Karácsonykor óvoda?

Figyelt kérdés
Tegnap kiverte nálam a biztosítékot egy kérdés,ahol a felső beosztású szülők oviba akarták adni a gyereket karácsonykor,hogy pihenhessenek.Már valószínű törölték a kérdést,mert nem találom.Szerintetek igaz lehet?Létezhet ilyen szülő?

2011. dec. 22. 07:45
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Már ne haragudj, persze gondolom a ti ovitokban 30 gyerek van a csoportban reggel hatkor és 30 amikor 5-kor érte mész az oviba? Vagy azért vannak olyan anyukák, akiknek megoldható, hogy ne hajnalban vigyék és ne este hozzák el a gyereküket az oviból?

Mert a mi ovinkban reggel fél nyolckor! még alig van és délután fél négykor már alig van gyerek.

Jó, oké, senki nem dolgozik, és senkinek nincs háza, rezsije, kölcsöne. Vagy mindenki milliomos, úgy alapból, munka nélkül, vagy hajléktalan.

És szünetekben, kint a papír, ki igényel ügyeletet és soha senki, illetve a 150-ből, max 5 gyerek, akikért meg nem nyitják ki az ovit. A héten például 3 nap volt ovi és egyébként vittek a 30-ból 8 gyereket, még amikor alapból nyitva van sem viszik, nemhogy ügyeletbe.

Szóval el tudnám fogadni amit írsz, ha valóban az anyák, családok többségére igaz lenne, amit írsz. De látom a mi ovinkban ez nincs így. A többség gyereke a legminimálisabb időt tölti távol a családjától.

2011. dec. 23. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Akkor én egy ilyen szerencsétlen "kisebbség" vagyok ezek szerint, aki reggel 8-tól dolgozik hétfőn 5-ig, kedden-szerdán-csütörtökön 4-ig, és pénteken 3-ig. És sajnos a munka befejezése nem azt jelenti, hogy kiesik a toll a kezemből, és már indulok is (bankfiók, talán magyaráznom sem kell -de lehet, hogy neked mégis el kell magyarázni, mert lövésed nincs róla, mi hogy működik néhány munkahelyen -, hogy le kell zárnom a pénztáramat, a banki rendszereket, stb,), hanem közvetlen zárás után még minimum fél óra, míg el tudok indulni a gyerekért.

És úgy látszik azok alapján is a nyomorult kisebbségbe tartozom, hogy a férjem másik városban dolgozik, a nagymamák több száz km-re laknak, így ha a fejem tetejére állok, sem tudja elhozni senki más a gyerekemet a bölcsiből. És nem, nem 30-an vannak, csak 7-en maximum. Ja, és sajnos előfordul 1-2 gyerkőcnél, hogy annyit kénytelenek dolgozni a szüleik, hogy este 8-ig is ott van a gyerek a családi napköziben. Én még a szerencsés helyzetbe tartozom, hogy nem hajnalban vagyok kénytelen vinni a gyerkőcöt, és nem késő este viszem haza. De a leírásod-jellemzésed alapján valószínűleg nyomorúságos a helyzetem a 180-as nettó fizetésemmel - keressek olyan munkahelyet, ahol 3-ig kell csak dolgoznom, de 70-ért? Na?

2011. dec. 23. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Egyébként még valami: csak azért, hogy minél több időt tudjak a gyerekkel tölteni, és minél előbb tudjak menni érte délután - reggel meg minél később kelljen otthagyni a bölcsibe, inkább abban a városban kerestem magánbölit, ahová átjárok dolgozni a mi városunkból. Így reggel és délután is nyertem fél-fél órát. Ennyit arról, hogy mennyire vagyok szívtelen dög...
2011. dec. 23. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!