Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogyan értessem meg a mamákkal...

Hogyan értessem meg a mamákkal, hogy nem a férjem kötelessége lenne öket elvinni a kórházba?

Figyelt kérdés

38 hetes terhes vagyok. Anyósomék a szomszédban, anyuék pedig 30km-rel messzebb laknak. Már az anyósom és az anyukám is jelezte, hogy ha szülök, ők mindenképpen ott akarnak lenni. Ez különösen nem is érdekelne, hiszen elférnek a váróban, viszont mind a ketten elvárják, hogy majd a férjem hordozza őket. Az eszükbe sem jut, hogy esetleg én azt szeretném, hogy velem legyen. Tudom, hogy a szülés nem egy 20 perces folyamat, de bármi történhet, és szeretném ha a párom végig mellettem lenne. Persze ha felhozom ezt szóba, akkor mind a ketten megsértődnek, hogy ők nem ezt érdemlik. Én viszont kétlem, hogy a férjemnek majd az lesz a legfontosabb, hogy a mamákat fuvarozza, miközben a felesége vajúdik.

A másik problémám a kórházi látogatás. A férjem naponta csak egyszer fog tudni bejönni a lányommal (5éves), és ezt az időt én maximálisan csak velük szeretném eltölteni. A mamák pedig akkor is elvárják, hogy a férjem hozza-vigye őket. Arra nem gondolnak, hogy nélkülük (mármint a mamák nélkül) elvagyok pár napig, de a családommal minden nap szeretnék egy kis időt tölteni, természetesen társaság nélkül.

Ti hogyan oldanátok meg a helyzetet?


2009. máj. 15. 14:15
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

A magyar nyelvet felhasználva megmondanám, hogy én, a szülő nő azt szeretném, ha a férjem végig velemlenne a szülésnél is és az utána következő látogatássokkor is.

Ha ők is szeretnének jönni, akkor szívesen lesznek látva, remélem, hogy a kórházba jutást majd megoldják valahogy.

Punktum.


Nem hiszem, hogy ez olyan bonyolult lenne, meg kell mondani.

2009. máj. 15. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha már felhoztad náluk a témát, és megsértődtek, akkor valószínű, hogy nem értették meg, és nem is akarják. Szerintem, ne törődj most ezzel, úgyis mindent a helyzet hoz magával.
2009. máj. 15. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha feljön még ez a téma, említs meg nekik, hogy ha a férjed bevisz téged a kórházba, akkor ő már el nem mozdul mellőled, amíg meg nem születik a baba.

Hátha elgondolkoznak ezután, hogy ők hogy jutnak be.


Könnyű szülést!

26 hetes kismama

2009. máj. 15. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Én is megmondanám, hogy ne haragudjanak, de Te azt szeretnéd, ha végig ott lenne veled, és legyenek szívesek más megoldást találni a bejutásra.

Ha megsértődnek, akkor is majd megbékélnek, hidd el.

Nekem anyósomat sikerült egy időben többször megsértenem, de mégis a mai napig rendben vagyunk egymással, szeret. Akkor viszont már muszáj volt, mert annyira ránk akart telepedni, hogy már szinte az életét éltük a sajátunk helyett. Akkor sokat mondtam, hogy nem, nem így ne úgy ne, mert én szeretném, hogy én inkább így vagy úgy szeretném, stb. Akkor megsértődött, de azót rendeződtünk, és azóta nem telepszik annyira ránk. És nem is tartott sokáig a sértődöttsége.


Remélem nálatok is megoldódik a helyzet és nagyon szép szülést kívánok.


