Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Segítene nekem valaki? tippet,...

Segítene nekem valaki? tippet, tanácsot adni? Nem tudom, hogyan szoktassam le a fiamat az alábbiakról?!

Figyelt kérdés
Nagyon el vagyok már keseredve. Kisfiam 19hónapos, nagyon akaratos lett, minden rögtön kell neki, nem hajlandó felöltözni, pelenkát cserélni...esténként mostanában min. 2órát hisztizik kőkeményen mire elalszik.Utasitgatni akar mindenkit..és kifejezi túlzottan ha valami nem úgy van ahogyan ő akarja...a legnagyobb gondom az, hogy párom állandó éjszakás lett, ami azt jelenti h minimum 2hónapig még tuti az lesz. Este fél hétkor elmegy, addigra megfürdetjük a fiunkat, hogy azzal már ne legyen gond, de onnantól kezdve rettegek..örjöng, folyton enni akar, csak hogy ne kelljen aludni..hiába simogatom, vagy rindgatom, vagy énekelek..akár fejre is állhatok akkor sem hajlandó elfogadni, hogy le kell feküdni.Emelett vizsgaidőszakom is van. Ki vagyok készülve már teljesen. Szombatonként nem alszik itthon a Manó, de akkor meg tuti van dolgom..takarítás, jön valaki, vagy mi megyünk..Hogyan töltődhetnék fel?mit csináljak?magne B6 nem jó..Egész nap stresszelek..délelött azért, hogy az éjszakából hazaért férjem tudjon aludni a gyerektől..de ki is takarítsak, mossak, főzzek, fárasszam a fáraszthatatlan fiamat, aki tényleg egy energiabomba.Ami nem baj..csak így egyedül kibírni az estéket is..áhh...kivagyok. Esetleg gyermeket lenyugtató tipp?bármit kipróbálnék esküszöm...előre is köszönöm.
2011. nov. 28. 23:52
 1/9 anonim ***** válasza:
73%
Eljött az az időszak,hogy ő akar lenni a főnök.Sajnos neked kell a sarkadra állni,és egy kicsit katonásabb fegyelmet tartani,ha nem akarsz megbolondulni. Tudja,hogy cirkuszolhat és te részt veszel benne.Ne hagyd,hogy tizedjére is visszasírjon a szobájába,ne húzd az időt,fektesd szépen a kis helyére,csókold meg és hagyd szépen ott.Úgyis tudod,hogy tele a pocija,tiszta a pelusa,és csak a bolondját járatja veled!Most jön csak a nevelés. El kell kezdeni komolyabban irányba rakni,ha nem akarsz még 4 évig cirkuszt,míg annyi esze nem lesz,hogy rájöjjön arra,hogy jó aludni.:) Kitartás.És tényleg segíts magadon azzal,hogy bekeményítesz.
2011. nov. 29. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
85%
Nem lehet, hogy egyszerűen megnőtt, kisebb az alvásigénye és még nem elég fáradt? Mennyit vagy vele levegőn? Szalad? Motorozik? Kimozogja magát? Idegileg eléggé le van fárasztva? Olvasol/tanítasz neki eleget? Nekem 3 gyerekem van, és mindegyiknél azt tapasztaltam, hogy akkor őrjöng lefekvés előtt, ha nem vágyik már az alvásra, vagy nem kapott elég szeretetet tőlem. Azt azért tudd, a gyerek kilóméterekről megérzi, ha feszült vagy, vagy ideges, és őrjöng. Én gyenge nyugtatót szedtem azokban az időszakokban, amikor nehezebben mentek a dolgok a gyerekekkel.
2011. nov. 29. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
82%

Nekem a bekeményítés nem vált be egyiknél sem. Minél inkább keménykedtem, annál dacosabb és hisztisebb lett mindhárom. Szerintem ez is gyermekenként változó.

Ja, és a bekeményítéssel még nem értetted meg a gyerek valódi problémáját, csak tudatod vele, hogy te vagy a főnök, de lehet, hogy az ok épp nem az amire te gondolsz, és máris kész a lelkibeteg gyerek.

2011. nov. 29. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
76%
Nálam bevált és nem lett lelki beteg a kislányom. Egyszer csak megunta.És valóban nem könyörögnék két órát.
2011. nov. 29. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
70%

Kérdésem az, hogy mikor kel reggel és este mi az az időpont, mikor te ágyba akarod parancsolni? Mi van, ha nem álmos még? Próbáltad már, hogy nem altatod, hanem addig hagy legyen fent, amíg nem álmosodik el? Éjjel ébred?


Nálunk vannak ilyenek, igaz az én fiam már 26 hónapos. Ha reggel fél 8 után ébred, akkor nem ragaszkodom görcsösen ahhoz, hogy délben 1kor lefeküdjön. Este is 8-fél 9 körül kerül ágyba, de nem altatom. Beszélgetünk, hogy másnap mit csináljunk, hova menjünk, mit játszunk... Olvasok neki, mondókázunk, szóval levezetjük a napot. Látszik rajta, mikor álmosodik, ált. 9kor alszik el, de volt már olyan is, hogy még 10kor bohóckodott. Reggel fél 7-7 között ébred általában. A lényeg, hogy ne legyél ideges az alvás miatt. Megérzik ám. Ez pont olyan, mint az evés. Te fejre állsz, mert nem eszik a gyerek, már baromi ideges vagy, hogy éhen fog halni, mert aznap még csak 2 falat virslit evett meg. De akkor sem fog többet enni, mert érzi, hogy idegesít a dolog.

