Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit tegyek, hogy ismét nőnek...

Mit tegyek, hogy ismét nőnek érezzem magam?

Figyelt kérdés

Az elmúlt hónapokban nagyon elasszonyosodtam: babám fél éves, rajtam maradt néhány kiló, takartok, főzök, pelenkázok, nincs időm magamra. Smink szinte soha, mert nincs rá idő, hajam csak lóg stb.

Ma láttam az utcán egy csinos, magabiztos csajszit, eszembe jutott, hogy nemrég még én is ilyen voltam. Persze imádok anya lenni, de elfelejtettem nő lenni.

Ti nem érzitek így? Mit tesztek, hogy jobb legyen? Főleg ha nem tudtok tízezreket elkölteni a feladatra...


2009. máj. 21. 16:15
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Te anyaként is nő vagy! Soha ne sajnáld azt a plusz kilót, hiszen nem nagy ár a babicádért. Próbáld meg, hogy egy szombatot, vagy vasárnapot küldd el az apróságot a papájával vagy a nagyszülőknél is hagyhatod, addig te pedig tarthatsz otthon szépségnapot. Akár barátnővel, akár egyedül. Szaladj el fodrászhoz, tegyél fel pakolást, ami tetszik. :) Nem kell rögtön bombázónak lenned, ha apró lépésenként haladsz, biztos a siker. :)
2009. máj. 21. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
92%

Én felöltözök normálisan a sétákhoz. Persze nem nagyestélyi, hanem farmer, csini póló. Még véletlenül sem megyek le mackóban az utcára, szerintem az otthonra való.

A hajamat levágattam rövidebbre, így két perc "belőni" reggel. Kis szemceruza és szempillaspirál szintén kb két perc, erre mindig szakítok időt.

Én nem főzök hétköznap, hanem egy közeli kajáldából veszek magamnak menüt, ezzel rengeteg időt spórolok meg. Szerencsére a férjemnek nincs igénye a munka utáni főtt vacsorára.

Mondjuk nekem azzal is szerencsém van, hogy nyugodt a babám, így van időm tornázni is.

Sok apróság, amitől jobb kedvem lesz: "soppingolunk" a babámmal (persze csak nézelődünk, mert pénz nincs túl sok), kifekszünk egy parkba, ha szép idő van, és nagyon nagyon sokat mosolygunk! (Nekem 5 és fél hónapos a lányom.)

És nem igazán görcsölök a házimunkán, ha van néha pár percem, akkor porszívózgatok, de ha nincs rá időm, akkor elteszem későbbre, nem csinálok ügyet belőle. Mégse úszik a lakás, mert mindig tudok valamit tüsténkedni, bár nem is nagy a lakás, kb 1 óra az egészet kitakarítani.

Szóval én jól érzem magamat a bőrömben :)

Szerintem lazulj el :) És sok sikert!

2009. máj. 21. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
75%
ne érezd magad rosszul!igen is nő vagy!én 4 hónapja szültem.nem mondom hogy nem fordultak meg butaságok a fejembe(már nem szeret a férjem,ronda dagadt vagyok,stb.)de ezeket a gondolatokat el kell hessegetni.már csak 6 kilo plusz van rajtam,ismét jobban érzem magam a bőrömbe.napi egyszer eszek délbe(de akkor pukkadásig) meg esetleg délután egy keveset,este torna.2 hét alatt 4 kilot leadtam.szóval sok sikert neked ha van felesleged amit le akarsz adni.a buta gondolatok meg nem kellenek!!!hidd el mindig szép vagy a párod szemében!
2009. máj. 21. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
5 hónapja szültem a 3. gyerekemet, plusz kg szerencsére maradt rajtam;-) Nem elírás, én ennek örülök! Fodrászhoz nem járok, itthon festem a hajam kb. 3 havonta. Néha kifestem a szemem. Úgy döntöttem, hogy a gyerekeknek feleslegesen megvásárolt sok ruha helyett inkább néha magamnak veszek ezt-azt. Nekik van rengeteg ruhájuk, de nekem szükségem van pár új darabra, mert sokszor nekem sem volt kedvem kimozdulni, olyan slamposnak éreztem magam. Amúgy 165 cm, és kb. 55 kg vagyok. Elterveztem, hogy a jövő hónaptól futni járok, hetente kb. 2-szer jó lenne időt szakítani rá.
2009. máj. 21. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
88%

én magam festem a hajam-henna-avonos piperét veszek,a hajam levágattam-pedig sajnáltam derékigérővolt!!-de muszáj volt,legalább ennyit teszek: színezett hidratáló,arcpír,spirál,színtelen szájfény.. hajamat összefonom,ennyi..szóval nem kell 10ezreket költeni. magamat epilálom,a körmeimet csutkára vágom nem kenem,szoli helyett barnítós testápoló.. én így próbálom..


persze most még "nehezebb" maradt rajtam +,sőt jött is fel mert a 2.at várom.. de addig ennyi,aztán majd-remélem 1év mulva már-alakulok..


legyél türelmes,délután add oda apának a gyereket és igenis vonulj el min fél órára szépülni..


reggel meg ébredj picit előbb és igyál meg egy teát,és szépítsd ki magad. utána jöhet a pici. tudom h nem mindig megy,de próbáld meg :))

2009. máj. 21. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
85%

En elkezdtem tornazni szules utan negy hettel. Akkor voltam dokinal es azt mondta, hogy mar szabad. Nekem tejem nem volt, igy azt csinaltam, amit akartam sajnos, de szoptatas mellett is vannak mozgasfajtak, amiket lehet vegezni, a szenhidratbevitelt finoman lehet csokkenteni, de sokat kell inni es figyelni a tejet. Nagy valoszinuseggel ennyitol nem lesz kevesebb. Legalabbis szoptatos baratnom ezt csinalta es meg tejet is adott le.