35 hetes gömbike

2009. máj. 15. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem értem, miért muszáj a mamáknak bemenni rögtön. Egyszerűen menj csak a férjeddel, a mamák pedig várják csak nyugodtan a telefont, hogy megszületett az unoka. Nálunk is így volt, pedig anyu 2 percre, anyósom 3 km-re lakik tőlünk. Van még 2 nagyobb gyerekem, de mikor a picit szültem decemberben, bementünk ketten, szóltunk telefonon, hogy megvan a baba. Ez a dolog csak kettőtökre tartozik, legalábbis én így gondolom. A kórházba hozzám nem jött be az anyósom, mert a férjem megmondta, hogy minél kevesebb látogatót szeretnék. A férjem napi egy vagy két alkalommal jött be, volt, hogy a lányokkal, volt,hogy egyedül. Vele is előfordult, hogy csak 10 percet beszéltem, és mentem szoptatni a fiamat. Anyu egyszer jött be. Ráérnek babázni még akkor is, ha nagyobb lesz a babád.
2009. máj. 15. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Egyetértek az előttem szólókkal, itt csak az egyenes beszéd használ, és most nem az a legfontosabb, hogy ők megsértődnek-e, vagy sem, hanem TI! Néha muszáj konfrontálódni, felnőttek vagyunk, ez van!
2009. máj. 15. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Szépen udvariasan mondd meg nekik is azt, amit ide leírtál, esetleg az anyósékkal a férjed beszéljen. Ha be szeretnének menni, szerintem nyugodtan mehetnek busszal is, taxival is. Nem muszáj nekik is rögvest ott lenni, ha reggel szülsz, elég ha délután bemennek, ha délután, akkor meg bőven elég, ha másnap mennek. Ezt megtehetik busszal is (ha nincs saját kocsijuk). És látogatni is mehetnek ilyen módon, meg is lehet velük beszélni, hogy ne akkor jöjjenek, amikor a férjed is, ezt majd ők megbeszélik egymással, hogy ki mikor, és kész. Szerintem ebben semmi bonyolult nincs, nem kell, hogy mindenkit kocsival furikázzanak. Hozzám a kórházba mindkét nagymamám busszal jött be, pedig nem fiatalok már. És az összes barátom, ismerősöm is így tett, mert nincs autójuk. Örültem, hogy jönnek, de nyilván mindenki tudta, hogy nem illik órákig ott lenni. Eljöttek, meglátogattak, és senki nem halt bele, hogy busszal kellett utaznia. Én is azzal járok amúgy, a mai napig, és még mindig élek.
2009. máj. 15. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem legyél nagyon egyenes és mondd meg kerek perec, hogy ez nektek egy intim esemény. Szívesen látjátok őket majd, mikor eljon az idő, de most lelkileg csak egymás támogatására vágytok, ezért másképpen kellene megoldani. Nagyon sok kis család kb 6 hétig senkit nem enged be a köreikbe.


Esetleg keress erről olvasnivalót nekik, ill. próbáld megszervezni, hogy valaki el tudja őket vinni, ha lehet. Pl. sógor, sógornő, unokatestvér, szomszéd, jóbarát. Végülis nekik tök mindegy sztem ki viszi őket.


Másrészt én azért nem aggódnék annyira, nálunk a sógoromék csinálták ezt a 6 hetet, kicsit furcsáltuk és nem mondom, laikusként nem értettem, de mire a 3. pici érkezett épp az unokatesómékhoz, már mondtam h nem akarunk zavarni, jelezzék, mikorra lesz alkalmas. Most már örülök, hogy az ő gyerekeik 1-2-3 évvel idősebbek :-)


A család is megszokta, nekem már nem lesz ilyen gond.

2009. máj. 15. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem ugyan program császár volt, de bizony a mamik ott akartak lenni. Mondtam nekik hogy nagyon kedvesek és nagyon jól esik, de én csak a páromat szeretném ott tudni, mert ez számomra intim dolog, nem nagycsaládi esemény. Viszont az aznapi látogatásra már sok szeretettel várjuk őket. Anyósom nagyon csalódott volt, sértődött is h nem az lesz amit ő akar, de túléltük. És tök jó volt, h a férjem csak rám figyelt és a műtét után nem kellett jópofiznom. Szerintem nyugodtan légy "önző" és azt a napot úgy alakítsd, ahogy nektek jó. Ha ideges leszel miattuk, csak robban majd az egész és esetleg olyat mondasz, amin tényleg megbántódnak. Jobb előre tisztázni szerintem, bele fognak törődni. És az élet akkor is megy tovább, ha megorrontanak egy kicsit...
2009. máj. 15. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!