiből fizeti a kiadásait. És ha a kiadás több, mint a bevétel, azon spórol, amin tud.


Ne is haragudj, de ez már a butaság tetőponja. Te olyan vakon utálsz már mindenkit, hogy eszedbe sem jut gondolkozni. Elhiszem, hogy kevés a pénz és nehéz az élet, de ne gondold azt, hogy az állam ellopja a babakötvényedet.

2012. jan. 19. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:
Az a gond vele,hogy a szülő rakhatja be a pénzt a babakötvénybe mint sok ismerősöm is teszi és annak a kamatja is az államnak megy!Ez a probléma vele!
2012. jan. 20. 14:52
 19/20 A kérdező kommentje:
Valahogy ezt nem említetted meg pedig sokaknak ez fáj!!De megkérdezhetem te miért véded őket annyira?Szerinted az a pénz az államadósságba megy?Hát megnyugtatlak,hogy nem.
2012. jan. 20. 14:55
 20/20 anonim ***** válasza:
100%

*Az a gond vele,hogy a szülő rakhatja be a pénzt a babakötvénybe mint sok ismerősöm is teszi és annak a kamatja is az államnak megy!Ez a probléma vele!


Te nem tudod, miről beszélsz...

A kamat NEKED megy, vagyis a gyereknek. Úgy lesz a 42500 Ft-ból több, mire a gyerek 18 lesz.

Neked egy fillért nem kell beraknod, ha nem akarsz. Ha viszont berakod, akkor az alábbi KEDVEZMÉNYEKET kapod, amit egy normál bankbetétre NEM kapsz:

*a babakötvény adómentes, azaz a Start-számlára fizetett állami támogatások, valamint a számlán levő összeg hozama mentes minden adótól, illetéktől és járuléktól,

*a babakötvény hozama (kamata) ennek megfelelően mentes a kamatadótól is,

*az Ön (vagy más) támogatása (befizetései) után – adókedvezmény helyett - az állam további támogatást nyújt, csekély jövedelem esetén esetén ráadásul nagyobb mértékben (erről a Kedvezmények menüpontban olvashat).

[link]


De ha téged ez zavar, nem kötelező, lemondhatsz a kedvezményekről.


Kétféle kamat van: betéti kamat - az kapja, aki berakja a pénzét a bankba (és leköti). Hitelkamat - az fizeti, aki kölcsönt kap a banktól. A hitelkamat magasabb, mint a betéti kamat. A kettő közti különbség a bank nyeresége.

A bank ezen kívül azt a pénzt, amit begyűjtött, befekteti, és ebből nyereségre tesz szert. Ez akarja csinálni az állam a babakötvénnyel, hiszen a betétesek hosszú távon nem használják azt a pénzt. Ezért KAMATOT kapnak, amit a gyerek felvehet a kezdőösszeggel és az általad befizetett pénzzel együtt.

Az állam pedig jövedelemre tenne szert, amit NEM tőled vesz el, hanem a kereskedelmi bankoktól, mert most náluk van a pénzed.


Attól, hogy lövésed sincs erről, még így van. Talán utána kéne olvasni.


Nem őket védem, hanem közlöm a tényeket.

És azért nem említettem, mert feltételeztem, hogy a betétek működésével (pl. kamat) tisztában vagy.


Most akkor mi is fáj tulajdonképpen? Az, hogy a gyerek kap ajándékba az államtól 42500 Ft-ot, te pedig egy erősen támogatott takarékoskodási lehetőséget, és az a szemét állam nem akarja, hogy ennek a nyereségét a bankok nyúlják le, hanem szeretné ő megkapni?


Apropó, államadósság... tudod, miből van? Az előző kormányok vették fel, mert többet költöttek, mint amennyi adó befolyt. Nagy hiba volt, de ne csináljunk úgy, mintha semmi közünk nem lenne hozzá. Gondolj csak a 100 napos programra, szerinted miből fizették? Miből dübörgött a pannon puma? Hitelből. Most meg fizetjük vissza, mint említettem, hitelkamatostul, ráadásul kb. 20%-kal magasabb árfolyamon (vagyis Ft-ban ennyivel többet). Tulajdonképpen arról van szó, hogy a mostani adót már korábban elköltötték (a mostani adóból fizetjük a korábbi hiteleket).


De szerintem ne menjünk bele jobban, mert a köv. kérdésed az lesz, miért ilyen sz*r a Ft, és az árfolyampolitika jóval nagyobb falat, mint a bankok meg a kamat. (A magas árfolyam ösztönzi az exportot, javítja a külkereskedelmi mérleget, és ezen keresztül a fizetési mérleget.)

De ennek persze semmi köze a babakötvényhez. Elég, ha azt a részt átgondolod.

2012. jan. 20. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!