Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Tényleg bunkó vagyok, ha...

Tényleg bunkó vagyok, ha bezárom az ajtót amikor szoptatok?

Figyelt kérdés

Anyósomék a mellettünk lévő házban laknak, és az a szokásuk, hogy kopogás nélkül bejönnek a házunkba. Elég szégyenlős vagyok, a férjemen kívül nem szivesen szoptatok mások előtt, ezért olyankor egyszerüen bezárom az ajtót, és kiragasztok egy cetlit, hogy most ne zavarjanak. Ennek ellenére rendszerint addig dörömbölnek (!) amíg ki nem nyitom az ajtót. Anyósom szerint bunkó vagyok, túlreagálom a helyzetet, hiszen senki sem kíváncsi a melleimre.

Tényleg bunkó lennék? Van esetleg más ötletetek? A kopogás kizárva, erre hiába kérem őket. Kopognak, aztán bejönnek. Meg sem várják, hogy szóljak.


2009. máj. 14. 13:50
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Én nem hiszem, hogy bunkó lennél. Én bár még nem szültem de ugyanúgy elég szégyenlős vagyok. Én sem szoptatnék mások előtt! Végülis a te házad is és ezt el kell hogy fogadják! Mondd meg nekik, hogy lehet hogy nem a melledre kívácsiak, de ez neked túl kényelmetlen lenne.
2009. máj. 14. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
82%
A szoba ajtaját zárd be kulcsra, így a házatokba bejut, viszont rád nem tud törni ..
2009. máj. 14. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
90%

juuuj volt már egy ilyen kérdés. nem mondtad neki hogy szégyenlős vagy és tartsák tiszteletben?

esetleg folyamodhatsz brutálisabb megoldásra.

amikor anyós zuhanyzik egyszerűen nyiss rá. hátha elveszi a kedvét a nyitogatástól (viszont lehet hogy számodra egy átmeneti rosszullét garantálva:-))

amúgy pont most néztem meg az Apádra ütök-.et amikor De Niro gumicicvel rohangál a mellkasán azzal a felkiáltással hogy a szoptatás természetes. de persze a való élet mindig más.

ui: esetleg a férjeddel beszélhetnél hogy segítsen ezügyben.

ui2: hosszútávon nem jó együtt lakni anyósékkal. Nő a gyerek nő a gond.

2009. máj. 14. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
96%
Ez miért lenne bunkóság?!A babát úgysem illik zavarni,ha szopizik,mert valami vagy valaki elterelheti a figyelmét és nem az evésre fog koncentrálni!Mondd meg neki,h a baba csak csöndben tud enni és,h ilyenkor ha lehet ne zavarjon!Hát igen!Nem mindig jó a szülői ház!:S
2009. máj. 14. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Mi is külön lakunk, de ha anyósnál vagyunk, és elvonulok szoptatni a kisfiamat, még a saját házában sem zavar meg minket! Én továbbra is bezárnám az ajtót a helyedben, a Ti magánügyetek a babával és létezik intim szféra is! Nem igaz, hogy nem lehet ezt tiszteletben tartani!
2009. máj. 14. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Megmondom őszintén engem az is zavarna ha a házba bejönnek anélkül hogy szólnék nekik hogy nyitva vagy rögtön....mondjuk nekem nem túl rózsás a kapcsolatom anyósékkal de sztem ha nem róluk lenne szó akkor is zavarna ha bejárnának a házamba.nem tudom mit kellene tenned ha már szóltál és nem használt,talán mond el a férjednek hátha ő tudna beszélni velük.
2009. máj. 14. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
A párod mit szól ehhez a szituhoz? Szerintem neki kéne beszélni a szüleivel. Érdekes emberek lehetnek,ha nem értik meg,hogy ez téged zavar...
2009. máj. 14. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Mint ahogy már előttem sokan írták, szerintem sem te vagy a bunkó. Illetlenség szoptató anyát zavarni. Én bérházban lakok, de volt, hogy a telefont sem vettem fel, ha szoptattam. Akár zárva az ajtó, akár nem, ha téged zavar a szoptatásban igenis jogod van kikérni magadnak és nem feltétlen azért, mert szégyenlős vagy, hanem pusztán a tény miatt. A szoptatás egyedül a babára és mamájára tartozik, a nézelődőknek akkor van helye, ha titeket nem zavar és megengeded. Én még cetlit sem raknék az ajtóra, csak simán bezárnám. Az, hogy mit csinálsz a zárt ajtó mögött a saját házadban teljesen magánügy, senkinek semmi köze hozzá! A párod tud erről? Mit szól hozzá? Nem tudna ő az anyjával szót érteni?
2009. máj. 14. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Még hogy te lennél bunkó? Miért, mert bezárod a házad ajtaját, hogy senki se zavarjon?

Én is szeretek elvonulni szoptatni. Ilyenkor tényleg kettesben tudok lenni a babával, rá figyelni. Tiszteletben kell tartani azt, hogy te így szeretnél szoptatni és kész! Olyan rövid ideig tart a szoptatás, olyan keveset tudunk igazán kettesben lenni a babánkkal, megérdemeljük azt a 10 percet!

Beszélj a férjeddel, neki kell ezt a helyzetet megbeszélni, s az a legfontosabb, hogy ő melletted álljon!

2009. máj. 14. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
88%

Próbáld meg anyóssal megbeszélni, hogy téged nagyon feszélyez ha ott van valaki szoptatás közben és nem csak ő bárki. Nem tudsz úgy ellazulni és félsz hogy a tejed is elmegy az aggódás miatt és akkor mit fogsz adni a babának. Vhogy úgy hozd ki, de kedvesen de határozottan, hogy téged ez annyira zavar és már a tej is kevesebb, mert ezen idegeskedsz és a baba is így nem tud eleget ennis stb. Tehát azt akartam írni hogy fogd vmilyen szinten a gyerekre, hátha azt megsajnálja és megérti hogy ha téged zavar akkor kevés tej lesz és a gyereknek nem lesz elég anyatej és mindez azért mert így nem tudsz szoptatni rendesen és ezen idegeskedsz hogy hogyan kérd meg rá hogy azt a 10-15-20 percet hagyjon nyugodtan a babával. Persze nagyon szívesen látod őt és nagyon örülsz hogy így szeretni a kicsit, csak a szoptatást szeretnéd ha minél tovább tartana, de neked ez csak akkor megy ha ketten vagy a babával. Vmi ilyesmit kéne első körben megpróbálni. Hátha anyaként eszébe jut hogy talán neki is voltak ilyen gondjai vagy hasonlók mikor a gyereke(i) kicsi(k) volt(ak).

Ha nem megy akkor szépen fokozatosan egyre határozottabb módszerekkel kell ráébreszteni hogy ez így nem jó.

2009. máj. 14. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!