Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Üvöltéssel lehet gyereket...

Üvöltéssel lehet gyereket nevelni? Bántással, alázással?

Figyelt kérdés

7éves a legkisebb sógorom, elsős. Írásos szakvélemény van arról, hogy azzal ahogy bánik vele az apja, csak halmozódnak a problémák vele.

Vagy annyira csendben van, és észre sem lehet venni a gyereket, olyan mintha nem lenne. Máskor agresszív, és nem lehet vele bírni.

Tanulási gondjai vannak, a közösségben elbújik, nem barátkozik, egyedül van, pedig amúgy egy értelmes kisgyerek lenne.

ÉS mikor apuci "leül" vele tanulni, akkor három perc és üvölt a gyerekkel, és csak azt sulykolja bele, hülye, ügyetlen stb.... Ha nem akar vele beszélni, vagy nagyon halkan válaszol, akkor minden hazudozást emleget, meg simlizgetést. Pedig a gyerek csak fél.

És lövésem sincs mit lehetne kezdeni a gyerekkel, valahogy úgy érzem nem az én feladatom nevelni, de a szülei sem nevelik, a nevelési tanácsadó sem arra való, és mégis nagyon zavar a gyerek vergődése. Mit és hogyan segíthetnék neki? A szülőkkel nem lehet beszélni, egymásra mutogatnak, hogy kinek lenne a feladata a gyerek tisztességes nevelése.


2009. máj. 14. 16:42
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, az ilyenek miért vállalnak gyereket.. az egész életét elcseszhetik azzal, ha most nem foglalkoznak vele, vagy rosszul foglalkoznak vele. Igazából fel kéne nyitni a szemüket konkrétan, hogy térjenek észhez és lelkiismeretesen, türelemmel álljanak szegény gyerekhez és fogják fel, hogy TÉNYLEG maradandó sérüléseket szerezhetnek neki és hogy a felnőtt korát is meghatározzák azzal, ha ilyen szülők maradnak.
2009. máj. 14. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Az ilyen szülőnek minek gyerek? Sajnos nem a te dolgod nevelni a gyereket, ez a szülők felelősége és kötelessége. Gondolom a szülőknek, főleg az apának nincs már hozzá türelme, de akkor minek vállalták? Próbálj beszélgetni sokat a gyerekkel, de ne neveld, hanem csak légy mellette, hallgasd meg a gondjait, félelmeit és támogasd. Légy a támasza, hogy legalább egy emberben meg tudjon bízni és tudjon kihez fordulni, ha bármilyen problémája van.

Sajnos én is hasonló körülmények között nőttem fel, nálunk mindennapos volt a bántalmazás, és még a mai napig félek az apámtól, 27 éves vagyok, nem is tartjuk a kapcsolatot. Viszont én nagyon visszahúzódó voltam, nehezen nyíltam meg. Tanulási problémáim akadtak, de nem voltak vészesek, 11 éves voltam, mikor elváltak a szüleim, de még utána is sokáig zaklatott minket az apám. Nehéz volt feldolgozni, de anyukám mellettem állt és sokat segített.

Ha egyik szülő sem vállalja a felelősséget a kisfiúért, akkor légy te az az ember, akiben megbízik. Segíts neki a tanulásban, ha nem is minden nap, de hétvégente, ha ráérsz. Türelem az sok kell, de kitartás! Aztán a szülők is talán elgondolkodnak.

2009. máj. 14. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

szia!


Első kérdésem: és anyuci hol van?

Hát, ezt nevezem én tényleg "nevelésnek". Egy gyerek önképe, egészséges önbizalma csakis "sikerélményekkel", szülői szeretettel növekedhet. Tegyük fel, nem mindenki kis lángész, hogy egyből tudja a dolgokat; de minden apróságot szeretettel kellene "honorálni", nem lehülyézéssel. Amit tehetsz , hogy ne vedd át a "szülők feladatát", de bármilyen pozitív megnyilvánulására a kisfiúnak buksisimogatással vagy "jajj , de ügyes vagy x! "- szel válaszolj. Ezzel sem lesz teljes az önbizalma , de már ha 1 valaki nem hülyézi le , sokat tesz érte.

