Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Kismamák ti is kiakadtatok...

Kismamák ti is kiakadtatok azon, hogy a minimálbéreseknek kevesebb lesz a gyed kb 9000ft al és a táppénz 10-12 ezer forinttal?

Figyelt kérdés

Közalkalmazott vagyok minimálbéren.6 hetes terhesen egy csúnya fertőzés miatt tp re küldtek azt követően hypertóniát diagnosztizáltak,ha akarnék sem mehetnék dolgozni.Ráadásul a gyógyszereim se két forint csak a dopegytem van 1600felett+a vitamin5000 havonta.Tudom,hogy sokan vagyunk igy.Akkor sem bírom egyszerűen megérteni miért a kisemberektől veszik el azt a keveset is.Aki többet keres az megint többet is visz haza.Legalább a kismamákat támogatnák végülis ők könyörögnek hogy sokasodjunk.Azért szűkösen feltudjuk nevelni a picit,de szegény még mesem született már hátránnyal indúl.sajnos csak szeretettel pedig egyikünk sem lakik jól.


Egy agódó kismama


2012. jan. 18. 19:54
1 2
 1/20 A kérdező kommentje:
Ui: De szerencsések vagyunk,mert nincs hitelünk,de házunk sem.És amiben a legszerencsésebbek vagyunk,hogy kisbabánk lesz!
2012. jan. 18. 20:07
 2/20 anonim ***** válasza:
76%

Hát ne is mond mindig azt kell szívatni aki kevesebbet keres és akkor csodálkoznak,hogy kevés a gyerek.

27 hetes kismama

2012. jan. 18. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
61%

Azért vesznek el a minimálbéresektől, mert rengeteg olyan ember van, aki valójában rengeteget keres, de minimálbér után adózik.

Sajnálom azokat, akik valóban minimálbéresek.

2012. jan. 18. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
ez nagyon szar logika lenne, hogy a gazdagok miatt vesznek el a szegényektől, a hazugok miatt a becsületesektől. Ez alapján csak az jöhet, hogy senki ne legyen becsületes, mindenki csaljon, ahol tud... Ez nem lehet normális logika. szerintem fel sem fogják, hogy milyen jogszabályokat hoznak, nem értik, annyira jól élnek és annyira tehetősek ezek a politikusok. nagyon remélem, hogy egyszer megtapasztalják, milyen szegénynek lenni.
2012. jan. 18. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%
Közalkalmazottként nem jár kompenzáció? Mi is erről beszéltünk a munkahelyélén és azt mondták kevesebbet nem kaphatunk.
2012. jan. 18. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 Mókica84 ***** válasza:
86%

én is és a párom is minimálbért keresünk

már az elejétől veszélyeztetett terhes lévén tp vagyok és a rengeteg gyógyszer és vitamin amit azért kellett szednem hogy megmaradjon a picur nem volt két fillér

csak annyit kívánok ezeknek az "okosoknak" akik ezt így "megalkották",hogy próbáljanak megélni pár hónapig ennyiből és közben a baba és a saját egészségét is szemelőt tartani!

egy 30hetes kismama

2012. jan. 18. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
64%

Tökéletesen egyetértek az utolsó 30 hetes kismamával.

Azért ez már egy kicsit durva amit csinálnak.

Jól alájuk kén rúgni.

27 hetes kismama

2012. jan. 18. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
83%
Megmondták, hogy családbarát kormány lesz. Csak 1 vesszőt nem tettek oda, hogy mindenkinek egyértelmű legyen. Család, barát. Először a család, aztán a barátok, a nép meg kit érdekel?!
2012. jan. 18. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
65%

Én már semmin se tudok kiakadni. Ha tenném, akkor se lenne értelme. Nem lenne jó se nektek, se nekem/nekünk.

Nincs hitelünk, van egy lakásom, amit kiadtam albérletbe (főváros), mert mi jelenleg párom munkája miatt vidéken élünk (tanít egyetemen).

Ha az én GYED-emből kéne megélnünk egy hónapban, akkor sírnék, szó szerint. A bruttóm 2500 forinttal kevesebb, mint a választó vonal a "Ki járt rosszul és ki jól" c. Orbán társasjátékban.


Jelenleg minden időmet lefoglalja az, hogy a költözésünket szervezem Skóciába, ugyanis szeptembertől ott tanít a párom.


Akkor se maradnék itt, ha lekötöznének! Itt vagy éhen halsz vagy gyilkolsz. Ezután már csak ez fog következni..

Elmész vásárolni a boltba és leütnek az ételért!

Katasztrófa.


Egyébként meg teljesen mindegy, hogy ki ül abban a bizonyosban, mert sosem lesz ez már egy jól működő ország. Ahhoz már jó pár éve elb@szták a lehetőségünket ... úgyhogy az is igaz, hogy nem mindig az Orbán a kcsg, még akkor is, ha én szívből gyűlölöm az összeset, aki lehetetlenné teszi az élethez való jogunkat.

2012. jan. 18. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
74%

Oké. Ha a sajnálom 52%-ot ér, akkor nem sajnálom.

20,13

2012. jan. 18. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!