Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha van cicátok, nálatok bent...

Ha van cicátok, nálatok bent van a cica a lakásban baba, vagy kisgyerek mellett?

Figyelt kérdés
A mi cicánk amíg nem volt babánk, olyan volt, mint ha a gyerekünk lenne. Nappal bent volt, éjszaka kint, csak a nagy hidegben volt éjszaka is bent, kivéve, ha kikéreszkedett. De mikor terhes lettem onnantól kezdve nem jöhetett be, mert féltettem a babámat nehogy elkapjunk valamit, pl. a toxoplazmózist. Már egyéves a babám és a cicusunkat úgy sajnálom odakint a hidegben. Szerintetek beengedhetem már? Egyébként nem csavarog sokat, szinte mindig itt van kint az udvaron.
2011. nov. 25. 14:12
 1/6 anonim ***** válasza:
30%
Én sajnos nem vagyok híve a kisgyerekkel egy háztartásban élő cicáknak. Lehet, ez abból is adódik, hogy az ilyen barátainknál tett látogatás után kruppos-asztmás rohamot produkált a macskaszőr miatt...
2011. nov. 25. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nekünk is van egy cicánk. A lányom kb 1 éves kora körül ismerkedett meg vele közelebbről, mármint akkor kezdődött az, hogy néha behoztuk a házba, és a gyerek játszott vele. Amúgy a mi macskánk mindig kint van. Most már 2 éves a lányom, és minden napos rutin lett, hogy kb 5-kor hazaérünk a bölcsiből, utána eszik, és utána fél órára bejön a cica játszani. Hát látni kellene, hogy imádja a macskát a lányom. Mindig ő kéri evés után, hogy a cica jöjjön be.

Kérdésedre visszatérve, szerintem már beengedheted, csak mindig légy résen, nehogy megmarja a gyerekedet. A mi macskánk hamar megszokta a gyereket, mára már olyan türelemmel tűri a gyepálást (véletlen farokmeghúzás, erősebb ölelés), hogy csak pislogok, én korábban ki sem néztem volna ezt egy macskából. Szerintem te is légy óvatosabb az elején, haggy időt a macskának is, hogy megszokja a gyerek jelenlétét és azt hogy nyúzbálja. Aztán biztosan hamar meg fogja szokni, és megtanulja, hogy mi a rangsor a családban. A macskára szólj rá, ha esetleg fújna, vagy karmolni akarna, és hidd el, hamar megtanulja.

2011. nov. 25. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Attól nem félek, hogy esetleg a macska bántaná a gyereket, inkább fordítva. A nagyfiam kb. 1,5 éves volt, amikor először beengedtük a cicánkat. És olyan dolgokat kibírt a macska, hogy csodálkoztam, hogy nem lett elege és nem mart oda a gyerekhez. Inkább a betegségektől félek.
2011. nov. 25. 14:37
 4/6 anonim ***** válasza:
4 hónapos a pici lányom és van két kistigrisünk. Mondjuk ők teljesen szobacicák, nem voltak kinn 4 éve. A kinti-benti macsekkal az a gáz, hogy nagyobb valószínűséggel visz be valamilyen fertőzést. Szóval ilyen szempontból szerencsésebb ha tisztán kinti, vagy tisztán benti a cicus.
2011. nov. 25. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nekünk csak benti.

Szerintem vagy legyen télre benti, de akkor előtte doki, féreghajtás (oltás ha nincs) meg minden, vagy maradjon kinti. Ha úgy gondoljátok, nem bírná ki, hogy csak benti legyen, én akkor nem engedném be. Én nem félek a macskámtól, a toxoplazmózis kb. 5-7 nap alatt átmegy a gyereken is hasmenéssel, de kintről, más állatoktól k tudja, mit visz be, bolhákat, akármiket, olyan betegséget, ami nem csak hasmenést okoznak.

Lehet, hülyének fognak nézni, de vannak nagyon meleg, puha takarók, én valami kis házat intéznék neki az ajtó elé, és odaszoktatnám akár több ilyen pokróccal.

2011. nov. 25. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Amúgy 8 hónapos a fiam, 6-7 hónaposan csak nem hagyta a macskát, ő meg karom nélkül kapdosott, mindig próbáltam elterelni a figyelmét, de megkarmolta egyszer, mikor izomból tépte szegényt.

Na azóta nem tépi, már tudja simogatni.

2011. nov. 25. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!