Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Most mit tegyek? Büntetést...

Most mit tegyek? Büntetést fogok kapni?

Figyelt kérdés
Most olvasgattam a családi pótlékról szóló bejelentési kötelezettséget és kiderült, hogy már hónapok óta elmulasztottam valamit. Kontkrétan: a vezetéknevem is megváltozott és a lakcímem is. És én nem jelentettem a Magyar Államkincstárnak. Most mi lesz? A nevem még 2009-ben megváltoztattam, a lakcímem idén nyáron cseréltem.

2011. dec. 30. 14:37
 1/8 anonim ***** válasza:
81%

:)))):D:D Magam elé képzeltem az aggódó arckifejezésedet, ne haragudj!

Bárcsak én lennék ennyire "szabályok betartója"!

Miféle büntetésre gondolsz? Pénzlevonás vagy pár nap fogda? Jaj, ne haragudj, nem bántani akarlak, csak irigyellek a precízséged és a lelkiismeretességed miatt.

Ha tudnád, hogy én hogy kezelem a hivatalos papírokat és ügyeket. A férjem néha már őrjöng is emiatt, azt gondolja, hogy majd jön a rendőrség és bilincsben visz el, mert 1 hónapot késtem a gázszámla befizetésével, stb...trehányságból persze.

Most is ahelyett, hogy itt ülök, rendezhetném a hivatalos iratainkat dossziéba:)))

2011. dec. 30. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Szerinted nem lesz bajom? Közben azt találtam ki, hogy áprilisban ugyis kapok uj személyit, majd akkor jelentem be, azon ugyis friss lesz a dátum. Vagy nem kell ennyire megijednem?
2011. dec. 30. 14:55
 3/8 anonim ***** válasza:
82%
Én mikor férjhez mentem, akkor felejtettem el bejelenteni a névváltozást. Szinte sehová nem jelentettem le, de aztán jött a felismerés, hogy hoppá elfejetettem. Szépen mindenhová bejelentettem utólag, de kutya sem nézte mikor változott meg a nevem, és senki sem büntetett meg.
2011. dec. 30. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Mennyi ideig "maradtál le" a névváltoztatással?
2011. dec. 30. 14:59
 5/8 anonim ***** válasza:
77%
Nem tudom pontosan, de a Taj kártyámon 2006-os dátum van, én meg 2005-ben mentem férjhez. 1 év szerintem volt...
2011. dec. 30. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
69%

Viccet félretéve, dehogy kapsz büntetést, örülnek, hogy ilyen rendesen bejelented a változásokat.

Szerintem ne várj áprilisig, ha van egy kis időd, menj el, és intézd el a dolgokat.

Ha bajuk lett volna, már nem kapnád a csp-ot, és küldtek volna levelet ( persze ha megtalálnak).

2011. dec. 30. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Szerintetek hogyan intézzem? Írjak nekik levelet? Mellékelve lakcím, személyi fénymásolatát? Vagy személyesen ? Siófoki vagyok. Vagy van erre űrlap? Köszi a válaszokat!
2011. dec. 30. 16:39
 8/8 anonim ***** válasza:

Hát én is gondolkodtam milyen büntetést kapnál? Jár a családi bármi is a neved és bárhol laksz is.

Akkor oké, ha azt mulasztottad volna el bejelenteni, hogy nem te neveled a gyerekedet vagyis olyan esetet amikor nem járna családi pótlék, de ebből én nem csinálnék ügyet.

2012. jan. 1. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!