Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ausztriában mennyi gyes-t...

Ausztriában mennyi gyes-t kaphatok, ha nincs jogviszonyom?

Figyelt kérdés

Gyesen voltam a 3. gyerek elött folyamatosan 5 évig(Magyaro.-on), tehát nem dolgoztam.

Milyen összegre számítsak Ausztriában?


2011. nov. 18. 20:47
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

A GYEShez nem kell munkaviszony és 28500 forint, ez a minimuma és a maximuma is.


Az EU-ban vagyunk igen, de a Németországi munkáidat azért számították be, mert itt voltál biztosítotti jogviszonyban, ha nem volt biztosítási jogviszonyod Magyarországon, kizárt, hogy kaphattál volna.

Plusz egyébként logikusan gondolkodva, ha ennyi lenne valahol dolgozol és a másik országban beszámítják, csak azért mert ott laksz, akkor már beindult volna a GYES turizmus, hiszen Ausztriában nem 28500 forint a GYES meg 12 ezer a családi. Minden anyuka ott élne, ahol a legtöbbet fizetik. De még sosem hallottam erről. Szemben a gépjármű turizmussal. Az üzemanyag turizmussal.

Vagy létezik GYES turizmus is? Lehet átjelentkezem Ausztriába, már a családi pótlékért megérné.


Pláne ha tovább megyek, mi lenne az üzlet ebben az adott országnak? Fizet államkasszából, idegeneknek egy csomó pénzt, mert épp az ő országukban kívánnak élni?

Hát gyanítom erősen ez még az EUn belül sincs így.


Hiszen hiába EU és hiába van egészségbiztosításod itthon Németországban az élődonoros májátültetéshez az élő donor vizsgálata 1 millió forint.

2011. nov. 19. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
Olvasd el, csak az jogosult családi pótlékra, aki biztosított kint, a gyest azután igényelheti.És nem értem miért kell lepontozni, mert furcsának találnám, hogy 0 biztosításra pénzt kapnál kint, jogos az előző válaszoló reakciója, mert akkor én is kiköltözök, mert ott többet kapok.
2011. nov. 19. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:
Nyugodj meg, hogy biztosított leszek kint is.
2011. nov. 19. 16:15
 14/19 anonim ***** válasza:
35%
Ha a férjednek van biztosítása, akkor igényelhetitek. Úgyhogy te nyugodj meg, ingyenélősködhetsz ott is.
2011. nov. 19. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

Jó, ha hat hónapig keresel olyan nettó 120 ezret, akkor jogosult is leszel a támogatásra.

Illetve a férjed jogán a családi pótlékra. Ha ő is keres annyit, amennyi jogosulttá teszi az ilyen biztosítási jogviszonyra.

2011. nov. 19. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:
Ami jár az jár, ez nem ingyenélősködés! Világ életemben dolgoztam. Szégyelld magad!
2011. nov. 20. 09:20
 17/19 anonim ***** válasza:
0%
Nem szégyellem magam bocs, 5 éve gyesen vagy, mi járna egy olyan országban, ahol egy percet nem dolgoztál és terhesen mész ki?
2011. nov. 20. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

Igen azért nekem is feltűnt, egy dolgozó nő, aki 5 évig GYESen van, ami a nem dolgozó szülő nőknek jár, hát furcsa.


Kettő meg azért kérdező, olvasd el, kétszer, háromszor, ott fent a zöld keretben, ez a te kérdésed, de leírom ezt kérdezted:

Ausztriában mennyi GYESt kaphatok ha NINCS jogviszonyom.


Egyébként oké hadoválsz, beszámításról- mit, a semmit vagy az itthoni GYESt gondoltad beszámítani?

Meg hirtelen lesz jogviszonyod is, bár a kérdésben még nem tervezted.

2011. nov. 20. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:
Miért talán minden tervemet le kellene írnom a kérdésben?????????????????
2011. nov. 22. 09:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!