Azt is megkérdezheted néha- néha , hogy mit tanul bent a suliban , vagy "rafináltan" kérdezgethetsz olyat , hogy "Képzeld elmentem a boltba , és 1 zsemlét meg egy kiflit vettem. Azt mondta az eladó ez három darab, annyit is számlázott. Szerinted igaza volt?" Gyerekes persze, meg az ember tudja, hogy az 2db; de miután rávágja, hogy nem volt igaza! már dicsérheted is meg , hogy "na , Téged se tudnának a boltba félrevezetni, már látom!". Ilyen apróságok... :DD

2009. máj. 14. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Én a Viasat 3 Szuperdadus című műsorát nézem minden nap-rengeteget lehet tanulni belőle.Nagyon ajánlom!!!Minden nap 17.00-kor.Náézd meg, komolyan!!
2009. máj. 14. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Bocsi, a címe: Segítség, szülő vagyok.
2009. máj. 14. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Tőlem még fél, mert idegen vagyok, próbáltam oldani a hangultatot, suliból haza egy fagyi, meg hátha beszélgetés, de csendben fogta a kezem és nyalta a fagyit. Kb úgy, mint akit akasztani visznek úgy jött mellettem.

Rá szoktam szólni, ha nagyon rossz, ha valamit tényleg nem csinál, vagy olyat, amit valóban tiltani kell, de amúgy próbálok vele kedveskedni, ha piszkálom akkor úgy, hogy ne megijedjen, hanem izé, megtegye amit kérek, eszel kapsz nasit pl.. Megnézem a leckéjét, próbálok segíteni, magyarázok, de mellőlem elmenne játszana, az apjától meg menekülne. Az anyuci belegyógyul a monitorba, játszik, és annyi. A négyen vannak tesók, ő a legkisebb, és valahogy csak a párom nőtt fel, "elfajzott" tőlük. A nagylánnyal sokra nem megy, ő is le van maradva a korához képest(vele sem volt foglalkozva), a második fiú meg megint elvonul, csak ne legyen szem előtt(ő a korának megfelelően fejlődik, érdeklődik, csak itthon nem akar elöl lenni, de pl velem nagyon jóízűen érthetően beszélget, de apu megjön és...)

Ja az apósom engem is úgy kezelne, mint akár a feleségét, vagy mint a gyerekeit, csak nem igazán hagyom magam.

2009. máj. 14. 17:07
 7/10 anonim ***** válasza:
Itt szerintem max annyit tehetsz, hogy annak ellenére, hogy fél tőled, mert még idegen vagy neki, próbálsz hatni rá. Légy jó példa a szemében, hogy lássa, milyenné is kellene válnia. Foglalkozz vele, amennyit tudsz (nem nevelés szinten, csak hogy érezze, érdekli vkit, hogy létezik). Szerintem idővel megnyílik neked.
2009. máj. 15. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Csak közben fel fel merül bennem a kérdés, mikor, pár hét és meglesz az első babám, nem lesz rá időm őt is pátyolgatni, vagy ha velünk lesz, mert elhozom a suliból, nehogy azt lássa, így is lehet gyerekkel játszani, lenni, és esetleg a féltékenység miatt itthon még rosszabb legyen a helyzete. És most pötyögés közben jutott eszembe, hogy basszus nem lett kipakolva a cucca, uzsi úszás cucc lecke nincs megnézve (itthon az egész család, még az Anyu is, de ő már játszik, és elvonult)
2009. máj. 15. 14:51
 9/10 anonim válasza:
Szia! Nem lehet csak negatív visszajelzésekkel nevelni egy gyereket. Sok lelki probléma, pszichés zavar hátterében bizonyítottan a gyerekkori szülői magatartás áll. Vigyázz arra, hogy ők a párod szüleinek a gyerekei, úgy ahogy írtad nem a Te "feladatod" nevelni őket, azonban szeretetet mindenféleképp adhatsz. Balul is elsülhet, hogy belefolysz, még ha jó szándékkal is a nevelésbe. Én kísértetiesen hasonló helyzetben voltam, mint Te, nagyon megjártam, lelkileg is:( Ha gondolod privátban leírhatom.
2009. máj. 15. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Hát így biztos nem lehet nevelni. Az én apám is ezt csinálta, aminek az lett a vége, hogy a szüleim elváltak 7 éves koromban, és 12 éves koromig utáltam apámat :S Én is ilyen vagyok, általában szótlanul ülök, nem csinálok semmit, máskor pedig agresszív vagyok. Bár mióta benne vagyok a tini korban, szerencsére inkább az előbbi.

A viselkedésére nem biztos, hogy kihat, szerintem 12 éves kora után neki is elmúlik, de az tuti, hogy az apját ő is gyűlölni fogja, rosszabb esetben még össze is veri, ha már erősebb lesz :S


16/F

2009. nov. 23. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!