Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A spirálról kaphatnék infórmác...

A spirálról kaphatnék infórmációkat?

Figyelt kérdés

milyen fajták vannak,mennyibe kerül?

hátránya?


2012. jan. 12. 19:48
 1/10 anonim ***** válasza:

van sima és hormonos


sima előnye:

olcsó 10 ezer körül

hátránya:

több tőle a havi vérzésed :(,görcsök stb.

és a megbízhatósága is megkérdőjelezhető


hormonos(nekem ilyen van) hátránya:

drága(45 ezer)

eleinte türelem kell hozzá,nekem 12 hétig volt tőle pecsételésem

előnye:

alig van mensim,max 2 nap és elég egy tisztasági

nincs görcsölés és fájdalom

99.9% megbízhatóság

2012. jan. 12. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

hátránya: nekem feltették a 6 hetes kontrollon (állítólag nem lett volna szabad...) majd 3 hónap múlva kórházba kerültem erős hasfájással. Kiderült, hogy a spirál átszúrta a méhemet a petevezetőnél és a méh hátfalán lógott.... sürgősségivel műtöttek laparoszkópiával, 3 mm "mélyen" volt már csak a méh falában a többi része a hasüregemben lógott.... az osztályvezető főorvos azt mondta, hogy soha életében nem találkozott ilyen esettel, '98-ban olvasott egy szakmai lapban egy hasonló esetet. Habár számára is felmerült a kérdés, hogy vajon hány olyan eset lehet, amikor azt hiszik, hogy valaki elhagyta a spirálját és közben csak szimplán a hasüregében (Douglas űr) úszkál szépen a spirálja.

Soha többet nem fog nekem senki sem feldugni semmit sem a méhem közelébe, az is tuti.

2012. jan. 12. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
köszi az infókat! nem mondhatnám,hogy megjött a kedvem hozzá..! de akkor mi a megoldás ha nem akarok már gyógyszert szedni,és már szültem 2gyereket és nem szeretnék többet
2012. jan. 12. 20:40
 4/10 anonim ***** válasza:
engem meggyőzött utána egy másik orvos, hogy a gyógyszer a legmegfelelőbb... Jangee-t szedek. Kérd ki a dokid véleményét. Ezek a gyógyszerek már nem olyanok, mint 20 éve...
2012. jan. 12. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Én soha többé nem akarok babát és nagyon imádom a hormonos spirálom.Gyógyszert semmiképp nem akarok szedni,a gumi meg :S.


1.voltam

2012. jan. 12. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

nem az a gondom a gyógyszerrel,hogy nem bízom bennük vagy hogy túl sok a hormon bennük,hanem hogy: drága,mindig figyelni kell hogy bevegyem, x havonta felíratni.


a spirálba eddig az tetszett,ha felrakják,akkor elvileg évekig nincs rá gond.

2012. jan. 12. 20:53
 7/10 A kérdező kommentje:
szóval neked nem voltak erős görcseid,és több napig tartó vérzésed?? mert hallottam ilyeneket is
2012. jan. 12. 20:55
 8/10 anonim ***** válasza:

1.vagyok

Mivel nekem a hormonos van,ennek pont az az előnye,hogy szinte nincs vagy nincs is mensi tőle,és semmilyen görcsölés nincs!


itt minden fontos infót megkapsz a hormonos spirálról:

[link]

2012. jan. 13. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

A spirál abortív eszköz. Steril gyulladást okoz a méhedben, ami úgy változtatja meg a méhnyálkahártyát, hogy nem engedi beágyazódni a megtermékenyített petesejtet.

Én abszolút ellenzem a többi ismert mellékhatásával együtt.

2012. jan. 16. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
köszi a válszokat! már tényleg nem tudom mit csináljak..!az a baj a spirálon kívúl nem tudok mást,amire "nincs gondom"
2012. jan. 16. 10:09

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!