Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit tegyek? Ti mit tennétek?...

Mit tegyek? Ti mit tennétek? El vagyok keseredve!

Figyelt kérdés
A helyzet az, hogy egy ideje már nem túl jó a kapcsolatom a párommal, nem hajlandó rendes munkát keresni, csak úgy van a világban. Van egy közös, 14 hós kisfiúnk. Nos tegnap teljesen véletlenül rábukkantam egy beszélgetésre amiből teljesen nyilvánvalóvá vált számomra, hogy megcsal. Kérdőre vontam, ő mindent tagadott, azt mondta, csak barátok. Albérletben élünk, édesanyámhoz sajnos nem tudok menni, ő is alig tud megélni, kicsi a háza, máshová pedig egyáltalán. Mit tegyek? Teljesen tanácstalan vagyok, el vagyok keseredve :(
2011. nov. 21. 12:42
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
54%

Mindenképpen beszélj a pároddal, hogy mi volt a félrelépésének az oka. És mondd meg neki, hogy gondolja át és döntse el, hogy szeret-e még téged, és veled akar-e maradni. Akár adj neki 1-2 napot is átgondolni. Jó esetben rögtön tudja, hogy titeket akar, de azért nem árthat neki, ha 1-2 napig átrágja magát gondolatban a tettein. Szerintem ha egyszeri eset volt, és úgy érzed szeret téged, akkor adj neki még egy esélyt, és bocsáss meg neki. Azzal a feltétellel természetesen, hogy utolsó eset volt. Ha nem szeret már téged, akkor bármilyen fájó, jobb a különválás, mert hosszú távon csak több fájdalommal járna ez a viszony. Tudom, hogy nehéz, saját bőrömön tapasztaltam, de hidd el jobb az elején tisztázni, és nem feltétlenül kell leharapni a fejét (bár azért megdícsérni sem kell). Valószínűleg te is elrontottál valamit, amire nyílván nem a félrelépés a megoldás. Üljetek le kettesben, nyugodt körülmények között, gyerekek nélkül, és tisztázzátok a saját érzéseiteket.

Ja és még egy tanács: Ha megbocsátanál neki, és együtt maradnátok, ne vágd hozzá minden nap, hogy mit tett. Mert abból csak újjab viták keletkezhetnek. Idővel le fog ülepedni ez a dolog, nálunk ez kb fél évbe tartott. 3 éve történt az eset, de mára a mi házasságunk úgy érzem, és úgy látom a páromon, hogy újra harmonikus. Megérte adni egy esélyt a dolognak, mert működik. De ahhoz az kell, hogy szeresse gymást a két fél.

2011. nov. 21. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Ja, és természetesen azonnal keresen munkát, a gyerekéért talán csak megteszi.
2011. nov. 21. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Állítólag nagyon szeret, de munkát nem hajlandó keresni, azt mondja majd. Sajnos ez nem az első eset volt. Nem estem neki, rendesen, nyugodt hangnemben próbáltam volna vele megbeszélni, de mindent tagadott és még én voltam a hülye..
2011. nov. 21. 13:21
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Ha többször előfordult, hogy becsajozott, ugyanugy folytatni fogja. Ha ez neked igy jó, akkor maradj vele tovább, ha ezt nem tudod elfogadni, tedd ki a lakásból. Huzzon onnan el, nem te dugsz félre, menjen lakni a macájához. Tedd ki a cuccait, cserélj zárat, ha nem távozik önként,aztán majd rendezed a lakáskérdést. Nagyon sajnálom, amit veled tett, mert ez egy kapcsolatban a legnagyobb vétség egy nő ellen. Szerintem legyél erős.
2011. nov. 21. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm neked is, igyekszem erősnek lenni.. de ez nem olyan könnyű :(
2011. nov. 21. 15:08
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Ezt a helyzetet elképzelhetetlennek tartom több okból.

Egyrészt nekem olyan az egyéniségem/habitusom,hogy ezt nem hagynám.

Sem a megcsalást, sem pedig a munkanélküliséget.


Mi az hogy egy "elvileg" felelősség teljes APA nem keres munkát hoyg a családját ezzel is támogassa? Mi az hoyg majd? Hpogyan etlhetnek így el a mindennapok, ha ez nem téma sosem, és csak tengleng?

