Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Milyen babakocsit érdemes venni?

Milyen babakocsit érdemes venni?

Figyelt kérdés

Születendő gyermeknek, milyen babakocsira van szüksége?

Most persze nem a boltok és az eladók által agyonreklámozott termékekre gondolok, hanem a legpraktikusabb és árban is elfogadható megoldásokra volna szükségem!

Legyen az 4 illetve 3 kerekű, meg nagyobb vagy kis kerekes........stb!

Érdemesebb használtan venni.

Lassan átszámolva, ha veszek egy hordozót + fekvőkocsit + sportkocsit használtan, még akkor is olcsóbban jövök ki, mint egy 3 funkciósnál!

Ha esetleg segítenetek, hogy hol vegyem meg.

Mindent szívesen fogadok!


2011. dec. 8. 20:52
 1/5 judavi ***** válasza:

Azt kell eldöntened, hogy mire fogod használni. Mi vidéken lakunk ezért fontos volt, hogy nagykerekű legyen. Nem travel systemes-t vettünk, mert egy ismerősünk úgy járt, hogy kinőtte a gyerek a mózest 5 hónaposan amikor még feküdnie kellett volna. Tehát ezek után mi olyan dönthető támlásat vettünk amit teljesen vízszintesig le lehet hajtani. Sok szempont van ami még a saját elképzelésünk volt (pl. hogy mindkét irányból lehessen tolni, legyen nagy kosara alul, legyen lefixálható bolygókereke...) ezért mi Bergont vettünk. Egyetlen hibája, hogy nagy és nehéz, tehát ha Pesten laknánk biztos nem lenne túl praktikus bkv-zni.

Gondold át jól!

2011. dec. 8. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Szia!

A babakocsi vásárlásánál döntő szempont, hogy hogyan tervezed használni. Van aki mindent az egyben dolgot preferálja, van aki vesz először egy mózeses kocsit, majd utána egy könnyű szaladgálóst.

Mi inkább a mindent az egyben verziót választottuk, és eddig nem bántuk meg. Már 1 éves a kislegény, és szereti a babakocsit.

A multifunkciós kocsi szerintem nem rossz választás. Mindig azt az elemet tettem a vázra, ami kellett. Most már csak a sportrészt használom.

Nekem 4 nagyobb kerekes a kocsim, és kifejezetten örülök neki, mert sehol nem akadok el, pedig Bp-n használom. Sok helyen emelni sem kell, mert átmegyünk a kisebb egyenetlenségen pl. nem teljesen szintbe hozott járdaszegélynél. Nekem a 3 kerekűek annyira nem tetszettek, mert a lábtartórésze kicsinek tűnt.

Arra figyelj, hogy bolygósítható kerekű legyen a babakocsid, ill tolókaros (nem két füles) mert azzal nagyon könnyen tudsz haladni, és akár egy kézzel is tolhatod. Nekem szempont volt, hogy a baba se legyen túl alacsonyan, így nem kell nagyon lehajolnom a babához. A babakocsi belső tágassága sem egy utolsó szempont. Sokan írták, hogy bizonyos kocsik szűkek, és a baba hamar kinövi, nekem elég nagy a babám, de téli menetfelszerelés mellett is van még bőven hely mellette. A bevásárlókosár is lehetőleg legyen tágas, mert lesz mit magaddal cipelni.

Egy újszülöttnek mindenképpen mózeses babkocsira van szüksége. Ott nyugodtan tud aludni, és védve van körbe. Az újabb kocsiknál már pár hónapos korában akár döntheted a mózest is, így kiláthat. Én 5,5 hónapos koráig a mózesben vittem, és utána is gyakorlatilag vízszintbe volt a sportrész.

Mi inkább az új kocsi mellett döntöttük (a garancia miatt is). Jó áron ki lehet fogni jókat, ami sok mindent tartalmaz. Fontos, hogy mit kapsz mellé. Nekünk az árban benne volt a hordozó tetővel, lábzsákkal, újszülött-szűkítővel, a mózes lábzsákkal, a sportrész lábzsákkal, esővédő és pelenkázótáska.