Nekem igazabol a mozgas es egy konnyu dieta emelt sokat az onbizalmamon, elkezdtem szepen visszaalakulni. Harom honapos volt a fiam, amire minden lement, ami rajtam maradt (17 kg!!!), akkor elovettem a regi csinos ruhaimat es nem volt megallas. Masnap mar szinte ropkodtem. Kerestem olyan fodraszt, aki hazhoz jon. Nem nekem kell rohannom a baba mellol, ot sem kell rangatnom, hanem eljon, vag, fest, kozben a ferjem babazik, majd en babazok, a ferjem hajat is megigazitja. Nem kerul sokkal tobbe, mintha mennenk fodraszhoz es rengeteg idot takaritunk meg vele.

Igyekszem normalisan feloltozni, ha az utcara megyek, kb ugy, mint ahogy baba elott a varosba mentunk csavarogni. Majdnem minden nap sminkelek kicsit. Nem ettol az ot perctol lesz a fiamnak rossz kedve, ami a sminkelesre, plusz a hajamra elmegy.

A hajamat mondjuk hetente csak egyszer szoktam beloni, mert hullamos hajam van, ami termeszetesen szaradva borzalmas, tehat vagy vasalom, vagy gondorre szaritom, de mindketto sokaig tart. Sokszor van osszefogva, de nem csak ossze vissza, hanem rendezetten, csattal, probalom beloni.

Az onbizalmamon es a noiessegemen megsem ezek emelnek, ezek csak az eszkozok. Ezek ahhoz segitenek hozza, hogy sokan megdicsernek, hogy milyen csini vagyok es szep, annak ellenere, hogy pici babam van (meg nincs hat honapos). Egy egy ilyen bok utan ragyogok napokig es szinte szarnyalva tolom a babakocsit.

Ami viszont nekem a legtobbet jelent, az a ferjem bokja. O pedig nem sporol vele. Naponta tobbszor is bebizonyitja szavakkal, tettekkel, hogy szeret, szepnek tart, csinosnak, kivan, buszke ram. Sot, ket hete elkezdett ram feltekenykedni. Epp tegnap este meselte, hogy milyen groteszk ez. Ugyanis terhesseg vegen, illetve szules utan en hajtogattam mindig, hogy o milyen jol nez ki, milyen jol oltozik, milyen jo teste van, milyen konnyed, en meg csuf kover venasszony vagyok. Alig telt el par honap, most meg mar azt veszi eszre, hogy munka kozben azon jar az esze, hogy engem vajon hanyan bamulnak meg, amikor vasarolni megyek, vagy setalunk a babaval, illetve, hogy itthon vagyok, varom ot haza csinosan, szepen, o meg beesik munka utan faradtan. Persze semmi oka nincs az aggodalomra, de teny, hogy egy apro feltekenyseg meg egeszseges, azt sem mondanam, hogy rosszul esik. :-)

Szerintem probalj meg valtoztatni. Igen is lodd be a hajam minden masnap, vagy sminkelj, vagy mozogj egy kicsit, akar otthon a baba mellett. elkezdeni nehez, de egy-ket het alatt hozzaszoksz es akkor mar ugy fog alakulni a napirended, hogy ez is a programod kihagyhatatlan resze lesz es jo lesz tukorbe nezni.

En is meg tudok csinalni mindent.

Reggel hetkor a fiam visszaalszik, akkor tornazom. Tizkor ismet eszik, utana amig kaja utan jokedvu es elegedett, eljatszik egyedul, addig gyorsan kitakaritok, elmosogatok, megfozok. Ketto korul ismet eszik, akkor hazaer a ferjem, a gyerek ismet alszik, mi is osszebujunk, beszelgetunk, ebedelunk, majd setalunk egy nagyot, vagy harmasban, vagy en meg a baba. Illetve ha peldaul sutemenyezek, akkor ilyenkor a ferjem babazik, en pedig csinalom a dolgokat. Belefer minden, csak hozza kell szokni.

2009. máj. 21. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
88%

Hála Istennek, nem maradt rajtam plusz kiló, sőt két kilót fogytam is, pedig szoptatok. Sajna a férjemmel nem úgy alakulnak a dolgok ahogy szeretném, ezért kézbe vettem az életem, csak azért is, és nem az önsajnálat mellett döntöttem. Vettem egy szoli bérletet, 5 ezer ft-ért. Összehaverkodtam a szolis csajszival, aki vigyáz a kicsire, amíg én "lazulok". Egyszer egy hónapban elmegyek kozmetikushoz 1000.- ft-ért, baba a kocsiban alszik addig. Mindig felöltözök "rendes" ruhába, amikor elmegyek itthonról, és itthon sem melegítőbe vagyok.

A férjem már megjegyezte, hogy neki akarok-e tetszeni, és mi ez a kiöltözés még itthon is? Mondtam, hogy én így érzem jól magam a bőrömbe.

Dobd a melegítődet a szennyeskosárba, fésülködj meg, és újra magabiztos lehetsz, hidd el!!

2009. máj. 22. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!