Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit csináljak? Kapok valami...

Mit csináljak? Kapok valami segítséget az államtól és mi lesz a TB-vel, ha eddig nem fizettem és mit csináljak, hova menjek ezeket elintézni?

Figyelt kérdés

Terhes lettem, de sajnos nincs még egy éves mukaviszonyom sem. Úgy alakult, hogy kb 6 hónapja TB-t sem fizetek.

Nem vagyok trehány, de mostanában tanultam meg sok dolgot az állami törvényekről, szabályokról.Ne itéljetek el.Teljesen normális életem van és rendes életet élek, de ezt nem tudom.

Előre is köszönöm a segítséget és a válaszok után jelentkezem.

:)

(22 éves leszek)


2009. máj. 18. 13:36
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Gyest, családi pótlékot és anyasági segélyt kapsz majd. Akinek nincs biztosítása, úgy tudom, hogy az önkormányzatnál kell jelezni, és ők állíthatnak ki valami igazolást, ami max. 1 évig érvényes, a TB miatt. Pontosat sajnos nem tudok...
2009. máj. 18. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Akkor, kezdjük az elején. Mióta nincs munkaviszonyod? Mikor megszűnt, voltál-e passzív táppénzen, munkanélkülin? Ha igen, akkor ezek mikor szűntek meg? Ezeket írd meg, mert fontosak.

Leírom az én példámat, aztán majd ha megírod a kérdéseimre a válaszokat, akkor megírom, hogy mit csinálj!

Tehát, nekem decemberben szűnt meg a munkaviszonyom, passzív táppénzen voltam január közepéig. Majd elmentem a munkaügyibe, ott regisztráltak álláskeresőként, az utolsó 4 évet nézik. Ha megvan az utolsó 4 évben az 1 év munkaviszonyod, akkor tovább és több pénzt kapsz, mint én, nekem nem volt meg, így én 3 hónapig kaptam bruttó 28.800ft-ot. Amikor ez lejárt, április végén, akkor bementem az apeh-be. A munkanélküli lejárta után még 45 napig biztosított vagyok, úgyhogy majd csak a júniusi tb-t kell befizetnem, júliusban. Addig kell fizetni, míg nincs meg a baba, mert utána a gyesből már levonják. De be lehet menni az önkormányzathoz, ott lehet kérni egy egészségügyi hozzájárulást, és akkor ők fizetik a tb-t egy darabig, de én nem mentem be, mert nem ott lakunk, ahol az állandó lakcímem van, ezt a 4 hónapot meg ki bírom fizetni.

Írj!

2009. máj. 18. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, most gyorsan elolvastam, de duán írok...nagyon kedvesek vagytok...köszönöm...

jelentkezem duán!

2009. máj. 20. 10:29

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!