Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Csak számomra fura ez a mese?

Csak számomra fura ez a mese?

Figyelt kérdés
Amikor kicsi voltam kb. olyan 5-6 éves a Minimax-ot néztem, és volt egy mese. Most keresgéltem a neten, hogy is hívják ezt a mesét és hát megtaláltam: Elsüllyedt Világok. Mindig utáltam, olyan rémisztő és fura volt számomra. Ennek a mesének amúgy mi lenne a lényege?
2012. jan. 8. 15:37
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Ez a mese már akkor is ment, amikor én voltam gyerek (most 25 leszek). Szerintem eleve nagyobb gyerekeknek szól, ezért nem is értem, mit keres a Minimaxon. Én csak a zenéjét szerettem kiskoromban, amúgy egyszerűen nem sokat értettem belőle, de félelmetesnek nem tartottam.

Ja, most látom, 1985-ben kezdték adni Franciaországban, szóval öregebb, mint én :)


Leírást kb. ennyit találtam róla: Mióta özönvíz söpört végig a Földön, Arkádia népe elzárkózva éli életét a Föld belsejében. Elődeik akarata szerint múltjuk minden töredékét kitöröltek emlékezetükből. Egy nap azonban a számukra életerőt adó Nap, a Shagma ereje fogyatkozni kezd. Ezért Arkádia gyermekei hírhozót küldenek a Föld felszínére. Az ő neve Arkana.


De sok fórum foglalkozik vele, sokan szerették/szeretik.

2012. jan. 8. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Ez a mese tavaly is ment a Minimaxon, én sem szeretem szerintem is inkább ijjesztő egy kis gyerek számára az én 5 évesem sem igazán értékelte úgyhogy inkább nem is engedtem hogy nézze,mert szerintem nem is való még neki.

De egyébként tényleg volt már mikor én voltam gyerek is, de csak nagyon halványan rémlik valami belőle, de annyi biztos, hogy már akkor sem teszett.

2012. jan. 8. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Én imádtam gyerekkoromban, idén leszek 30. :D

Főleg a zenéje és a "gonoszok" tetszettek benne (Zsebpiszok).

2012. jan. 8. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat.:) Nekem amúgy ami tetszett benne egyedül, az a kalózok dala volt.
2012. jan. 8. 17:40
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
34 vagyok, én imádtam ezt a mesét:)
2012. jan. 10. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
29 vagyok. A kedvenc mesém volt. Kazira (magno) felvettük a zenéjét és azt hallgattuk tesómmal lefekvéskor. Ma már nem tetszik. :-(
2012. jan. 10. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!