2011. nov. 29. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
68%

Amíg ideges és bizonytalan vagy, hiába minden... Tapasztalatból mondom úgy, hogy a kislányom még egy éves se volt, amikor kicsapta a biztosítékot. Küzdöttünk már egy ideje, annyi a hasonlóság, hogy az ő apukája hónapokig nem volt itthon a munkája miatt. A kicsi meg esténként nem akart aludni, nem akart aludni, és egy nap úgy falhoz csapta a teli cumisüveget, hogy szana szét tört. Akkor megfogtam, kivittem az etetőszékébe, már magán kívül ordított, én meg úgy voltam vele, hogy most jobb ha ő ott van, én meg odabenn összetakarítok, és mindenki lenyugszik. Így is lett, de azóta más rendszer van: nem sietjük el a lefekvést, előtte játszunk fürdőkádban, akár még utána is, aztán cumisüveg, elalvás az ölemben, ha idétlenkedés lesz belőle, akkor irány a kiságy, kb 20 percig hagyom. Ha álmos elalszik magától, ha vmi miatt nem, akkor kihozom, és még elvagyunk egy kicsit (ha nagyon sír, akkor nyilván nem várok annyit :) ). Ha pedig napközben hiszti van, akkor egyszerűen közlöm vele, nyugodt hangon, hogy nem érdekel a hisztid, 2 perc múlva ráérek, vagy ezt-azt nem szabad, mert bajod eshet tőle, stb. Eleinte sokszor éreztem magam gonosznak ezek miatt, de szépen lassan beérett a dolog, mert már elfogadja, hogy én vagyok a főnök. Nem mondom, hogy nem próbálkozik, és nem feszegeti a határokat, de már nem hagyom, hogy ő irányítson. Hozzá tartozik az is, hogy pár dologban engedtem én is... Ha nem kér enni, akkor nem erölködök, megkínálom mással, ha az lemegy, szuper, ha kettőből egy sem, akkor nem elég éhes, majd eszik később.

Tényleg nem minden gyerek egyforma, az enyémmel muszáj keménynek és következetesnek lenni, mert nagyon erős egyéniség már most. Talán a kisfiadnál is azt kellene elérned, hogy te vagy az irányító, és ne ő akarjon főnökösködni.

2011. nov. 29. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Csak kíváncsiskodom, miért van az ÖSSZES válasz lepontozva ?
2011. nov. 30. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Sziasztok. Bocsi de eddig nem birtam géphez kerülni..az elmúlt napjaim még rosszabbak voltak..tegnap fél 8kor elaludt, de 15perc múlva felkelt és 3/4 1kor aludt vissza.Tegnap elött éjfélkor aludt el, de 1-3ig 5percenként "anyázott"...ma anyósoméknál sem maradt el, telefonáltak, hogy sir- bármit csinálnak vele..ahogy meglátott szorított magához...nem is tehettem le..estére adtam neki vörösteát...már alszik :) remélem visszaáll a 8órai kelésre..Amúgy mindent kipróbáltam már amiket írtatok...játszottunk is..hintáztunk, mesétnéztünk, énekeltem, ringattam, mérges is voltam, próbáltam rá hatni is..de amikor lecsukódott a szeme akkor gyorsan kitalált valami...vagy az, hogy párzsit, kakót, sajtot, hamit kér..vagy az ismerősöket kérdezte hogy hol vannak, vagy pedig szórakoztatta magát...nem akarta, hogy legyőzze az álom...én ez idő alatt 3 kg-tól szabadultam meg...remélem még olvassátok :D mindenkit felpontoztam.
2011. dec. 2. 22:45
 9/9 anonim ***** válasza:

Nálunk a babám 15hós. Este fürdés után még pörgött...

Azt csináltam, hogy most 8kor fürdetem, fél9kor rakom ágyba. 7felé leveszem róla a pelust és hagyom hogy úgy kirohangálja magát (szeret pucérkodni) így fürdetésre már fáradt. Aztán vettem a dm-ben nyugtató, lazító fürdőolajat. kb 20perc pancsi után már ásítozik. Aztán nem engedem a játékot (az elején még volt hiszti, de akkor sem engedtem) és utána lefeküdtünk aludni. Az első pár napban még magyarázott a sötétben, de nem foglalkoztam vele. Mostanra meg fürdés után alszik :) és "csak" 2szer kel a 10helyett :D (sosem aludta át az éjszakát)

Feltöltődni úgy szoktam: alszok vele délután, sokat sétálunk, amikor elvan magában, akkor foglalkozok magammal és amikor Apa itthon van, akkor én nem babázok (többnyire) hanem lazítok a meleg vízben.

Ja igen és bugyipelenkára váltottunk, azt könnyebb cserélni is :D

MagneB6 nekem sem használt. Igyad pezsitablettába úgy jó

2011. dec. 13. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!