Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Tgyás maximuma idén mennyi?

Tgyás maximuma idén mennyi?

Figyelt kérdés
Idén májusban születik a második gyermekünk, tavaly egész évben Gyeden voltam, idén táppénzen leszek. Mennyi lesz az idei maximum Tgyás, Gyed? A minimálbér 2x-nek 70%-a, de ebből van levonás és nem lesz adójóváírás. Tud valaki nagyjából pontos összeget mondani?
2012. jan. 1. 16:58
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:
Így van, ahogy az utolsó hozzászóló is írta. Nekem azért nem vonnak a gyedből SZJA-t, mert 3 gyerekem van, és én veszem igénybe a családi adókedvezményt. De a 10% nyugdííjárulékot mindenképpen vonják, ez független a gyerekek számától!
2012. jan. 4. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező, neked némi fogalomzavarod van.


A maximum TGYÁS a minimálbér kétszeresének 70%-a akkor 93x2=186, 186e 70%-a pedig netto 130"


A minimálbér kétszeresének 70% a bruttó összeg.

A bruttóból úgy lesz nettó, hogy kivonják belőle az adóterheket és egyéb járulékokat, nem úgy, hogy kiszámolják magát az összeget!


Tehát először megállapítják az ellátás bruttó összegét (186 ezer x 0,7=130200) majd a megállapított összegből levonják, amit le kell.


Amit leírtál az olyan mintha azt mondanád, hogy a 8 órás bérem bruttó 160 ezer, a 4 órás meg ennek 50%-a NETTÓ! 80 ezer.

Most már érted?

2012. jan. 4. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!