Ezt el sem tudom képzelni.


A megcsalás pedig számomra speciel megbocsáthatatlan bűn, még akkor is ha gyerekkel nem könnyű ugrálni.

Ha nem is hagynám el, biztosan nem hagynám ennyiben - főleg nem hagynám hogy így lekezeljen és azt mondja én vagyok h...lye.


Sajnálom nagyon, amikor nők ilyen helyzetbe kerülnek, de a leginkább azt sajnálom,hoyg ilyenkor hagyják elnyomni magukat, és még a végén tényleg saját magukat érzik hibásnak.


Nekem nagy a szám, én másképp működöm, de láttam rá sajnos elég közeli példát anyukám révén...


Hogy mit tegyél?

Az attól is függ mihez van erőd lelkileg, anyagilag, van-e bármiféle tartalékod, vagy esetleg ha elköltözni nem is tudsz, akkor van-e lelkileg támogatásod?

És az is kérdés hoyg mit szeretnél?


Én biztosan azzal kezdeném,hoyg leültetném egy alapos fejmosós beszélgetésre - de úgy hoyg ne az legyen a vége hyog még te érezd magad szarul, hanem ő kapjon már egy kicsit észhez.


Aztán ha nem jutnátok dűlőre, akkor megmondanám neki,hoyg el lehet menni.

Ez ami jelenleg van nem élet neked sem és a kicsinek sem, nem dolgozik a párod, megcsal és még te vágjál hozzá jó képet?


Ha van erőd hozzá, akkor hagyd el, menj egy kisebb albérletbe nélküle, vagy küldd el őt, kérj segítséget az önkorményzattól, és tőle pedig gyerektartást.

Na igen,ezt aztán bazi könnyű mondani innen a kanapéról ahol ülök,de gondolod,hogy meg tud/meg fog változni valaha?

2011. nov. 21. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Az ilyen ember az életben meg nem változik. Ezt titkon Te is tudod,kedves kérdező. Már csak idő kérdése, hogy úgyis elhagyjon, vagy Te lépj le. Húzhatod , halaszthatod, de minek.
2011. nov. 21. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
26%

Áhh, hülye vagy kérdező.

Azon képes vagy túllépni, hogy tróger lusta munkakerülő párod van, csak az bántja az egódat, hogy félrenőzik???

2011. nov. 21. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Utolsó, ember számba sem veszlek..

A többieknek nagyon köszönöm! Dolgozik, csak épp feketén, még ezzel sem lenne nagy baj, viszont fizetés az sosincs, vagy csak előleg.

Nekem is nagy szám van, sosem hagytam magam és most sem fogom. Hiába ültetem le, mindent tagad, vele nem lehet beszélni. Tisztában vagyok vele, hogy nem fog változni és hogy őszinte legyek, ki is ábrándultam belőle az utóbbi dolgai után. Csupán a legnagyobb bajom az, hogy ha maradok, azt hiszi minden oké. Elmenni nincs hová, mert anyagilag sajnos rá vagyok egyelőre utalva (gyes-en vagyok). Elkezdek munkát keresni, de az is idő, amíg annyit össze tudok szedni, hogy elmenjünk kettesben. De akkor hogyan tovább?

2011. nov. 21. 17:01
 10/16 anonim ***** válasza:
52%

Utolsó vagyok, ne vegyél emberszámba, de attól, hogy mások mézesmázaskodnak veled, jobb lesz?

Ráadásul úgy állítottad be, mintha nem lenne egyáltalán munkája, nem azt írtad, hogy van, csak épp feketén... azért ez nem ugyanaz, ezt Te is érzed, ugye?


Nézd, nyilván nagyon más az életről a felfogásunk, én már azt sem tudnám elviselni, hogy anyagilag, egzisztenciálisan csak egy pasitól függjek. Most lehet, hogy úgy érzed, hogy a kezedben a döntés, de mit tennél akkor, ha mondjuk egyik pillanatról a másikra otthagyna a párod, mondjuk egy másik nő miatt? Hova mennél hirtelen, gyerekestől? Miből élnél?

2011. nov. 21. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!