Mondjuk nem kicsi a kocsink, és én nem bírom el egyedül, de ez az egyetlen problémám vele. Csak alacsonypadlós buszra tudok vele egyedül felszállni. Mondjuk könnyebb kocsit se tudnék felrakni buszra - én vagyok gyenge.

Ha Neked emelgetni kell, akkor a súly fontos szempont. A kiskerék nekem nem jött be, egyszer toltam kb 2 percig egy ilyen kocsit, alig vártam, hogy átvegyék, pedig sima aszfaltos úton voltunk. Persze sokaknak tetszik. A nagyobb kerekűeknél pedig soknak le lehet venni a kerekét, így kisebb helyet foglal pl. kocsiba.


A tolókar magassága és hossza sem utolsó szempont, hogy mindketten kényelmesen tudjátok tolni, ne rúgjatok bele a kerékbe.


Először mindenképp egy olyan üzletbe menjetek el, ahol több márkát forgalmaznak, hogy össze tudjátok hasonlítani a különböző típusokat. pl. Elefáni, Brendon, Minimanó Aztán lehet vadászni, hogy hol olcsóbb.


Sok olyan babakocsis kérdés volt itt a honlapon, hogy melyik kocsit érdemes megvenni, akár példákkal. Nézz körül.

Nekem egyébként Dorjan Danny Sport 3-as van, és 80e Ft volt 2010-ben. Másoknak is bejött ez a márka mert az utóbbi napokban láttam egy párat az újabb verzióból.

2011. dec. 8. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nekünk több kocsink is volt, mind használt, mindig az adott kornak megfelelő:


Először volt egy Peg Perego Classic mózeskosaras, kellemes rugózású, egy újszülöttnek tökéletes.

6 hónapos korban váltottunk, lett egy fektethető, lábzsákos sportkocsink + egy nagy kerekű, terepjáró, amit télen tudtunk használni, a hóban a kis kerekűvel kínszenvedés volt...

Másfél éves kor után pedig egy hiperkönnyű esernyőkocsi.


Autóba hordozó külön volt, abban sosem sétáltattam volna! Utazáshoz kellett, és itthon etetéshez is jól jött :)


Összesen sem költöttünk annyit ezekre a babakocsikra, mint mások egyetlenre. Szerintem ez így nem rossz, hiszen nehéz megtalálni a tökéletes, minden igényt kielégítő babakocsit, ami újszülöttnek és 2 évesnek is jó. (de olyan a Peg Perego Milano és Venezia)

2011. dec. 8. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Én a második gyereknél már igen körültekintően vásároltam, mivel az első babakocsink nagy volt és nem túl praktikus. Most a következő szempontokat vettem figyelembe:

- ne legyen túl nagy, hogy minden üzletbe be tudjak menni ( az előzőnél ez gondot okozott pl. egy Rossmannba is)

- ne legyen túl nagy kerekű, de kemény se legyen a kereke ( mert ugye göcsörtösebb úton az ráz, pl.: macskakő, terep)

- ne legyen alacsony (egyrészt könnyen elérhető legyen a baba, másrészt a szmog miatt)

- Stabil legyen (én a 3 kerekűekbe nem bízom)

- a váz könnyű szerkezetes, stabil, de mégis ernyőre csukható legyen ( a lapra csukható sok helyet foglal)

- Legyen rugózása

- az elemek könnyen, egy mozdulattal cserélhetőek legyenek.

- sportrész vízszintesig dönthető

- kupola mindkét irányból lehúzható

- szellőzőnyílás legyen a kupolán

- a tolókar állítható legyen és hosszabban kiérjen, mint a kerék, ellenkező esetben rugdoshatod a kereket

- ne a tolókar legyen az, ami megfordítható, hanem az elemek, mert akkor ha megfordítanád a tolókart nem tudod irányítani a kocsit.

- bolygókerék legyen elöl, ami fixálható is.

- a mózes bélelt legyen.


Kb ennyi jutott eszembe, de az tényleg fontos, hogy hol, és mire akarod használni, valamint, hogy milyen autótok van.

2011. dec. 8. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Végül is szinte alig van mire odafigyelni!

Köszönet!

2011. dec. 12. 20:10

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!