Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Vannak itt fiatal anyukák? Lent.

Vannak itt fiatal anyukák? Lent.

Figyelt kérdés

20 éves vagyok és novemberben múlt 2 éves a kisfiam.

Érdekelne hogy ti hogyan tudtatok felnőni a feladathoz, milyen nehézségeitek voltak?


2012. jan. 11. 14:23
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Ez nem kor függő ám!! Nagyon fiatal vagy, de lehet, hogy érett! Én 30 éves vagyok és még mindig úgy tekintek a gyerekeimre, mintha a tesóim lennének. Utálom magam ezért.
2012. jan. 11. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
én 25 vagyok egy majdnem 5éves fiúval és érkezik hamarosan a tesó :)
2012. jan. 11. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

Én ennyi idősen szültem mint te mára 2,5 éves de felnőttem a feladathoz,feladtam az addigi életemet bulit,barátnőzést,shoppingolást,de én nem bánom,sőt büszke vagyok rá hoyg fiatalos anyuka vagyok.Milyen jó lesz éretségin ott állni 38 évesen!!!

Igaza van az elsőnek hogy nem korfüggő hanem nagyon is érettség kérdése.Nagyon pozitívan állok mindenhez próbálunk mindent megteremteni amit lehet.Mára újra elkezdtem élni az életet eljárok barátnőzni hol fiammal együtt hol néha kicsit nélküle 1-2 órára mert azért minden anyának járna ennyi.Bulizni évente 2-3 szor megyek ebbe benne van a szilveszter de idén kész lesz a házunk így megigértük mindenkinek hogy az első szilveszter ott lesz családias hangulatba amit nagyon várok már holott semmi extra nem lesz.

Nehézség annyi hogy nem volt munkaviszonyom így csak gyest kaptam,most nincs munkám találni meg nagyon nehéz pedig Győrhöz ami nem kisváros közel vagyok.

Baba ellátásában semmi nehézségem nem volt igaz nekem van egy kisöcsém akin nagyo sokat gyakoroltam míg othon laktam tizenévesen így semmi nem volt nehéz.Ezért segítséget se kértem és meg is mondtam mindenkinek hogy ne szóljon bele majd rájövök mindenre.

Tehát nekem csak a munkaviszony volt/van nehézség.Mert neked miben voltak nehézségeid ha kérdezhetem??

2012. jan. 11. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

második válaszoló.

és nem volt nehéz gyereket nevelni fiatalon?

nálunk minden rendben van, párommal is, anyagi helyzetünkkel is mindennel.

De néha kezdek kifáradni. Hiányzik a függetlenség. Ne értsd félre imádom, szeretem a fiamat, csak olyan nehéz ilyen fiatalon.

Nem beszélve arról, hogy folyton az öcsémnek hiszik a gyereket, ha közlöm, hogy az édesanyja vagyok ujjal mutogatnak, sugdolóznak, hogy vajon milyen lány" lehetek ha ennyi idősen szültem. Pedig egyszerűen azt történt, hogy a legelső kapcsolatomból teherbe estem és megtartottuk! Miért ítélnek el ennyire??!

2012. jan. 11. 14:50
 5/16 anonim ***** válasza:
én 23 voltam az elsőnél most 29 a másodikkal, de sokszor még kis hülye csitrinek érzem magam, szerintem míg lesz anyu mag apu addig én mindig is gyereknek fogom érezni magam mert vagyok még valakinek a gyereke. Baromi fura még mindig mikor a nagyfiam mondja hogy anyu, pedig már 4 éve beszél lassan:) Beletanultam az anyaságba rutinnal kezelem már a kicsit de fejben nem tudom mikor érzem majd magam felnőttnek. az a fő hogy ezt a gyerekeim meg ne tudják:)
2012. jan. 11. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

3. válaszoló.

Semmi problémám nem volt a gyermek ellátásával kapcsolatban, a védőnőm szerint sok idősebb anyukánál jobban és érettebben csinálom feladataimat. Ezen a téren nem volt semmi gond. Ugye ott hagytam a sulit a barátaimat a kollégiumot mindent. 200 kilométerre vannak a régi barátaim" a 2 év alatt egy kezemen megtudom számolni, hányszor látogattak meg.

Kezdetben nagyon nehéz volt otthon lenni és ezt most nem azért mondom imádom a fiamat, de még ma is ha a régi életemre gondolok egyszerűen hiányzik! Hiányzik a függetlenség, néha felteszem magamban a kérdést hogy mi lett volna ha?.. ezért utálom magam..:(

a másik, hogy mindenhol megjegyzéseket tesznek a koromra, elkezdenek beszédeket" mondani arról, hogy ez milyen hátrányokkal jár finoman közlik, hogy elb@sztam az egész életem, ami szerintem nem így van de folyamatosan ezt hallgatom és elegem van.Meddig fognak még ítélkezni?

2012. jan. 11. 15:04
 7/16 anonim ***** válasza:
Én majdnem 22 éves voltam,amikor megszületett a babám.Igaz,még csak 5 és fél hónapos,de még mindig azt kapom,hogy miért tartottam meg. Én nagyon szeretem a kislányomat,habár nekünk vannak anyagi gondjaink,amik nemsokára megoldódnak,de életem legcsodálatosabb érzése anyának lenni!!!Nem könnyű itthon lenni vele,mert semmi segítségem nincs a páromon kívül,de már nem is hiányoznak a barátok.
2012. jan. 11. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

5. vagyok nekem mag a nőgyógyászom kérdezte hogy akkor megtartom e. A babát megtartottam a dokit nem:)

Ennyi erővel akkor nagyanyáinl mind elb@szták az életüket, még a mi szüleink is jóval fiatalabban szültek mint manapság. Most őszintén minek mindenkinek diploma?? Tele vagyunk ilyen divatszakmás felsőfokú végzettségűekkel, miközben nem találni normális szakembert. már az is ciki ha be mered vallani hogy nem akarsz karriert csak családra és biztos munkára vágysz, vagy meetingek helyett a varrógép mögé ülnél szívesebben.

2012. jan. 11. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
köszi:)
2012. jan. 11. 16:00
 10/16 anonim ***** válasza:

23 eves leszek. Kisfiam 2,5 eves es most tervezzuk neki a tesot :)

A fiunk nem tervezett baba de nagyon orultunk neki. Mar hazasok voltunk a ferjem 8 evvel idosebb nalam O meg mar szeretett volna Apa lenni.

Muszaj volt felnonom a feladathoz mert kulfoldon elunk,nincs segitsegem. Mindent nekem kellett kitapasztalnom.

A fiunk amugy eleg jo baba volt de kezdetben voltak szoptatasi nehezsegek es aztan a fogzas viselte meg most meg etvagytalan es a szobatisztasagert kuzdunk. De nagyon jo alvo volt mindig is igy tudtam mellette pihenni :)

2012. jan. 11. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!